Време е за ИКЕА! - Тема 41

  • 42 261
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 956
Тази беше от 22 до 25.09 с 12% ваучер за всякакви стоки, срок на ваучера до 31.10.
Обаче системата им е много зле явно и има проблем с ваучерите при онлайн покупки. Пишат, че трябва да се получи на имейл "при отчитане на съответната поръчка като ДОСТАВЕНА", обаче те не ги отразяват, моите си седят със статус "Поръчката е събрана". Та след 5-6 разговора и няколко имейла с обещания, че ще ми го изпратят ръчно, най-после го получих, но пък ми написали срокът по предишната промоция... Та така, забавлявам се с икейци :
Пак нещо са ти пратили макар и грешно. Аз до ден днешен не съм получила нищо. Два разговора или три по телефон и 2 email-а от тяхна страна, че имат технически проблем и много се стараят да го оправят. Но нищо не пращат. Направих още две поръчки междувременно. Около 60 лева нямаше да ми дойде зле да ми свалят от общата сума, но явно... Карай.

От 3 седмици купувам един по един компонентите на един PAX. Вече е сглобен и подреден, но още няма врати. Което е по-добрия вариант, преди 3 години пак купувах PAX, тогава рамките чаках около 2 месеца.
Аз така около 2-3 месеца купувах ъглов диван Soderhamn. Щях и повече време да чакам ако не ме беше просветлил някой тук в темата, че мога да си го закупя на части като конструкция два триместни и един ъглов модул. И после да чакам само калъфите отгоре. Така и направих. Поръчахме трите части и като се почна едно чакане за  калъфите... По едно време се притесних, че може така и да не се появят. Защото забелязах, че междувременно изчезна цветът тюркоаз за Soderhamn.

Като гледам каква е работата започвам да си мисля, че ако се появят други цветове за този модел ще си взема още един комплект. Защото тоя номер "Продуктът не е наличен" е редовен. (А и малко не ми харесва грубата жулеща структура на тази дамаска бежовата)

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Продължавай да ги тормозиш. И аз бях получила такъв имейл като твоя за техн. проблем и т.н.а четири дни след това пристигна и ваучера.

# 62
  • Мнения: 3 956
Безсмислено е. Поръчах вече каквото исках. Само едно шкафче има дето евнтуално може да вземем още. Но е малко вероятно.

# 63
  • София
  • Мнения: 283
Здравейте, ентусиасти!
Някой може ли да даде жокер за онлайн поръчки с вземане на място от магазина в София - до към колко часа успявате да си пуснете поръчката?
На мен все ми излиза, че е достигнат лимит на поръчките и се чудя въобще възможна ли е тази опция или е само прах в очите..
Системата се нулира в 0:01 часа всяка сутрин, плюс-минус някоя минута. Така че малко след полунощ е най-доброто време за поръчка, ако държите да е с доставка до магазина - все още слотовете са налични, защото малко са лудите които дебнат по това време.

По-късно е на късмет...

# 64
  • Мнения: 173
Здравейте!
Разглеждам PAX системите за гардероб в ИКЕА. Има ли доволни от тях? С каква дебелина е ПДЧ-то? Стабилни ли са и има ли проблем ако сам си ги монтираш ?
Предварително благодаря!

# 65
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Здравейте!
Разглеждам PAX системите за гардероб в ИКЕА. Има ли доволни от тях? С каква дебелина е ПДЧ-то? Стабилни ли са и има ли проблем ако сам си ги монтираш ?
Предварително благодаря!

С шесткрилен PAX сме вече шеста година и сме много доволни. За дебелината предполагам има данни онлайн, нямам идея честно казано. Сами го монтирахме - мъжът ми с приятел (държа да подчертая обаче, че и двамата са технически грамотни, за да не подведа някой). За мен бяха (и все още са) перфектната опция да определиш сам вътрешното разпределение без да е необходима поръчка (чакане, неоправдано високи цени, не винаги очаквания резултат).

# 66
  • Мнения: 905
В събота и неделя сглобихме аз и мъжа ми двуметров гардероб на 236 см. височина. Нямаме техническо образование, но се справихме.
За мен това е най-добрата възможност за практично съхранение.

# 67
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
В събота и неделя сглобихме аз и мъжа ми двуметров гардероб на 236 см. височина. Нямаме техническо образование, но се справихме.
За мен това е най-добрата възможност за практично съхранение.

Аз го споменах, понеже приятели обикновено коментират, че не бил критерий, понеже видиш ли си може всичко Bowtie Но си е много голям фен на сглобяването на мебели от Икеа и според него всеки би се справил.

# 68
  • Мнения: 905
Да, би се, щом няма да му е за пръв път.

# 69
  • София
  • Мнения: 44 197
По принцип, мебелите на икеа са мислени именно, така че всеки да може да си ги сглобява, съответно са лесни и сравнително приятни за сглобяване... Е, понякога картинките са малко смотлави, но общо взето достатъчно ясни, в общи линии наистина всеки с желание ще се справи.

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 09:44 от Angel_Dust

# 70
  • In transit
  • Мнения: 11 894
Енджъл, картинките на Икеа са най-добрите в сравнение на останалите мебелни производители. Мъжът ми, който сглоби всичко икейско вкъщи, видя зор с един малък гардероб от Юск, гледайки картинките. Grinning

# 71
  • Мнения: 3 410
Щом аз съм в състояние да се справя със сглобяването на мебел на Икеа, нямайте никакви колебания Simple Smile
Даже упътвах ММ, което е нечувано и невиждано. В други случаи съм напълно безпомощна и безсловесна даже.

# 72
  • София
  • Мнения: 44 197
Да, сравнение с други са си много добре, въпреки че сме имали моменти, в които да сме се замисляли нещо как точно искат да е завъртяно... Но в общи линии са достатъчно ясни.

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 12:37 от Angel_Dust

# 73
  • Мнения: 2 662
И аз не мога да кажа каква е дебелината на ПДЧ-то на PAX. На две години е нашият, засега е стабилен. Нищо не е мръднало, да чукам на дърво. Сглобихме го сами, без да имаме някакви познания за мебели. Доста е висок, над два метра, но се справихме. За механизма на плъзгащите врати изгледахме 1-2 клипчета в ЮТюб - помагат, ако човек закъса при сглобяването.

# 74
  • In transit
  • Мнения: 11 894
Да похваля Икеа, че след рекламация на дефектните врати Бодбин, ми ги смениха с нови. Обаче новите са 2-3 нюанса по-светли от старите и в ъгъла си личи. Sad
Някой случайно да е запазил етикет къде са произведени старите врати, преди 3-5 години? На тези пише Португалия. Но си мисля, че старите бяха в Полша.

Общи условия

Активация на акаунт