С какво ви дразнят хората?

  • 33 299
  • 595
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 331
Професията ми е такава, че цял живот съм работила от къщи, просто ми беше много по-изгодно. Ама е много тъпо - най-напред всички те смятат почти за безработен и ти прехвърлят куп задачи, като не можеш да работиш през деня, нощта е твоя. Всеки ти звъни по телефона и не можеш да го отрежеш, в края на краищата какво е половин час да ти дърдори глупости, нощта е твоя. И т. н. В последно време работех навън и ми беше голям кеф като затворя вратата зад гърба си и повече не мисля за работата. Вкъщи живееш ден и нощ с работата, разсейваш се и ти отнема много повече време да я свършиш.

Ами по ковид време имаше много препоръки как да разделиш живота си между дома и домашния офис. По онова време всички работехме от вкъщи. Никога не съм имала проблем.

# 511
  • Португалия
  • Мнения: 4 008
аз пък, не обичам да работя от вкъщи
имам чувството, че се натоварвам повече
първо, защото работния ден се разтяга много лесно
второ, защото ММ работи от вкъщи ,а имам есенциална нужда да не съм 24/7 заедно с него Joy
трето, защото съм си малко ОКР на тема контрол над ситуацията , и ако не съм "на терен"  си образувам нерви сама
не на последно място, защото опитът ми с домашно работене е все в критични моменти- или  преди одит , или посред сертификация, което изобщо не ми е помогнало да го харесам

Последна редакция: ср, 10 апр 2024, 02:02 от Mamagemelar

# 512
  • Мнения: 10 386
Професията ми е такава, че цял живот съм работила от къщи, просто ми беше много по-изгодно. Ама е много тъпо - най-напред всички те смятат почти за безработен и ти прехвърлят куп задачи, като не можеш да работиш през деня, нощта е твоя. Всеки ти звъни по телефона и не можеш да го отрежеш, в края на краищата какво е половин час да ти дърдори глупости, нощта е твоя. И т. н. В последно време работех навън и ми беше голям кеф като затворя вратата зад гърба си и повече не мисля за работата. Вкъщи живееш ден и нощ с работата, разсейваш се и ти отнема много повече време да я свършиш.

Ами по ковид време имаше много препоръки как да разделиш живота си между дома и домашния офис. По онова време всички работехме от вкъщи. Никога не съм имала проблем.

Моята работа не е канцеларска. И още ред причини. По време на ковида не работех, грижех се за ММ, който беше тежко болен.

# 513
  • Мнения: 6 746
За работодателя хоум офисът е много по-удобно решение. Пести от помещения, от отопление, от климатик, няма проблеми с междуколегиални отношения и подобни. За мен е много по-тъпо да работиш от вкъщи.
Аз доколкото успявам да разбера зависи много от работодателя. Ако работите в наети помещения и няма например недвижими активи - ще спести от хоум офис. Ако обаче има недвижими активи, декларира поддръжка и разходи, фирмени коли за служителите , столова , фитнес и пр. Т.е. ако си в голяма фирма , която знае как да си декларира социалните възможности за служителите си и им ги предоставя . Ами тя не може да си оправдае тези разходи , ако 90% от служителите и работят основно от в къщи и те самите декларират разходи за хоум офис. Както някой беше написал по-нагоре. Аз поне така го разбирам . Не казвам че е така, защото не знам категорично. За да настояват някои фирми за връщане в офиса , значи са си пресметнали положението и са видяли че им е по-изгодно. Не знам защо някой си мисли, че фирмата която му осигурява работа се ръководи от тъпаци готови да се набутат . Ако наистина смята така май е по-добре да напуска кораба Yum

# 514
  • Мнения: 676
Аз съм забелязала обратната тенденция относно плащането - ремоут позициите са малко по-ниско платени, освен ако не успееш да се продадеш много добре на интервюто или не си с много голям опит и в позиция да поставяш условия.

# 515
  • Мнения: 412
Дразнят ме хора, които имат претенции, че списват  статии, а резултата им е като автоматичен превод от американски/английски сайт. Никакво творчество в превода, никакъв напън. Толкова е нечетивно, че даже не може да бъде изтърпяно до края.

# 516
  • Португалия
  • Мнения: 4 008
издразни ме приятелка, с която се бях уговорила за обяд, а тя пристигна с 1 час закъснение
неточността не й е чужда, но днес прекали
спаси я само това, че имах гледка, докато я чаках
Скрит текст:

принципно съм много точна, дори и в неофициални уговорки
просто не обичам да закъснявам, за никъде

# 517
  • Мнения: 6 746
Мен днес ме дразнят маса невнимателни бързаци по пътищата . Дали ще дават газ в най-тясното и без видимост или посредата на някой завой ще решат да се шмугват или когато има стеснение откъм тях ще се набутат насреща и ще ме качат на тротоара днес имах 3 ма такива по една и съща улица минах в две посоки ... днес магнитни бури ли има или просто друга причина за масово откачане ?

# 518
  • Мнения: 10 386
Аз пък не мога да разбера защо определен потребител трябва да диктува какво се пише в някоя от темите. Във форума има стотици теми, някои са ми интересни, други - не. Тези, които са ми интересни ги чета, останалите подминавам, но ми се струва абсурдно да поучавам останалите потребители за какво да пишат.

# 519
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 114
Да ме бутат с ръка, докато ми говорят. Някои направо и блъскат. На една колежка не издържах и ѝ казах да престане, че синки ще проимам. Толкова е грозно и несъобразително.

Бях споменала и за говоренето на висок тон, но надвикването направо ме подлудява.

Да ми говорят на "бе". Аз не приказвам на "бе" и ми дразни ушите да го употребяват към мен.

Жени да миришат на пот. То за мъж е неприятно, но пък жена да не се погрижи е отврат.

# 520
  • Мнения: 54 485
Жена да вони на пот е ужас, имам такава колежка. С противогаз трябва да си. Tired Face
За говоренето - дразни ме да ми говорят много отблизо, буквално в лицето.

# 521
  • Мнения: 1 005
Като цяло си ме дразни неграмотността у хората и най-вече у тези, чиято професия изисква да са образовани и грамотни. Но напоследък много ме дразнят някои влогъри и то не точно с правописна неграмотност, а как изричат някои думи.
Примерно тази Ани с рецептите и книгите, тя си е и неграмотна, нищо че е написала 2 книги, но изговаря глаголите с типичното за шопите А, а не Я - счупА, направА, ходА. А на "меля" вика "мелям". Уникално.
Йоана Йокко пък, както една репортерка от БТВ, изговаря ДНЕС като ДЪНЕС. Не знам къде ми бърка това, ама взех да полудявам, като го чуя. Grinning  Тя поне пише грамотно.
Изключително важно е, все пак нали са "инфлуенсъри" и твърдят, че имат отговорна професия. Еми, хайде малко да си припомнят граматиката и да бъдат отговорни към изказа си и към своята публика. Шири се масова неграмотност. Кел файда, че правят по 3 матури на децата.

# 522
  • Мнения: 2 733
Масово не се казва “Благодаря” в рутинни ситуации. Нелюбезен е българинът. И то не толкова младите, колкото средна възраст + баби/дядовци

# 523
  • Мнения: 1 011
Масово не се казва “Благодаря” в рутинни ситуации. Нелюбезен е българинът. И то не толкова младите, колкото средна възраст + баби/дядовци
Факт. Поколението 50+ в една немалка част са нелюбезни, а при хора над 60-годишна възраст съм забелязала една тенеденция, че излизайки в обществото, все едно излизат на бойното поле. Готови са да водят война за безумни неща и поведението им е посока, че всички наоколо искат да ги прецакат с нещо. Разбира се, това не важи всички.

При следващите поколения като че ли тази нагласа не е така разпространена. Вероятно има исторически обяснения за това, но все пак всеки път ме изумява. Не знам как се живее така.

# 524
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 114
Те тези са и доста наглички масово. Все знаят всичко и държат на принципите, а самите те нямат примерно държане.

Общи условия

Активация на акаунт