Надстрояване на етаж от къща

  • 748
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, в етап съм на осмисляне на идеята за надстрояване на етаж от къща.

Къщата в момента се състои от един на полувина вкопан етаж, и един над него. Къщата е стара, мисля че е строена около 40-те години, но е правен основен ремонт преди 20 като са подсилени основите и е направена плоча между двата етажа. Покрива е в добро състояние и може да се преизползва. Между покрива и етажа под него няма плоча.

Идеята ми е да надстроя един етаж който ще стане около 150 кв. ако се запазят текущите измерения на покрива. Видях че може освен солидна конструкция да се направи с дървена или стоманена с цел олекотяване, но не знам колко добра идея е това.

Въпросът ми е някой който е минавал по този път ако може да ме ориентриа какви предизвикателства е срещал и какво мога да очаквам или ако като цяло дали е добра идея? Също така някаква ориентировъчна сума колко би струвало нещо такова до ниво груб строеж?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 195
Първо върви при проектант - конструктор да ти каже дали може, ако да, то ще ти даде насоки за допустимото.

# 2
  • Мнения: 6 311
Тед хаус изпълняват такива надстройки/пристройки с дървена конструкция и изграждане на тип американска къща/етаж.
Може да разгледате готовите им обекти тук най-накрая на снимките са https://www.ted-house.com/  В раздел цени можете да видите горе-долу колко излиза цената на кв. м., както за груб строеж, така и до ключ пакет Премиум. Казвам горе-долу защото зависи от самата стара къща и от други безброй обстоятелства. Те си имат архитекти и проектанти, и най-добре е с тях  да разговаряте, за да Ви ориентират.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 862
Трябва ви цялостен проект заедно с всички разрешителни.

# 4
  • Мнения: 565
Пиши ако намериш желаещ да ти направи проект и изпълнение. На мен тед хаус ми отказаха преди две години, но вече може да са на друг акъл.

Общи условия

Активация на акаунт