Дограма и шум

  • 429
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
#шум
Здравейте, мамчета!
Скоро се нанесохме в новопостроена къща. Живеем в малък град на сравнително главна улица, по която денонощно минават коли.
Сложихме уж скъпа алуминиева дограма Elvial с троен стъклопакет, но шумът от улицата е ужасен- абсолютно всичко се чува (с минимална разлика от отворени и затворени прозорци). Акцентирам питането си върху дограмата защото сме ползвали скъпи тухли винербергер, каменна вата 10см за изолация и после е мазилката.
Въпроса ми е дали сте чували/ имате такава дограма и евентуално сте се сблъсквали с такъв проблем!?

# 1
  • Мнения: 41 273
Имам на две места ПВЦ дограми с троен стъклопакет и, макар обезшумяването да не е идеално, разликата е осезаема. Не мога да разбера по каква причина при вас е почти същото. Може ли шумът да прониква от другаде? През покрива например... Иначе единственото, което можете да добавите, са външни ролетни щори. И те свалят силно нивото на шума.
Помня как много отдавна бях в командировка в Германия и като влязох в стаята в хотела щяха да падна - понеже беше на главна улица шумът беше нетърпим. После видях, че прозорецът (ПВЦ) е отворен и го затворих, шумът стана съвсем търпим. А когато спуснах и ролетните щори изчезна напълно.
Та просто не знам защо при вас е така. Нямам опит с алуминиева дограма, ама или нещо там е куцо, или от другаде влиза шум.

Последна редакция: вт, 03 окт 2023, 11:10 от Черна станция

# 2
  • Мнения: 6 825
защо сложихте алуминиева ?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт