Покупка на геймърски лаптоп

  • 5 529
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

Планирам да си сменя стария лаптоп с нов геймърски, с който да стриймвам на 1080р, както и за гейминг. Направих няколко benchmarks между процесори AMD Ryzen 7 6800H и intel core i7-12700H и видео карти NVIDIA RTX 3060 6 GB и RTX 4050 6 GB. Намерих си един геймърски лаптоп - Acer Nitro 5 със следните параметри:

1. Intel Core i7-12700H (1.7/4.7 Ghz, 24M)
2. NVIDIA RTX 4050 6 GB GDDR6 DLSS 3
3. 32 GB RAM DDR5
4. 1 TB SSD M.2 NVMe
5. 15.6" FULL HD with LED
6. 144 Hz

Като цяло установих, че intel icore i7-12 е добра опция при наличието на повече ядра, с които по-лесно се работи с няколко отворени програми. Избрах и RAM 32 поради същата причина.

Какво е вашето мнение? Лаптопът става ли за стрийминг и гейминг? Имам ограничен бюджет.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 266
Става, да.

# 2
  • Мнения: 2

Забравих да добавя, че смятам да си сложа или Windows 10 или Windows 11? Според Вас коя ОС ще върви по-добре и съответно ще повлияе ли върху лаптопа?

# 3
  • Мнения: 266

Забравих да добавя, че смятам да си сложа или Windows 10 или Windows 11? Според Вас коя ОС ще върви по-добре и съответно ще повлияе ли върху лаптопа?

Ми, ти нямаш кой знае какъв избор щом ще е за игри. Дали 10 или 11 е абсолютно все тая, щото и двата вървят като гъз.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 101
Геймърски лаптоп не става с ограничен бюджет.
Но пък конфигуриран компютър за 2-2,5 К е съвсем окей.

# 5
  • Мнения: 266
i7/4050 е супер далеч от ограничен бюджет, даже и за лаптопче. Тва, дето иска да го прави може да го прави и с половината от заделените си пари.

# 6
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Ми, ти нямаш кой знае какъв избор щом ще е за игри. Дали 10 или 11 е абсолютно все тая, щото и двата вървят като гъз.
E разкажи как върви гейминга под линукс?

# 7
  • София
  • Мнения: 38 500
Ако ще е за гейминг, особено с ограничен бюджет, все още настолен компютър е по-добре. Освен това по-лесно се ъпгрейдва.

# 8
  • Мнения: 266
Ми, ти нямаш кой знае какъв избор щом ще е за игри. Дали 10 или 11 е абсолютно все тая, щото и двата вървят като гъз.
E разкажи как върви гейминга под линукс?

Не го разбрах тва... просто му казвам, че за игрички джам 10/11 му е опцията, щот всичко под 10 не се поддържа отдавна. На Линукс напълно нормално си се играе, просто е занимавка както всичко друго свързано с линукс.

# 9
  • Мнения: 553
Ами 😄 Питах мъжа ми, той каза "Да" .
Неговият е Acer Predator Triton 500 и е много доволен .  Цената варира 4000-6499лв. според характеристика и година на производство .

# 10
  • Мнения: 68 650
Аз геймър и лаптоп нещо не ги виждам в едно изречение.
Геймингът върви с конфикурация настолна...там и монитор може да си избереш, и т.н. опции има...

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Аз геймър и лаптоп нещо не ги виждам в едно изречение.
Геймингът върви с конфикурация настолна...там и монитор може да си избереш, и т.н. опции има...
Спокойно може да играеш и без кутията с неоновите светлинки.

# 12
  • Мнения: 68 650
Не съм написала, че не може...то и на телефон може.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Не съм написала, че не може...то и на телефон може.
Коя игра не става за лаптоп?

# 14
  • Мнения: 5 253
Аз геймър и лаптоп нещо не ги виждам в едно изречение.
Зависи от играта.
Основно трудно се играят игри тип FPS(само и единствено заради малкия екран и съответно трудното прицелване надалеч), тоест игри които се стрелят играчите от първо лице като Counter Strike, Call of Duty, Battlefield, Overwatch, PUBG и т.н. Останалите видове игри могат да се играят без проблеми, ако лаптопът е с подходящите характеристики, разбира се. И все пак всичко е въпрос на свикване.

Общи условия

Активация на акаунт