За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 8

  • 21 450
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 455
Не чакайте някава романтика в Behind Your Touch. На търсенето на убиеца наблягат.
Не мога да пропусна да видя какво са измислили със задниците?! Все ще му отделя малко време...

# 61
  • България
  • Мнения: 6 252
Ако някой попадне на The Unknown: Legend of Exorcist Zhong Kui (2021) и се чуди дали да гледа, не препоръчвам.
Уж има всичко, което ми харесва, но пет епизода се мъчих да заживея с героите и не ми се получи.
Романтика, вуксия, фентъзи, но някак скучно започна всичко и бързо приключих с гледането.
В пети епизод се очертаха и разни драми, ще се реве много по-нататък, не е за мен.
Липсва и хумор, дървена работа.

# 62
  • Мнения: 5 455
Някой търсеше тази сцена с мистър Дарси.

https://fb.watch/ngqf9I_S_S/

https://fb.watch/ngqf9I_S_S/

# 63
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 741
Неувяхваща класика Heart Eyes Joy

Като текущ китайски започнах препоръчания от Индира в темата Le Coup de Foudre. За три епизода ми харесва, още повече, че в прървата минута става ясно как свършва. Тъкмо като за мен Grinning

# 64
  • Мнения: 5 455
I.V. е писала в една друга тема, че има проблеми със здравето.
Моля се  бързо да оздравееш  и да се насладиш на есента, а после на  зимата. Като не им върви на турските сериали, корейските и китайските са винаги тук.
Горе главата и кураж!

# 65
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
В Le Coup de Foudre моето внимание беше насочено все към брата - Джао Джъ Уей. Много топли чувства тая към този актьор, въпреки че после все залюхани роли на трето колело или на гадняр му даваха. Но пък като строг шеф беше разкошен в Well dominated love.
Аз съм затънала в поредното мини Forever love. Принципно за запълване на времето става, а най-големия плюс е главния герой и неотменният му бял потник.

# 66
  • България
  • Мнения: 6 252
Изгледах 12 епизода от Love You Seven Times (2023).
Дъщеря ми е много по-напред и е впечатлена.
Има малко фентъзи за мен, но много повече розови драми, така че сигурно има много доволни фенове.
Първият живот беше много смешен и кратък, но с втория се започнаха големите драми, едва изтърпях да приключи.
Главната е с кръгло лице, а това никак не ми помага да я харесам, но я понасям. От второстепенните има много хубави актриси, а от актьорите май няма грозен, всички са като за конкурс за красота.
Жалко, че няма да премине като една леко фантастична и много розова комедия, а ще трябват много кърпички.
На моменти гледам бързо, пилят ми нервите, но любителките на драми сигурно са много щастливи.
Дотук 7,5/10 дъщеря ми му е писала 10/10.

# 67
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 741
В Le Coup de Foudre моето внимание беше насочено все към брата - Джао Джъ Уей.
И аз много харесвам засега и образа, и актьора. Ще го погледна и като строг шеф.

Моарейн, на афиша на твоя сериал розовите облаци са с формата на прасе и още нещо (котка?), има ли връзка с действието?

Viki днес ми извади списък на предстоящите сериали за следващия месец. Явно октомври ще ми мине в онгоинг епизоди за всеки ден от седмицата Sweat Smile.
Освен My Dearest и Castaway Diva, за които вече споделих, започват още два, които искам да гледам: Moon In The Day с Kim Young Dae и The Matchmakers с Роуон-чо сладък (нещо много се е разснимал, да не би да се готви за казарма?)
Отделно в Нетфликс ще пуснат и Doona! със Сузи и Yang Se Jong (топ-любимец, който беше крайно време да се "разпише" със сериал след излизането си от казармата преди повече от година).
Май ще трябва да си пусна отпуска, за наваксване Joy

# 68
  • България
  • Мнения: 6 252
Моарейн, на афиша на твоя сериал розовите облаци са с формата на прасе и още нещо (котка?), има ли връзка с действието?
Правилно мислиш.
Тигърче и глиганче, има връзка със сюжета..
Има ли нещо случайно при китайците? Grinning
Даже и облаците не са случайни.

# 69
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 741
Правилно мислиш.
Тигърче и глиганче, има връзка със сюжета..
Има ли нещо случайно при китайците? Grinning
Даже и облаците не са случайни.
Хехехе, нищо случайно няма. Особено при китайците Joy
Ама глиганчето що така е без бивни? Или те китайските глигани нямат такива неща.

Сега видях, че тази седмица е Chuseok, есенния фестивал в Корея - 28-30 септември.

# 70
  • България
  • Мнения: 6 252
Глиганче ли е прасенце ли е не можах много да го разпозная, то нали има различни прасенца.
Напредвам без прескачане, другите животи са по-добре, ще видим и началото на всичко, много ясно.
Главният на моменти почти на Дилън успява да се докара.
Ха, ха, иска ми се, далеч е от горния, но е симпатичен и добър в работата си.

# 71
  • Мнения: 5 455
Влизам да проверя тук ли сте? Гледам добрия доктор, но да си кажа (с риск да ме отлъчите) - турската версия беше по-вълнуваща. Тук ГГ-ня нещо уж е сериозен хирург, а раздава евтини азиатски номера. Каквото е такова...
Приготвих си нещо да ви повдигна настроението:

# 72
  • България
  • Мнения: 6 252
Сладко е, ето още един сладур.

От Love You Seven Times (2023), много сладък демон е Ding Yu Xi.
Интересно ми е как китайците представят демоните за едва ли не много по-свестни от боговете.

...(с риск да ме отлъчите) - турската версия беше по-вълнуваща.
Живеем в свободна тема, защо да те отлъчваме. Няма да се лъжем като на партийно събрание. Grinning

# 73
  • Мнения: 5 455
Моарейн, Много красив този момък. Костюмът е зашеметяващ. Започвам да обмислям да си докарам за себе си една такава дрешка. Без друго белите коси са на мода в момента. Ще се доверя, защото по китайските сериали установих, че вкусовете ни съвпадат. Лека вечер!
https://youtube.com/shorts/VBHOWOMTcXI?si=bD22i-Qdo-aaePFn

Последна редакция: ср, 27 сеп 2023, 20:48 от victoria vassileva

# 74
  • вятърничава
  • Мнения: 1 902
Живеем в свободна тема, защо да те отлъчваме. Няма да се лъжем като на партийно събрание. Grinning
Това ми хареса. Браво, МоарейнД!
Вики, аз и МоарейнД например харесваме корено различни жанрове, сериали и актьори, често сме на различни мнения с нея и останалите, но за сега никой никого не е отлъчил. Харесва ми толерантността в темата и чета всичко, дори и за сериали, които не гледам.

 My Lovely Liar ми хареса, но ми загорча от сладост и рязко се насочих към "мъжкарски сериали" на корейския фронт, тестостерон, мускули, кютеци, стрелби и т.н.
Han River Police плицаи, които охраняват река Хан, както става ясно от заглавието. Естествено има алчни бизнесмени, корумпирани политици, мутри с бухалки, драми от миналото и настоящето, съблечени полицаи, които спасяват хора от удавяне, малко любов, много рамен от пакетчета. Добро сериалче от само 6 епизода и с добри стари и нови лица. Роца, боксьорчето Lee Sang-Yi от Bloodhounds участва, но този път е от другата страна.

 Изгледах и еп. 1 от Song of the Bandits с Ким Нам Гил, но още не мога да реша дали ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт