Потребителски кредит ако сме си отскоро в България

  • 2 727
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!

От около 6 месеца съм си в България и преди месец си намерих добре-платена работа като ИТ специалист на постоянен трудов договор. Не съм си преглеждала кредитнана история, би трябвало да е добре, защото бях купила лаптоп на изплащане през 2018 и си го изплатих. Но пък не съм внасяла никакви осигуровки в последните 6 години.
Разглеждах наскоро обяви за къщи по селата и си харесах стара къща на прилична цена и в добро състояние. Ще ми трябва кредит да я купя обаче, понеже нямам много спестени пари от чужбина.

Има ли шанс да ме одобрят за потребителски кредит за около 60-70 000лв според вас? Реших да питам тук, да не се червя в някоя банка ако ме отрежат на първата минута. Satisfied

Благодаря!

П.П. Не успях да намеря подобна тема, но ако има вече такава, пратете линк. За да не спамя неволно!

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 3 182
Трябва постоянен трудов договор, което ще ти отнеме около 6 м.

# 2
  • Мнения: 1 465
Всяка банка има различни условия и според мен не пречи да се пробва. Повечето банки имат опция за безплатна онлайн заявка за кредит, така че не е необходимо да се червиш на място ако те отрежат Simple Smile
Но може би е добре да се изчака поне 1-2 месеца, за да може като погледнат в системата на НОИ, да видят поне 1-2 месечни заплати и осигуровки съответно.

# 3
  • Мнения: 5
Всяка банка има различни условия и според мен не пречи да се пробва. Повечето банки имат опция за безплатна онлайн заявка за кредит, така че не е необходимо да се червиш на място ако те отрежат Simple Smile
Но може би е добре да се изчака поне 1-2 месеца, за да може като погледнат в системата на НОИ, да видят поне 1-2 месечни заплати и осигуровки съответно.

Ей вярно!

Аз уж толкова им разглеждах сайтовете, пък онлайн заявленията съм ги игнорирала съвсем! Това сигурно, защото последните месеци си припомних, че в България повечето неща все още стават на място и с един тон хартия. Grinning

Благодаря и на двете!

# 4
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 389
За кредитиране се прави справка в НОИ,съмнява ме да си останете с неплатени осигуровки за 6 г и да ви отпуснат

# 5
  • Melmak
  • Мнения: 3 182
Щом си ит специалист, потърси контакти на вашата фирма с коя банка работи. Големите фирми работят с 2-3 банки и предоставят преференциални условия за кредитиране. Имат мобилни кредитни консултанти, с които можеш да се свържеш, те са запознати добре с условията, които ползвате като служители и е доста бързо у лесно.

Аз наскоро ползвах такава услуга, спестих малка сума от първоначалната такса за разглеждане на документи и имах малко по-ниска лихва. Одобриха ме буквално в рамките на деня и на следващия ден усвоих. Съветът ми е да се консултираш все пак, но вероятно ще се наложи да изчакаш договорът ти да стане постоянен.

# 6
  • Мнения: 1 257
Подкрепям последното мнение. Повечето банки имат преференциални условия за служителите на фирми, които превеждат заплатите по сметки в същата банка. Понякога разликите са доста драстични спрямо случайно запитване за кредит в произволна банка. Така че и моят съвет е да се провери първо обслужващата банка на фирмата.
Липсата на кредитна история в България не е проблем, след като сте били в чужбина и представите документ за това - има си методология за изчисляване на риска и за такива хора, подобни случаи не са никак малко в последно време. Че ще ви отпуснат кредит - ще ви отпуснат, просто направете широко проучване и не скачайте на първото предложение.

# 7
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 389
А осигуровките не са ли проблем-някой има ли запознат?

# 8
  • София
  • Мнения: 35 208
Вземете си кредитен консултант, доказва се и чужбински доход.
Да, отпускат потребителски.

# 9
  • Мнения: 5 313
Изчистете старите осигуровки като подадете в НАП заявление, че в този период сте пребивавали извън страната. За всеки кредит изискват удостоверение за недължими данъци, което трябва да е без задължения.
Различните банки искат различни периоди за доказване на доход, но може би около 3 месеца е оптимален срок.

# 10
  • Мнения: 9 451
Първо, голяма част, да не кажа всички банки искат превод на работна заплата.
Второ, това с онлайн запитването си е нож с две остриета. Майка ми преди два месеца иска да тегли кредит правейки запитване в Пощенска банка, ЦКБ и ПИБ. Пощенска я одобрява за 12 хил. без превод на работна заплата, ЦКБ й отказва заради липса на превод на работна заплата, а ПИБ й отказват заради това, че е търсила кредити от други две банки. Видяли са исканията й в някакъв регистър и им се е сторили съмнителна.

# 11
  • Melmak
  • Мнения: 3 182
Превод на работна заплата лесно се сменя. Аз също теглих наскоро кредит, нямах сметка в банката, в която кандидатствах за кредита. Одобриха ме, подписахме договора и тогава ми откриха и сметка за превод на работна заплата.

# 12
  • Мнения: 5
Да, аз си получавам заплатата в ПИБ и мислех първо там да отида да кандидатствам за кредит, тъй като могат да видят как си харча парите Wink .
 
Обаче дамите по-горе ми дадоха много добър съвет да потърся с коя банка работи моят работодател. Ще взема да отида и при кредитен консултант първо, щом кандидатстването за кредити се проследява.

И в НАП ще си пусна заявление, както brumm предложи.

# 13
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен! Според собствения ми пресен опит - действително най-голям шанс за одобрение имате в банката, която използва работодателят Ви. Имайте предвид, че дори условията да не са супер, можете да рефинансирате след 6-12 месеца в друга банка - тогава вече можете да отговаряте на повече условия. Според това тук например - https://www.moitepari.bg/spravochnik/art/advices/5_potrebitelski … 1d7-950c6d5a4764/ моите условия съвсем не са най-добрите, с повече от 100 лв/месец по-ниска вноска щях да имам в друга банка, ако можех...

# 14
  • София
  • Мнения: 38 671
Еха, 60-70 к потребителски? Съмнявам се коя банка ще го оформи въобще като такъв. Май са до 50.
На мен ми отпуснаха кредит бързо, откакто съм на ТД, ама аз взех съвсем малко.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт