Жалба срещу ВиК - помощ

  • 736
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 056
Здравейте, пускам нова тема, като се надявам да получа съвети и помощ при пускане на жалба. Всъщност не знам дали трябва да е жалба, молба или пък заявление. Става въпрос за това, че след подавани неколкократни съгнали към ВиК за течове на улицата, на която живеем, те идват и разкопават. Вече на участък от макс километър, има 4 разкопани места, разположени на зиг заг. Улицата е селска, с едно платно. Доколкото съм запозната, от дружеството трябва да възстановят асфалта, но освен да зарият дупките с пръст и да намушат клони, друго не се прави. Така е натрупана пръстта, че стават бабуни, които трябва да се заобиколят. Дори асфалта не се изрязва, а директно се троши с багера. Може ли помощ на кой закон да се позова за възстановяване на асфалта след отстраняване на тези течове? Мисля да адресирам жалбата до ВиК и до кмета, както и имам подкрепата от 4-5 комшии, които са готови да се подпишат. За тях освен имена и подпис друга информация нужна ли е (чудех се за адреса, за да стане ясно, че всички са потърпевши)?
Благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Нощем на луната, денем при цветята
  • Мнения: 219
В кой район сте, за кое ВиК дружество става въпрос?
Аз също съм в селски район и само с подаване на сигнал по телефона от Софийска вода до седмица идват и асфалтират.

# 2
  • Мнения: 5 848
Здравейте, пускам нова тема, като се надявам да получа съвети и помощ при пускане на жалба. Всъщност не знам дали трябва да е жалба, молба или пък заявление. Става въпрос за това, че след подавани неколкократни съгнали към ВиК за течове на улицата, на която живеем, те идват и разкопават. Вече на участък от макс километър, има 4 разкопани места, разположени на зиг заг. Улицата е селска, с едно платно. Доколкото съм запозната, от дружеството трябва да възстановят асфалта, но освен да зарият дупките с пръст и да намушат клони, друго не се прави. Така е натрупана пръстта, че стават бабуни, които трябва да се заобиколят. Дори асфалта не се изрязва, а директно се троши с багера. Може ли помощ на кой закон да се позова за възстановяване на асфалта след отстраняване на тези течове? Мисля да адресирам жалбата до ВиК и до кмета, както и имам подкрепата от 4-5 комшии, които са готови да се подпишат. За тях освен имена и подпис друга информация нужна ли е (чудех се за адреса, за да стане ясно, че всички са потърпевши)?
Благодаря на отзовалите се.

Ако е скорошно ще се оправдаят с технологично време изкопа да слегне.
Сигнал до Общината, копие до кмета - ако не сте общински център и копие до ВиК. Но едва ли ще помогне.

# 3
  • Мнения: 3 056
Здравейте, благодаря за коментарите. Писах до ВиК София област на мейла, пратих снимките, изрично писах, че е минало технологичното време от 14 дни, за да слегне. Нямам отговор, няма и някакви предприети действия. Оказа се, че за проблема е запознат и кмета на общината, тъй като явно други хора са подавали сигнали за други аналогични изкопи. За община Божурище става въпрос и дори снощи имаха във фейсбук голям пост със становището на общината по проблема. Надявам се след вдигането на този шум, да има някакъв резултат.
Допълвам, че бях посъвествана да се пише до министъра на МРРБ и до директора на ВиК - да е полезно за други със сходни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт