С какво ви дразнят хората?

  • 42 753
  • 861
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 138
Дразнят ме хора, които са груби без причина! Къв им е проблема на тия!? 😡

Проблемът им е, че са нещастни и искат да направят нещастни и другите около тях.

Откакто осъзнах, че това е причината, не ми влияе тяхната грубост. Ами те са за съжаление.

# 601
  • Мнения: 1 422
Изключително много ме дразни хората да не знаят за какво говорят, но да вдигат скандали и да хвърлят някакви твърдения, които нямат общо с реалността.

# 602
  • Мнения: 25 726
Дразнят ме хора, които са груби без причина! Къв им е проблема на тия!? 😡

Болднатото също е грубо. Дали пък наистина няма причина?

# 603
  • Мнения: 1 348
Изключително много ме дразни хората да не знаят за какво говорят, но да вдигат скандали и да хвърлят някакви твърдения, които нямат общо с реалността.

Това е така защото ситуацията няма значение, един коментар, мнение е резултат и съвкупност на това какво ти е в главата, манталитет, възпитание, ниво, знания и не на последно място какво си видял, като реакция на околните в детството ти, което много трудно се променя.

# 604
  • Мнения: 736
Изключително много ме дразни хората да не знаят за какво говорят, но да вдигат скандали и да хвърлят някакви твърдения, които нямат общо с реалността.
savii, напоследък често попадам на такива с видимо нарцистичен профил. Ако успееш да се дистанцираш емоционално, се вижда как каквото и да кажеш, човекът разпъва цирка и спектакълът, пардон - скандалът, е започнал. Избягвам общуване с такива хора, но с роднинските контакти ми е трудно и много изморително.

# 605
  • Мнения: 6 891
Когато някой не цени усилията и старанието на другия Sad

# 606
  • Glasgow
  • Мнения: 4 472
Много ме е дразнело винаги по Великден, това откак имам фейсбук сигурно 15г, като започнат снимки от празна и спокойна София и текст "софиянците си заминаха по родните места". Хубаво, разбрахме, че сте кореняк софиянци, но хората, които осмиване най вероятно са на почивка някъде и си прекарват чудесно.

# 607
  • Тук и сега
  • Мнения: 446
Забелязвам, че и аз имам дразнещи личности напоследък около себе си...или по-скоро разочарование от това в което се превръщат и как ценности на които са държали вече са потъпквани без свян...
Хора, които от близо две години са спряли да вярват в приятелството и една от десетте божи заповеди не пожелавай жената/мъжът на ближните, вече не значат нищо за тях.
Хора, които са се отдали на разгулен живот, за да забравят проблемите си, всъщност залъгвайки се, че ще ги забравят, хора, които за които е най-важно материалното и това да имаш връзки навсякъде, макар те да са неморални...
Да се месят в твоят скромен душевен мир и да налагат, като правилен техният по горе описан живот...
Ето това ме дразни...

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 11:36 от Щастлива e

# 608
  • here and now
  • Мнения: 4 319
Когато някой не цени усилията и старанието на другия Sad
Аз пък се дразня, когато някой е полагал усилия и старание, без да съм искала това от него, но държи да ги оценя.

# 609
  • София
  • Мнения: 28 782
Последното и мен ме дразни.

# 610
  • Мнения: 420
Мен ме дразни това какви завършени егоисти са повечето хора. Ако ти ги помолиш за нещо, се започват опрадвания и протакване. Но ако те те помолят за нещо, се почва настояване, натякване, пришпорване. Когато имат нужда от теб, непрекъснато те търсят. Но ако нямат - няма и да се сетят за теб. Хубаво е човек да е егоист, но има здравословни граници на това според мен.
Друго, което много ме дрази, е когато някой новорегистрирал се или рядко пишещ потребител се включи току така в някоя тема с въпрос, който в повечето случаи е бил дискутиран десетки пъти. Няма да използва търсачката преди това или да прочете малко по-назад в темата, ами направо ще пише да попита. Но то е много по-лесно директно да ти напишат отговор, вместо сам да се разровиш и да го потърсиш. Този мързел също не ми харесва.
Побърквам се като видя въпросително изречение, завършващо с точка. А това за съжаление е много често явление. Като се започне едно "Здравейте. Някой от вас пие ли вода. А храна приема ли. Само аз ли съм така." и ми призлява. Не мога да се примиря с неграмотността, а още повече - с нейното толериране. Но пък ако се опиташ да направиш забележка на някого, че пише "незнам" и "немога", че не познава това животно запетаята или другите препинателни знаци, се приема като нападка, заяждане и не знам какво още.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 12:55 от Green Arrow

# 611
  • Мнения: 6 891
Когато някой не цени усилията и старанието на другия Sad
Аз пък се дразня, когато някой е полагал усилия и старание, без да съм искала това от него, но държи да ги оценя.
Коментара ти на моето мнение е много показателен
Аз пък от егоцентричност. 
Признанието на труда на другия е например да не минеш и да му стъпчеш градинката пред къщата или да не си паркираш колата отгоре или да не си оставиш кучето да се ... на пътеката пред къщата му , обикн. само защото те е яс че я има, да не му одраскаш колата минавайки край нея, да не го изкоментираш злобно колко тъпо се бил постарал да се обелче ... и т.н. само примери.

# 612
  • here and now
  • Мнения: 4 319
Показателен е и за четенето с.... неразбиране.
Примерите, които си дала не се отнасят до  ценене на  старание и усилия, а до елементарна култура...

# 613
  • Мнения: 6 891
Всичко опира до елементарна култура. Или не си на това мнение ?
Което не противоречи на моето мнение .
Не знам какво трябва да ми покажат коментарите ти ?

# 614
  • here and now
  • Мнения: 4 319
Има неща, които са над елементарната култура, за тях иде реч.

Общи условия

Активация на акаунт