Кратки дневни дремки

  • 719
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, мамчета Simple Smile

Понеже съм нова тук и създадох темата с цел взаимна помощ..
Имаме бебче на 3м и от няколко дни дневните дремки са кошмар. В кошарата си не иска да спи,
само в количка успявам да го приспя и то за час, час и половина.. в кошарата ако заспи, спи само 30-40 минути.
Уточнявам, че сме на режим хранене през 3 часа и следене на ИБ (като гледам да спазваме интервала за възрастта). Е изобщо вече няма интервали, режим.. Кратките дремки са нещо с което не мога да се преборя.. Притеснява ме и че бебо не може да си почине качествено, а трупа умора..
Давайте съвети как да действаме, за да ги удължаваме

# 1
  • Мнения: 4 572
Бебетата рядко спят за дълго. Особено пък 3-месечно. Моето дълго време нямаше дрямка за повече от 40 минути, а нощем се будеше на час-два. И по някое време не искаше да спи никъде освен в количка, само вечер в неговото легло и то след кърмене, когато го сложа изморен и задрямал. Бебето си почива достатъчно качествено и с кратки дремки. И не е войник да му се слага режим по минути. Може да огладнее или да се измори за по-малко от три часа, може и за повече.

# 2
  • Мнения: 2 747
Моя син на тази възраст е срал и по 20 минути ,не знам защо се притеснявате толкова,като порастне нещата ще се нормализират. Ако кърмиш като се събуди дай му да посуче и ще заспи отново ,а това да храниш под режим само ще те затрудни ,аз кърмех на 3 часа и бебето само плачеше от както започнах на поискване вкъщи не се чуваше да има бебе,помисли над това

# 3
  • Мнения: 794
Моето също някъде от 2-рия месец, та чак до 6-7 спеше все по 40 минути. Сега като по-голяма реално спи повече отколкото, когато трябваше да спи много. Grinning
Опитвала съм всичко, и аз като Вас бутах количката в пълна тишина по парковете като луда всеки обяд по час и половина-два, само и само да има една нормална дрямка. Вкъщи нищо не помогна и просто в един момент, когато дремките станаха 2 и интервалите станаха по 3 часа и нагоре, нещата се оправиха. Много е дразнещо, но просто има такива бебчета, бъдете сигурна, че е период.

Общи условия

Активация на акаунт