За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 8

  • 21 230
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • вятърничава
  • Мнения: 1 867
bb6, мерси за снимките Hug! Направо си запазих линка в папката за Корея и последвах авторката в Инстаграм. Не се знае кога ще ми потрябва Wink
Да,случайно я открих,но видях,че има доста полезна информация, като например: 10 най-добри града за посещение в Азия тази година, Топ 10 дестинации за самостоятелни женски пътувания в Азия, Най-добрите места за настаняване в Сеул, Най-добрият маршрут за 3 дни в Сеул, 25 безплатни неща за правене в Сеул Grinning.

В момента чета за 15 странни десерта от Сеул.

И за нашия фен-клуб - нали преди няколко дни се чудехме дали дружинката са пяли на фен-срещата по случай 20-годишнината от кариерата на Ю Йон Сок. Вече имам отговор - пяли са Joy - https://www.youtube.com/watch?v=W5jISf4jb6w
Heart
Тя пак оплеска нещата, толкова си може Joy но е симпатяга.Но най-хубав е човекът в цвят розова пудра.Мноооого му отива този нюанс.Фукльо!
My Lovely Liar (2023) - няма да промени живота ми, навярно и вашия, но ми беше симпатичен, следях го с удоволствие. Харесвам и двамата главни Heart Eyes, сюжетът беше занимателен, имаше си и хумор, и драма и всичко каквото си искаме от един корейски сериал. Много добре ми дойде на два епизода седмично.
Подкрепям с две ръце всичко,което си написала. (все едно аз съм го писала ,можех да не се хабя Rage)
И на мен ми харесват двамата главни, по отделно и заедно, всички млади - бившия, приятеля на главния и брат му, даже и лиглата певица, колегите на главната, всички млади търговци от квартала.Много приятно усещане ми оставиха, както и по-възрастните - бащата и майката на главната,собственика на джаз клуба,а брата на убитото момиче изглеждаше доста страховит.Майката на главния ми харесваше повече като майка на Ю Йон Сок.Аз имам още 2,5 епизода да го довърша.Не знам края, но ми хареса като цяло.Самата идея да разбираш кога те лъжат е интересна.

# 31
  • Мнения: 5 446
Cunning Single Lady от 2014 година. Актьорът Чо Сан Ук го гледам за втори път след "Бора Дебора", но много добър актьор и интересен филм без да блика от романтика. Но само като го видя как гледа бившата си жена ми се обръща стомаха. Хубава вечер!

# 32
  • Мнения: 6 797
В My Lovely Liar еднорозите накрая си бяха устроили парти Wink.

Вики, Чу Санг Ук и И Мин Джунг имат още един общ сериал - Fates & Furies, но той е малко в по-мелодраматичния спектър. Ако имаш желание да видиш и други роли на Чу Санг Ук може да погледнеш кримката Special Affairs Team TEN, медицинския Good Doctor, Feast of the Gods - ако искаш да научиш нещо за кралската кухня, сагата Giant - много добър сериал за израстването на Корея от изостанала бедна държава в една от най-развитите демократични страни.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 17:19 от 2в1

# 33
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 668
Най-добрите места за настаняване в Сеул, Най-добрият маршрут за 3 дни в Сеул, 25 безплатни неща за правене в Сеул Grinning.
И аз тези си ги набелязах Joy Плюс още няколко Joy

Но най-хубав е човекът в цвят розова пудра.Мноооого му отива този нюанс.Фукльо!
Съгласна съм! Макар, че и в синьо е страхотен Heart Eyes.
Скрит текст:
Така ми падна ченето като видях навремето тази сцена:
И за второстепенния каст на My Lovely Liar съм съгласна Wink

Снощи след като изгледах новия епизод на Destined With You, в който видях едно езеро, мостове и беседка, които видях преди десетина дни в See You In My 19th Life, реших да проверя къде е това място, попаднах ето тук и... откарах почти до 1 сутринта: https://koreandramaland.com/

# 34
  • България
  • Мнения: 6 220
А аз се наслаждавам на The King: Eternal Monarch (2020).
Май не е много харесван сериал, но шест епизода вече ми върви добре.
Фантастиката плюс романтиката ми е много добре.
И актьорите, всички ми харесват.
Главната не ми беше любимка в Гоблин, но тук ролята ѝ е добра и тя изглежда добре, Мин Хо е красавец.
Второстепенните също си струват гледането, а неприятната премиерка е много хубава.
Идеята за паралелните светове не ми е чужда. Много пъти съм имала поводи да се питам, дали наистина не съществуват.

# 35
  • Мнения: 36 530
Той започна добре, но после някак замря. Идеята не е развита.
А и финалът е странен.

# 36
  • България
  • Мнения: 6 220
Лошо, още от първи епизод ми е малко муден, но го отдавам на романтичната част.
Затова и пиша, че върви добре, а не отлично.
Има хляб в идеята, но ако са зарязали фантастичната част, сигурно ще загуби много.

# 37
  • Мнения: 36 530
Още докато течеше сериалът имаше ремонт на сценария, защото зрителите нещо не бяха доволни. По-точно проблемът беше в това, че много от костюмите и декорите имали японско излъчване, което се възприема като антипатриотично.
Някой беше написал тогава (мисля, че го четох в Редит), че нямало много промени в самия сюжет, а нещата, които са преправени са дреболии, но аз си спомням, че четох статия, според която сценаристите са променили и самата история, като обещали на зрителите, че ще се съсредоточат върху романтиката.

# 38
  • Мнения: 5 446
2в1, Good Doctor, Feast of the Gods съм го гледала в турската версия Чудо-доктор / Mucize Doktor. Пожъна огромен успех в Турция и зад граница. Бяха ангажирани много кадърни и обичани актьори. Мисля, че беше сериал на годината непосредствено преди и по време на ковид.
МоарейнД Според мен с тази фантастика са разчитали Ли Мин Хо да повтори успеха на Гоблин. Не мога да преценя за костюмите, но за мен между двамата герои няма химия. Много рано беше за партньорката на Гонг Ю да се появява в нов романт на фантастична основа. Замисълът е добър, но за мен реализацията не е убедителна. Вторият план герои също не са добра основа, за разлика от Гоблин, където си имат свои линии, които са и смешни и трогателни. Трябва да се измислят нови неща.

Честит празник на независимостта!

# 39
  • България
  • Мнения: 6 220
За мен са много хубава двойка и точно днес попаднах на новината, че може даже да имат и връзка в реала.
Сериалът ми допада много повече от Гоблин, там главният е голям минус за мен. Така и не го харесах.
Също и финалът на историята. За мен е тъжен.
И тук май няма да е много добре, но ще оставя обобщението за след последния епизод.
Второстепенните актьори също много ми допадат, идеята че в паралелните светове нещата не са точно като под индиго също е интересна.
Костюмите и декорите също са много добри.
В Гоблин всичко ми беше по-семпло, историята някак детска.
Харесаха ми откъсите от предишните животи, но някак не можаха така хубаво да навържат нещата както беше в Легендата за синьото море.
Честит празник и от мен!

# 40
  • Мнения: 6 797
Вики, засичала съм турския Доктор по нашите телевизии и от любопитство съм гледала малко, както и от американската версия. Но, на мен най ми харесва корейският оригинал. А, и за разлика от репликите, си е само един сезон без да разтягат излишно само и само да навъртят повече епизоди.

Feast of the Gods е отделен сериал. Интриги, герои с променени самоличности, забравени спомени, разменени животи, несподелена любов, съперничество... и кулинарията за фон на всичко това.

# 41
  • Мнения: 36 530
Напредвам със Светът на женените - тъй като познавам много разведени хора, всичко това ми изглежда ненужно - от най-лошият тип разводи, който е рядкост. А и тази борба за голямо момче също не е реалистична - поне в българските условия те обикновено се отчуждават по естествен път - колкото и да се старае бащата и да купува скъпи подаръци, има ли намесено малко дете от друга майка в картинката, близостта изчезва (не че се мразят, просто си стават чужди - това съм виждала тук, на запад може би не е така; дори природени братя и сестри, които уж са в идеални отношения, реално са на "здравей - здрасти").
Богатата госпожа (на която мъжът й я беше заразил и докторката отказа да го прикрие) я гледах съвсем доскоро в Кралица Инсу - играеше коварна придворна дама. Малко ми е странно, като видя някой актьор в ново амплоа толкова скоро - буквално в следващия сериал Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 446
МоарейнД
Ето малко преведена последна информация за Ли Мин Хо
Скрит текст:
https://www.sundayvision.co.ug/lee-min-ho-girlfriend/
През последното десетилетие корейското кино, по-специално корейските драми или „K-Dramas“, станаха свидетели на значително световно признание, с актьори като Лий Мин-Хо, които се изстреляха в световна звезда. Известен със своята очарователна личност и изключителни актьорски умения, Лий спечели слава и извън границите на родната си Южна Корея. Тази статия предоставя задълбочен поглед върху живота на Лий, като се фокусира върху неговата знаменита актьорска кариера, минали връзки и приятелката на Лий Мин Хо
Актьорското пътешествие на Лий Мин-Хо: Метеоритен възход към славата
Роден на 22 юни 1987 г., Лий Мин-Хо първоначално мечтаеше да стане професионален футболист, мечта прекъсната поради контузия в началното училище. Съдбата обаче има други планове за него и през втората година на гимназията той открива истинското си призвание – актьорството.
Лий започва кариерата си с второстепенна роля в „Любовен химн“ на MBC през 2005 г. Въпреки това, неговият пробив идва през 2007 г., когато играе ролята на Ча Гонг Чан в гимназиалната драма на SBS „Бягане на скумрия“. Въпреки че истинската повратна точка в кариерата му идва през 2009 г., когато е избран за главната роля на Gu Jun-Pyo в „Boys Over Flowers“, корейска адаптация на популярната японска телевизионна драма „Hana Yori Dango“. Сериалът изстреля Лий до национална слава и постави началото на неизбежното му международно признание.
Оттогава Лий никога не е поглеждал назад, демонстрирайки последователно своите многостранни актьорски умения в няколко K-драми. Ролята му в телевизионната драма на MBC „Personal Taste“ през 2010 г. и сътрудничеството му с актрисата Парк Мин-Янг в популярната екшън драма „City Hunter“ през 2011 г. допълнително затвърдиха статута му на водещ човек в индустрията. Неотдавнашното преминаване на Лий към по-мрачни, сложни герои, като например в „Pachinko“ на Apple TV+, показва желанието на актьора да прекрачи границите и да расте като артист.
Връзките на Лий Мин-Хо: С кого се среща Лий Мин Хо
Да бъдеш една от най-големите звезди в Азия идва със своя справедлив дял от спекулации и слухове, особено по отношение на личния живот. Въпреки че няколко непотвърдени слухове свързват Лий с различните му колеги, той е участвал в две потвърдени връзки в миналото.
През 2011 г. Лий Мин-Хо намери любовта на снимачната площадка, докато снимаше „Градски ловец“ с колегата си Парк Мин-Янг. Връзката им обаче беше краткотрайна, като съответните им агенции посочиха натоварения им график като основна причина за раздялата им.
Съобщава се, че след това Лий е бил обвързан с певицата от Miss A и актрисата от „Start-Up“ Бае Сузи, започвайки през март 2015 г. Агенциите на двете звезди потвърдиха връзката им и въпреки че поддържаха нисък профил, те често бяха снимани заедно. Бае публично говори за връзката им, възхвалявайки грижовния характер на Лий. След тригодишна връзка, изпълнена със случайни слухове за раздяла, двойката най-накрая се раздели през 2017 г. И оттогава списъкът с приятелките на Лий Мин Хо е празен.
Лий Мин Хо Настояща приятелка 2023 г
 
В момента Lee Min-Ho изглежда се фокусира върху кариерата си. През август 2021 г. той беше видян с актрисата Yeonwoo, което предизвика слухове за срещи. Неговата агенция MYM Entertainment обаче бързо опроверга тези слухове, заявявайки, че двамата са само познати. Оттогава Лий Мин-Хо не е свързван с никого, като изглежда предпочита да пази личния си живот в тайна.
Лий Мин-Хо: Мултиталантлив артист
Освен успешната си актьорска кариера, Лий Мин-Хо е и талантлив певец. Актьорът е демонстрирал вокалните си умения в няколко оригинални саундтрака за своите драми, като „My Everything“ за „Boys Over Flowers“ и „Painful Love“ за „The Heirs“.
Въпреки успеха си, световно признатият актьор остава здрав и реалистичен за бъдещето си. Съобщава се, че е получил предложения от Холивуд, но предпочита да не бърза, като казва: „Бих искал да опитам тази стъпка само когато почувствам, че съм готов за това.“ Това скромно отношение към неговия занаят и траекторията на кариерата е друга причина, поради която феновете по целия свят се възхищават на Лий Мин-Хо.
Пътуването на Лий Мин-Хо към славата не мина без предизвикателства. Трябва да се отбележи, че актьорът оцеля в две големи автомобилни катастрофи, една през 2006 г. и друга през 2011 г. Катастрофата от 2006 г. беше особено тежка, като Лий прекара един месец в кома. Въпреки това, показвайки забележителна издръжливост, той се възстанови и от двете катастрофи, използвайки тези преживявания като мотивация да продължи напред.
Тези инциденти вероятно са изиграли роля в оформянето на скромната и трудолюбива личност на Лий Мин-Хо. Въпреки глобалната си слава и богатство, Лий остава отдаден на занаята си и не позволява на нещастието да го откаже от целите му. Неговата сила и издръжливост са вдъхновение за много от феновете му.
Личният живот на Лий Мин-Хо
Лий Мин-Хо е известен със сдържаността си, когато става въпрос за личния му живот, като рядко разкрива подробности за връзките си. Ясно е обаче, че той цени личното си време далеч от очите на обществеността, като често го прекарва потопен в хобитата си.
Запалените фенове знаят, че ако Лий Мин-Хо не беше преследвал актьорството, вероятно щеше да се озове в игралната индустрия. Страстен геймър, Лий често е споменавал любовта си към видеоигрите по време на интервюта, давайки на феновете поглед върху живота му извън камерата.
Друг по-малко известен факт за Лий е, че е посещавал училище за момчета. Може би именно тук страстта му към актьорството започва да процъфтява, което в крайна сметка го води до Starhaus Entertainment, неговата дългогодишна агенция.
Лий Мин-Хо: Глобална икона
От местна звезда в Южна Корея до международно известен актьор, пътят на Лий Мин-Хо е свидетелство за неговия талант и упорит труд. Популярността на актьора се простира далеч отвъд Южна Корея, със силна фенбаза в Япония, Филипините и Китай. Влиянието му дори достигна западните страни, като „Pachinko“ на Apple TV+ го представи на по-широка аудитория.
През годините Lee Min-Ho остава в челните редици на вълната Hallyu, термин, използван за описване на нарастването на глобалната популярност на южнокорейската култура. Приносът на Лий към този феномен е неоспорим, като неговите изпълнения в различни K-драми играят значителна роля в популяризирането на южнокорейската култура в международен план.
Бъдещите перспективи на Лий Мин-Хо
Имайки предвид постиженията на Lee Min-Ho, може да се каже, че неговата звезда ще продължи да блести ярко и в бъдеще. Преходът на актьора към по-мрачни, по-сложни роли сигнализира за желанието му да разнообрази своето актьорско портфолио. Ако представянето му в „Pachinko“ е някаква индикация, феновете могат да очакват още запомнящи се изпълнения през следващите години.
Въпреки че получава предложения от Холивуд, Лий остава предпазлив, предпочитайки да се впусне в международното кино само когато се почувства готов. Този предпазлив подход отразява неговия ангажимент за предоставяне на качествени изпълнения, независимо от сцената.
Лий Мин-Хо е завършен актьор, начинаещ певец и сърцеразбивач, който е оставил незаличима следа в сърцата на милиони фенове. Въпреки глобалния си успех, той остава здрав човек, фокусиран върху усъвършенстването на занаята си. Що се отнася до любовния му живот, дали Лий е необвързан или се среща с някого под радара, остава неизвестно. Но това, което е ясно е, че Лий Мин-Хо, чрез своя талант и харизма, продължава да предефинира глобалния пейзаж на корейската драма.

Спомням си, че първо срещнах името на Ли Мин Хо в една класация по богатство- той има над 100 млн. долара. И е един от най-богатите актьори в Корея. Аз имам желание да видя с него The Heirs. Нямам много опит с Vbox- там изглежда го има преведен със субтитри. Ако някой има информация за този сериал с достъпен дублаж (озвучаване)- моля пишете. А и заслужава ли си след 10 години?
pppqqq В турската версия на филма, който гледаш, им вярвам на отношенията, защото съм убедена, че са такова семейноцентрично общество, за което мнението на другите е много важно. Няма да гледам корейската версия, най-вече защото актоьорът в главната роля не ми е секси и не им вярвам на страстите. Актрисите са много красиви.
Хубава вечер!

Последна редакция: пт, 22 сеп 2023, 17:28 от victoria vassileva

# 43
  • Мнения: 36 530
Актьорът в главната роля изглежда добре, но гледа като психопат (предполагам, че е от ролята). Всъщност, всички в главни роли изглеждат добре, освен главната актриса, която е представителна и с хубава фигура, но изглежда по-възрастна от останалите от главния каст. По-точно - все едно може да бъде майка на любовницата (и най-вероятно е на същата възраст, като актрисата, която играе майка й, нямам представа защо са я избрали да играе жена, която би-трябвало да е на не повече от 40 години).

# 44
  • вятърничава
  • Мнения: 1 867
Турския Доктор ако е онзи с къдрава коса и безумен поглед - това е моят кошмар. Постоянно го рекламират по бтв лейди, докато излъчват корейските сериали. Тръпки ме побиват щом го видя и превъртам рекламите.

Общи условия

Активация на акаунт