Уроци по английски за ниво C1 (CAE)

  • 2 477
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 794
Учила съм в училища Европа, предполагам става въпрос за Велико Търново?
За разлика от много други школи, там нивото е високо и се учи наистина. При тях си взех FCE и CAE. Общо учих около 6-7 години там, смея да твърдя, че английският ми е перфектен, наистина като втори майчин и не само защото поназнайвам думи или разбирам какво ми се говори, а наистина мога да говоря и пиша грамотно. Бих послушала съветите им, защото изпитите наистина са сериозни и се учи наистина много, но обучението е качествено и винаги съм учила с желание. Звучи като реклама, но освен мен, още 5-6 мои близки учиха там и всички са на много добро ниво с английския. Доколкото знам има някакви интензивни курсове, може да попиташ.

# 16
  • Мнения: 40 924
Винаги посрещам с дълбоко съмнение изказванията на хора, твърдящи, че английският им е перфектен. Те или се самозаблуждават, или не знаят смисъла на думата. Аз например и български не знам перфектно...

# 17
  • Мнения: 65
Учила съм в училища Европа, предполагам става въпрос за Велико Търново?
За разлика от много други школи, там нивото е високо и се учи наистина. При тях си взех FCE и CAE. Общо учих около 6-7 години там, смея да твърдя, че английският ми е перфектен, наистина като втори майчин и не само защото поназнайвам думи или разбирам какво ми се говори, а наистина мога да говоря и пиша грамотно. Бих послушала съветите им, защото изпитите наистина са сериозни и се учи наистина много, но обучението е качествено и винаги съм учила с желание. Звучи като реклама, но освен мен, още 5-6 мои близки учиха там и всички са на много добро ниво с английския. Доколкото знам има някакви интензивни курсове, може да попиташ.

Да, за там става въпрос. Речникът ми не е толкова беден, знам дори думи и изрази от C1, но граматиката ми и лисънинга ми са под всякаква критика и са ми трудни. Не са ме изпитвали на говорене, но и то ми е трудно. Като цяло имам пасивен речник, но ми е трудно да го приложа на практика, особено когато говоря. Нашите не ме подкрепят в това мое решение, аз съм завършила и се чудя дали ще се оправя с работа и учене за сертификати. Иска ми се като бях тийнейджърка да бях обърнала повече внимание на това, ама какво да се прави... Приемам го като провал, но все пак ще продължа някак. Честно, малко ме е страх, че този за C1 няма да го взема, защото наистина е доста труден, макар да разбирам малко от лексиката.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 01:51 от _sunny_

# 18
  • Мнения: 794
Само с лексика няма да стане. Започнете нивото, на което са Ви оценили, тъкмо за да видите по какъв начин се учи, да се ориентирате, да попълните пропуските. Абсолютно всички части от изпита са важни, няма как едното да Ви е много зле, а другото добре и да го вземете.

# 19
  • Мнения: 612
Да, ако за писане и говорене се затрудняваш, по-добре запиши предишното ниво.

# 20
  • Мнения: 65
Да, ако за писане и говорене се затрудняваш, по-добре запиши предишното ниво.

По-скоро говоренето. Писането ми казаха, че е добре.
Само с лексика няма да стане. Започнете нивото, на което са Ви оценили, тъкмо за да видите по какъв начин се учи, да се ориентирате, да попълните пропуските. Абсолютно всички части от изпита са важни, няма как едното да Ви е много зле, а другото добре и да го вземете.

Да, затова си мисля, че може би ще е добра идея първо това да мина. Всъщност, изобщо нямаше толкова да се чудя, ако една приятелка не беше прескочила нивата така, но много й беше трудно.

Общи условия

Активация на акаунт