КГБ = Клуб на Готините Баби - 216

  • 23 568
  • 740
  •   1
Отговори
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 014

  СТАРИ ТЕМИ:    




ВИНАГИ ЩЕ ВИ ПОМНИМ
Скрит текст:
=======       =======       =======
Мел, винаги ще бъдеш една от нас!
04.09.1985 - 14.12.2012
 =======       =======       =======
Мими (Руми), винаги ще бъдеш една от нас!
12.06.1954 - 18.08.2018
=======       =======       =======
Хармонично (Таня Тодорова), винаги ще бъдеш една от нас!
05.04.1954 - 28.02.2019
 =======       =======       =======
Хули (Пенка Маринова), винаги ще бъдеш една от нас!
01.03.1953 - 12.11.2022
 =======       =======       =======



ДОБРЕ ДОШЛИ!

Последна редакция: вт, 05 сеп 2023, 09:33 от pipilota6

# 1
  • Мнения: 1 998
Добро утроооо!

Пипи,благодаря за новата къщичка!🥀🌸♥️

И при нас хладно,тук-там прикапва.
Допивам кафето и ставам.
Наш приятел днес е рожденик и съм решила да го изненадам с месеница,че много обича😄
Ставам да замесвам тестото.

Лек и спокоен да е денят ни!🍀🌸

# 2
  • София
  • Мнения: 3 433
Привет!
Пипи, хиляди благодарности за нова тема! Пожелавам да я изпишем със здраве и само хубави преживявания и емоции.
                                                   Благодаря ти!

Тъй като пътувах и закъснях с кафенцето, но пък  пожеланията са много хубави и подхождат на новата тема сервирам ви го:                                                 

Хубав ден и всичко добро.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 375
Хоп троп, ето ме и мен!
ПИПИ, прегръдка Hug, целувка Kissing Heart и голямо Благодаря ! Flowers Cherry BlossomFlowers Cherry BlossomFlowers Cherry Blossom СтроИ, майсторИ и ето я новата ни къщичка! Слънчева, уютна, просторна, за всички готини, умни, красиви, талантливи и позитивни има място в нея. Да я изпълним със смях, шеги и закачки, така както снощи  напуснахме предишната. Grinning
Повличаме крак с ГЪБКАТА и НИНКА. Всички "стари" да сме под покрива, а ако има желаещи "нови", нека да са добре дошли! Кой разбира тук се спира!
Какво ни е нужно, за да се чувстваме прекрасно?
Едно сутрешно кафе, едни Дела и документи, споделяне за деца и внуци, рецепти за чорби и плетки, някой виц и разбира се песни...
На добър час! Heart
За протокола. До тук 43 посещения!!! Радваме се на голям интерес!

# 4
  • Мнения: 7 387
Добро утрооо! Уцелих новата тема!
                 Пипи,чудесна е къщичката ни! Благодаря  ти,че се грижиш за нея и ни създаваш уютно местенце!
                 ММ ме събуди ,като няколко пъти влиза в моята стая! Изнесох се,че той от спортните програми не излиза пък аз гледам друго и ми пречи с коментарите.И какво се оказа - забравила съм да платя интернета и кабелната.Вече всичко е на 6 и разсъждавам как сме пристрастени към много неща.
                 Фло, утре лети Мими и тя ще работи два месеца.Ще изпусне един месец от лекциите,но се включва онлайн  по някои дисциплини.
                 Клечи, не е лесно с домашен любимец.Гледала съм кучетата на половин София,че Цвети все довеждше някое кутре "за малко докато му намерим стопанин" и по едно време бях събрала четири.Сега не мога.
                Янче, и от мен прегръдки.
                Ениса, дано пекне слънчице при вас,че е гадно на почивка и дъжд.
                Яжка, и мен ме питаха защо си се смея сама.Успокоих ги ,че съм добре!  Yum
                Е,спирам,че като гледам на вратата се посблъскахме докато аз се намоткам.
                Спокоен и усмихнат ден!

# 5
  • Мнения: 18 547

 То стана добър ден, но да се запиша и едно интересно кафе ,тоест две да поднеса, който не е пил ,да заповяда!

# 6
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Добър ден от мен.
Пипи и от мен голямо БЛАГОДАРЯ за нашето си местенце!
Аз само да се запиша! Една съседка ме помоли да я боядисам, че утре отива на почивка. Отивам!

# 7
  • Мнения: 1 029
Пипи, имаш цАлуФки и от мен!
Янке, а за теб приятелска прегръдка
Снощи четох, дрямах, четох, дрямах и накрая, като във вица - само дрямах и недочетох.
Кучо ме буди в 5.30-6 часа. Така са го научили, че да имат време да го разходят преди да излязат за работа. И на него не му пука, че баба му Тану за никъде не бърза и може да поспи още, за  да не дреме вечер пред екрана
Внучката вече е добре, само ѝ е малко скучно без деца. А и време се развали та не е много за разходки. Дала съм ѝ карт бланш да прави в хола къщи, магазини, училище и пр. Вярно, че ми се налага да съм ученичка, магазинерка и каквото друго каже.
Яге, и аз, заради децата, да не се тормозят да изхвърлят боклуци и да правят ремонти като се гътнем, сега разчиствам - жив плет, орех, догодина една джанка...Да оставим що годе поддържано, та ако искат да продават къщата някога, да ѝ вземат повече. ММ мрънка за някои неща, ама като се размрънкам аз, се съгласява.
Борянке, наистина интересно кафе. Мерси!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 740
Добър ден!
     Пипи,благодаря за новата тема! Дано я изпишем само с весело настроение,сговор и разбирателство! Да няма болни и недоволни!
     Обявявам конкурс:Кой ще познае колко посещения ще имаме за следващите 50 стр
     Ето ви днешните събития:
    
Скрит текст:
1698 г. – Като опит да внесе западна култура сред дворянството в Русия цар Петър I облага с данък носенето на брада за всички мъже с изключение на духовниците и селяните.
1774 г. – Във Филаделфия се провежда първият Континентален конгрес.
1881 г. – В София се провежда първото заседание на Българското книжовно дружество (днес БАН).
1905 г. – Руско-японската война: Чрез посредничеството на американския президент Теодор Рузвелт в американския град Портсмут е сключен мирен договор, с който завършва войната.
1914 г. – Първата световна война: В битката при Марна англо-френски войски атакуват и побеждават настъпващите към Париж германски военни части.
1915 г. – Провежда се Първи конгрес на градовете в България.
1939 г. – Втората световна война: САЩ обявяват неутралитет след започване на войната.
1943 г. – Цар Борис III е погребан в Рилския манастир.
1944 г. – България във Втората световна война: Правителството на България скъсва дипломатическите отношения с Нацистка Германия. Същия ден СССР обявява война на Царство България, под претекст че правителството продължава да подкрепя Германия.
1944 г. – В село Алеково, кметът Петко В. Петков доброволно предава властта на комитета на ОФ (първо установяване на ОФ власт).
1944 г. – Белгия, Нидерландия и Люксембург учредяват Бенелюкс.
1945 г. – Д-р Г. М. Димитров получава разрешение да напусне страната и да замине за Италия и оттам – за САЩ.
1953 г. – По решение на Политбюро на ЦК на БКП от концлагера Белене са освободени 584 политически затворници, а други 485 са дадени под съд.
1955 г. – Открит е Оловно-цинковият завод в Кърджали.
1960 г. – Сенегалският поет Леопол Седар Сенгор е избран за първи президент на Сенегал.
1972 г. – Мюнхенско клане: По време на XX летни олимпийски игри в Мюнхен, Западна Германия, терористи на палестинската паравоенна организация Черния септември взимат в плен и убиват единадесет спортисти от Израел.
1972 г. – Установени са автоматични телефонни връзки между София и Москва, и София и Прага.
1974 г. – Открит е Химическият комбинат за минерални торове в Девня.
1975 г. – Срещу американския президент Джералд Форд е извършен опит за покушение.
1977 г. – Програма Вояджър: НАСА изстрелва автоматичната космическа сонда Вояджър 1 – най-отдалечения и най-продължително време летящ изкуствен земен обект.
2000 г. – Тувалу се присъединява към ООН.
2009 г. – В Охридското езеро потъва туристическият кораб Илинден, при което загиват 15 български граждани. Причината е авария на кормилната уредба на кораба, построен през 1920 г.

Последна редакция: вт, 05 сеп 2023, 11:36 от Яжка

# 9
  • Мнения: 1 197
Голяма тарапана на входа, много сте бързи всички!
Пипи, благодаря за труда ти, оценяваме го всички! Бъди си все такъв ентусиаст, заразително е. И за Фло се отнася последното.
Аз като децата, смуча лимонада със сламка на терасата, пия второ кафе и чакам малко да спре поне тоя потоп, та да излезем. Не поискахте тия от западна България да си вържете облаците при вас и това е. Засрамете се, ако не спре да вали ще мина на алкохолни коктейли, ще се пропия заради вас!

# 10
  • Мнения: 18 547
А, държах аз тук, че има нужда от дъжд, ама само намокри малко. Иска да те види дъжда и това  е. Бързо ще отмине и  идва хубавото време пак.

# 11
  • Мнения: 1 193
Здравейтеее!
Ето ме и мен!

Пипи, благодаря!🌹🌷⚘
Оценявам трудът ти, чудесно е !

Тану, и Чарли беше първия месец, като твоето гостенче, но мързеливата му баба го вкара в правия път Simple Smile. Вечер вратата на бабината спалня се затваря и той, когато и да се събуди седи мирно и кротко отвън, и чак когато се размърдам, дава знак ( започва да скимти), че ме чака търпеливо Simple Smile. Тъй ами, баба е водачът на глутницата, да не е лУкова глАва Simple Smile, и тя има права Simple Smile.

Ениска, знам че хич не е приятно да отидеш на почивка ( особено море) и да се случи дъждовно, ама и това се случва. За кратко ще е, споко.

Тъй.
На'ща дружина вярна сговорна ще ходи в кварталния ми МОЛ. Първо баба ще иде да поспиртъва с куция крак и болната ръка каквото може, после ще се завартим през атракционите и през любимите ни магазинчета, може и да хапнем някъде по нещо и ще отметнем деня.

Орисвам темата -
Нова тема, нов късмет!Да сме живи и здрави, да изпишем темата с приятните ни случки, които ще ни се случат, да се срещаме и споделяме радостни моменти![ /b]

,,Черпя"" един въртиглав Чарли Simple Smile -

.

П.п. Добре, че внуците ми са по- учени от баба си Simple Smile, та да ми кажат как се качва видео в ютуб и после, как се публикува Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 сеп 2023, 13:25 от Важна клечка

# 12
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 014
И аз не знам какъв е този трафик, който има при нас.
Сутринта още при появата на темата имаше 10 посешения, а сега на първа страница/още неизписана/ са 178.

# 13
  • Мнения: 2 134
Пипи, благодаря за темата!
Клечи, добре се справяш, а
внуче и куче са чудесни.
Айша, аз съм от мързеливите
и практични. Благодаря за
инфото за чушките, ще се
възползвам.Моля те, споделяли
подобни неща, оценявам го.
Ходих до Фантастико да пазарувам и да платя сметки.
Топлофикация отново ме
изненада със сметка за август.
Дигнах ръце. До кога? Аман!
Хубаво е, че времето е супер!

# 14
  • Мнения: 410
Привет момичета!
Пипи, благодаря за уютната къщичка! 🥰
Ениса, къде си, как си? Големи страхотии гледам стават на юг. Надявам се да сте добре.... ❤️

Общи условия

Активация на акаунт