Име за момче с "И" или "М" (нетрадиционно)

  • 7 852
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 276
Здравейте! Ще си имаме  скоро момченце и търсим интересни имена с "И" или "М". Спряли сме се на Ивиан, може и Максуел. Искам да е нещо различно.. без имена като Иван, Ивелин, Ивайло и тн, Матей също( доста срещано стана ).

Опитайте се да си представите, че детето Ви -момче, някога ще бъде баща и името което Вие сега изберете ще е бащино име за неговото бъдещо дете.
Примери : Елена Ивианова Иванова , Никола Максуелов Иванов Thinking

# 91
  • Мнения: 9
Никой не гледа презимето. Очаквах повече интересни имена, не критики.

# 92
  • Мнения: 1 276
Щом смятате, че презимето на човека е без значение- тогава Ви предлагам Ихтиандър.

# 93
  • Мнения: 2 710
Никой не гледа презимето. Очаквах повече интересни имена, не критики.
Нищо не е случайно.

# 94
  • Мнения: 1 073
Ами явно хората в тази тема гледат презимето.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Е, че какво значи "интересни" - за мен Ивац, Икар... са необичайни и интересни (не съм убедена, че бих кръстила детето си така)
Авторката може да се прехласва по име тип... Издислав

# 96
  • Мнения: 19 145
Инокентий

# 97
  • Мнения: 1 276
Тъкмо да предложа Иваномир и се сетих, че съм срещала това име.
Новото ми предложение - Иванослав Laughing може да сте сигурни, че няма друго такова име.

# 98
  • Мнения: 116
Ивиандър

# 99
  • Мнения: 8 973
Иваил
Ивац
Ивиян
Игрил
Икар
Илин
Ириан
Исак
Итан
Мануел
Марек
Марк
Марчело
Миладин
Милотин

Максуел не е бг име, щом ти харесва, да ти търсим чуждетранни? Най-лесната работа.
Ако ти си Ивон Иванова, пък и да не си, щом си го избала за никнейм, ти харесва. На себе си ли кръщаваш детето? И на партньора? Или на дядо Иван?

Последна редакция: пт, 13 окт 2023, 13:17 от Pepina_n3

# 100
  • Мнения: 41 394
Ирник. Рядко, българско (прабългарско има на хан), странно .

# 101
  • Мнения: 9
Иваил
Ивац
Ивиян
Игрил
Икар
Илин
Ириан
Исак
Итан
Мануел
Марек
Марк
Марчело
Миладин
Милотин

Максуел не е бг име, щом ти харесва, да ти търсим чуждетранни? Най-лесната работа.
Ако ти си Ивон Иванова, пък и да не си, щом си го избала за никнейм, ти харесва. На себе си ли кръщаваш детето? И на партньора? Или на дядо Иван?

Да, така се казвам. Искам детето да е кръстено на мен или на бащата с "М". На него му харесва Матей, но стана доста разпространено. Максимилиян, колкото и да го предлагат всички, не искам да викам на детето си като на куче "Макси".

# 102
  • Мнения: 518
Манол
Милан

# 103
  • Мнения: 8 973
Марцел, Марек, Марио, Маркус, Маруш, Матуш, Макс, Михал, Милош, Масимо, Иларион, Ивор, Мануел, Мариус, Миладин, Идеал (Петров)

# 104
  • Мнения: 1 400
Матиас - вариант на името Матей, много популярно в немскоезичните страни, също така име на император (на Унгария и Свещената римска империя). Освен това си подхожда с Ивон, което също е немско име. Може да е шантаво, но за мен е било важно името ми да е в съзвучие с това на децата ми. Аз съм Искра, а те Дивна и Магда - и трите са славянски и кратки.

Последна редакция: сб, 14 окт 2023, 19:35 от ice_sparky

Общи условия

Активация на акаунт