🎤 Гласът на България 🎵 - сезон 10, тема 1

  • 32 689
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 076
Лечев не сгреши с избора на Георги. Мария обаче сгреши, защото Марин фалшивееше на моменти.

Миро нещо не харесва Северин, не знам защо, още в началото го забелязах.
Миро спомена, че знае как пее Северин и са пяли до късно заедно. Миро е бил пеещ сервитьор , дали от там се знаят, колко е възрастен Северин? Или по клубове на участия може да се засичат. Миро обърна ли си стола за Северин?

# 736
  • София
  • Мнения: 7 876
... Миро спомена, че знае как пее Северин и са пяли до късно заедно. Миро е бил пеещ сервитьор , дали от там се знаят, колко е възрастен Северин? Или по клубове на участия може да се засичат. Миро обърна ли си стола за Северин?
НЕ! Но още тогава каза, че го познава, щото са пяли заедно(или го е слушал) в пиано бар, а Северин го попита на майтап, що не се е обърнал.

# 737
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Северин пее в пиано бар Синатра, както и някои други бивши и настоящи участници.

# 738
  • София
  • Мнения: 5 757
Миро нещо не хареса Северин, така ми се стори, вероятно вкарва лични причини, а не толкова обективност.
По скандала - сигурно има някаква истина, но като цяло Константин ми е неприятник. Засичала съм негови писания, то претенции, то чудо. Хубаво е хората да имат самочувствие, когато е подплатено, но при него е много поза и скучновата проза, която може да впечатли само застаряващи лели във фейса.

# 739
  • Мнения: 3 883
Най-добрите вокали в световен мащаб не са хамелеони, а се отличават с индивидуален стил. Това трябва да се търси според моето скромно меломанско мнение. Иначе мернах, че някой написа, че Iron Maiden и AC/DC били соц. Извинявам се за грубия израз, но това е невероятна глупост.

Аз. И влагам конкретен смисъл в това. Тях ги свързвам с едно различно време, и тогава и сега ми звучат "остаряло", това влагам в определението соц. А не, че са соц-групи. Това също си е мое лично меломанско мнение, не харесвам вокалите на въпросните групи. Ох, сутринта в колата ми пуснаха точно диси и направо пощурях да сменям канала.
Индивидуалността е съвсем друг фактор. Тя може да бъде демонстрирана в различен формат, не точно в този. Може и тук да успее да пробие, но по-скоро не според мен.

# 740
  • Мнения: 736
За мен най-важното е собственият стил, това те прави разпознаваем, не случайно и менторите търсят интересен тембър и харесват, когато се изпее чужда песен с различен от оригинала прочит. Иначе има много добри певци, които могат да изпеят песни, близко до оригиналното звучене, но какво от това? Относно другата тема: вероятно е въпрос на личен вкус, но все пак има групи/певци, които са останали в историята и са вдъхновили/вдъхновяват поколенията музиканти след тях. Няма как да кажа, че тези групи са остарели (соц означава нещо съвсем различно). Тази тема ми е много близка и много ме дразни подобно отношение към творци (не само в музиката), които са дали толкова много, а с лекота и пренебрежение им се лепят етикети. Но това е тема за друг разговор.

# 741
  • Мнения: 216
Кой прави новите аранжименти на песните - певците или друг (музикалните педагози)? Много ми е интересно. Жалко, че май никъде не съм виждала как се прави аранжимент на песен. В Мюзик Айдъл май имаше леко загатване.

# 742
  • Radnevo
  • Мнения: 221
Затова харесвах Х фактор повече. Там менторите им избираха песните, въртяха ги на шиш, минавайки през различни стилове и този, който спечели, печели, защото е наистина талант. И дори неспечелилите се даказват, като музикални хамелеони.
И там нещата само на повърхността изглеждат добре, въпреки че Х-фактор определено беше по-атркативен и интересен формат. Преди време бях прочела думите на едно доста талнтливо момче, как реално са се случили нещата, общувам и с лелята на участничка. Пълен кошмар са тези шоута! Участниците, без определени фаворити, които се знаят още от самото начало, биват подлагани на експерименти и нямат думата за нищо, нито за вида си, нито за песните.

Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 12:59 от sanian

# 743
  • Мнения: 478
Кой прави новите аранжименти на песните - певците или друг (музикалните педагози)? Много ми е интересно. Жалко, че май никъде не съм виждала как се прави аранжимент на песен. В Мюзик Айдъл май имаше леко загатване.
Борислав Бояджиев-Борче, който е на ударните. Скоро гледах по някой от сутрешните блокове на БТВ и казаха, че той прави всички аранжименти.

# 744
  • Мнения: 216
Кой прави новите аранжименти на песните - певците или друг (музикалните педагози)? Много ми е интересно. Жалко, че май никъде не съм виждала как се прави аранжимент на песен. В Мюзик Айдъл май имаше леко загатване.
Борислав Бояджиев-Борче, който е на ударните. Скоро гледах по някой от сутрешните блокове на БТВ и казаха, че той прави всички аранжименти.
В такъв случай каква е ролята на певеца? Нали казват, че са изпяли песента по своему. Ако не е тяхна идея... Вероятно има много талантливи музиканти сред певците, но едва ли са много. Евала на Борислав Бояджиев! Това си е дарба да можеш да поднесеш песента с нов прочит. Ясно е, че няма да разберем кой от певците действително сам е измислил новия аранжимент на песента си. Simple Smile

# 745
  • Мнения: 892
Очаквам оплаквачът да го скъсат от дела, глоби и обезщетения за нарушаване на договора и уронване на името.

# 746
  • гр. Шумен
  • Мнения: 16
Не гледам епизодите много сериозно тази година. Просто Дара не мога да я понасям. Innocent  Но пък много талантливи хора отново този сезон. Повечето от изпълненията ги изгледах в YouTube. Моят фаворит е Никола Янакиев. Heart Eyes  Много ми харесва. Невероятен глас и държанието му на сцената също ми допада. Blue Heart

# 747
  • Мнения: 3 535
Заповядайте в новата тема!
https://www.bg-mamma.com/?topic=1609835

Общи условия

Активация на акаунт