🔥 Джан Яман 🔥 Свободна тема за размисли и страсти ... *тема 13

  • 48 487
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Козлодуй
  • Мнения: 772
Голямо затишие в нашата темичка, но малко остана. Нали на 13.01 пристига в Португалия?
Нямам търпение вече, нищо че само виртуално ще го видим Heart Eyes

# 721
  • Мнения: 10 910
Да ви кажа нещо интересно. Подарих на мъжа ми автобиографията на Магърдич Халваджиян. Изчете я преди няколко дни. И днес, моля ви се, реши да сподели, че Маги е говорил за "моя Джан" в книгата си... Споменал го като пример за успял, как е излезнал от Турция, как снима в Италия.. това по спомен на мъжа ми. Излишно е да казвам, че му се скарах защо чак сега ми казва. Викам къде точно говори за Джан, аамии било някъде в последните 200 страници.. да го убиеш моя! Как може като го е чел да не ми каже, да видя, от ревност ще да е 100% Joy Тръгнах да прелиствам страниците с надеждата да зърна на Джан името, мъжа ми ми вика "ти май верно си влюбена в този" Grinning напрегнах се още повече! Ще кажеш, че съм някаква тийнка, влюбена вика Joy Така де.. някой ден, ако я прочета, 500 страници е, ще ви снимам какво се изказал Маги за нашия човек.

# 722
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 032
И за какво е намерил да говори на останалите 499 страници Mr. Green?! Joy
Елке, като провериш, ни кажи. Wink

За много години! Hug
На патерици поздравления на всички имали имени дни през последната седмица!

# 723
  • Мнения: 41 774
Добро утро,момичета!



Добрият ден започва с добро настроение,
а доброто настроение идва с добрите мисли!


Честит ни Бабинден!
Скрит текст:

Благодаря ви за всичко споделено от вчера! Two Hearts
Ели,много се смях като прочетох снощи поста ти.Наистина е за убиване ТМ! Joy Да не ти каже още когато го е прочел.Магърдич нали е живял в Италия и е успял,може би за това дава пример и Джан!Ще очаквам да споделиш какво е писал за него!







Приятен ден и успешна седмица!

# 724
  • Козлодуй
  • Мнения: 772
NEW| http://Socipol.com  IMDB Data Analysis

#CanYaman е номер 2 от всички турски актьори и актриси в седмицата на класацията на IMDb, започваща на 08/01/24. #CanYaman е позициониран като номер 4500 от 11 милиона артисти, наблюдавани по целия свят.
@socipol
 

Top 3 for 2 week
Top 5 for 2 week

http://imdb.com/name/nm7097848/

# 725
  • Мнения: 41 774
Добро утро,момичета!



Честит ни първи сняг и на живещите покрай морето! Nature SnowflakeNature Snowman



от ДИЗИ ДОКТОР

Джан Яман тръгва за Португалия!

Джан Яман, който продължава кариерата си в Италия, стартира нов проект за солидарност с основаната от него асоциация Джан Яман за деца в Италия и започна турне в Италия на 10 март миналата година като част от проект, наречен „Разбийте стената обиколка".

Продължават новите организации на сдружението, което помага на деца с приходите. На 13 януари, като част от турнето „Break the Wall Tour“, актьорът отива в Португалия.

Знаменитостта ще бъде в Барселона вечерта в събота, 10 февруари. Приходите от посещението ще бъдат използвани за подпомагане на деца.
https://www.dizidoktoru.com/ozel-haber/can-yaman-portekiz-yolcusu-h41767.html



Приятен и спокоен зимен ден!

# 726
  • Козлодуй
  • Мнения: 772
Събота, 13.01, остават само 4 дни Purple Heart
Злати Heart Ели Heart Профи Heart
Липсва ми Гроздето Broken Heart

И тук има сняг, ама пак не става за шейна...внучката е вече на 5 и още не съм я возила, мъчно ми е. Макар че никак не обичам студ и бих искала да е вече пролет, е жалко, че децата не могат да видят истинска зима Pensive

# 727
  • Мнения: 10 910
Де го този сняг? Grinning Във Варна няма...

# 728
  • Мнения: 7 136
„Трябва да мислиш за себе си и да гледаш напред.“ VioletLikeTheSea,
с участието на Can Yaman и Francesca Chillemi , вече е само по BluTV с всички останали епизоди от сезона.




Ефектите от Раки...

# 729
  • Мнения: 10 910
Стори от Джан, по повод "ефекта ракъ".. преводът е малко кофти, ама се разбира. Мъчно му е за цялата тази нелепица.. и как няма...



# 730
  • Мнения: 41 774
Добро утро,момичета!



Чашка ароматно кафе, добра дума и усмивка
  могат да стоплят деня още от сутринта.
CoffeeNature Snowflake



Благодаря на всички за споделеното ! Two Hearts
Ето още един превод по повод написанто от Джан за турската ракъ:
Black Nib Благодаря на тези, които ни дадоха възможност да пием цензурирана ракия, която не можем да пием по турската телевизия, по италианската телевизия я представихме на чужденци, които за съжаление не я познават. Ако ракията беше италианска, щеше да я рекламират навсякъде и да я представят на целия свят, щеше да е най-популярната напитка...



Хубав ден,макар и да е студен!

# 731
  • Козлодуй
  • Мнения: 772
Малко история Grinning

Ракията е разпространена в почти всички балкански страни, където се среща с подобни наименования: сърбите я наричат ракиjа, румънците cuika. Ракия се пие в Северна Македония, Сърбия, Румъния, Босна и Херцеговина, Черна гора, Хърватска, Турция.

Теориите за произхода на високоградусовия алкохол са много. Твърди се, че по нашите земи за първи път се приготвя ракия през XIV-XV век. Оказа се обаче, че е много вероятно нашите прадеди да са открили чудотворната напитка няколко века по-рано. Основание за това предположение дава една находка, намерена в крепостта Лютица край Ивайловград, а именно съд за варене на ракия от XI век. Според други исторически твърдения пък ракията е била донесена по нашите земи от древните българи. Къде е истината, трудно можем да кажем, но самият факт, че алкохолната напитка предизвиква толкова много дискусии и спорове, е показателен за голямото й значение както за българите, така и за другите балкански народи.
По всяка вероятност наименованието „ракия“ идва от турската дума „raki“, която пък произлиза от арабската „arak“. Последната се превежда като „пот“. Според арабите думата е подходяща, тъй като денят се къпе в пот, докато се берат плодовете, от които се приготвя ракията. Тя може да се отнася и до специфичния начин на приготвяне на напитката (докато се дестилира, капе капка по капка, като пот) или до това, че ракията кара консумиращия човек да се поти. Оттук възниква и още една теория – че ракията е дошла по нашите земи с нахлуването на османските турци на Балканския полуостров.
Истината е някъде там Grinning
Няколко минути с Виола и инспектор Демир Purple Heart

# 732
  • Мнения: 7 136
Здравейте!

Днес Бирсен е излязла със статия за Джан и реакцията му към ракията в турските сериали.

Ето и самата статия:

Раки реакция от Can Yaman
Джан Яман, който продължава актьорската си кариера в Италия, реагира на замазването на ракията по турската телевизия.



Детективският сериал "Viola Come Il Mare" с участието на Джан Яман стартира излъчването си по BluTV у нас под името "Violet Like The Sea"  . Яман обърна внимание на разликата между телевизията и цифровите платформи и коментира размиването на националната ни алкохолна напитка ракия.

Can Yaman написа под видео от сериала, „Бих искал да благодаря на тези, които ни дадоха възможност да пием цензурираната ракия, която не можем да пием по турската телевизия, по италианската телевизия и да я представим на чужденци, които за съжаление не я познават. . „Ако Ракито принадлежеше на Италия, щяха да го рекламират навсякъде и да го представят на целия свят, щеше да е популярна напитка“, пише той.

От Бирсен Алтунташ

# 733
  • Мнения: 41 774
Добро утро,момичета!



11 Януари-Световен ден на думата "Благодаря" ! Heart
Да започнем деня си на чашка кафе и с благодарност към всички,
които правят живота ни щастлив и смислен, подкрепят ни и обичат!
Да благодарим и за новия ден, за новите възможности!


, че ви има момичета!









Желая ви приятен ден!



# 734
  • Козлодуй
  • Мнения: 772
Появила се е в Туитър снимка от Турция, но не знам дали е нова. Ама каква Турция, нали утре трябва да е в Португалия?

Общи условия

Активация на акаунт