Има ли проблем детето ми?

  • 4 336
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 564
А вие как реагирате на щипане и хапане? Трябва ясно да покажете, че това поведение е недопустимо. Моя не е щипал и хапал, но се е случвало да рита и блъска. Веднага хващам крака/ръката и я "арестувам", разбирайте хващам здраво да не може да удари. И го задържам така докато се успокои. Като през това време говоря как хората не се удрят, че него никой не го удря /действително не го удряме, пляскаме и тн/, че ако удари пръв може и него да го ударят и ще го заболи, че мен ме боли и тн. И така всеки път. Постепенно отминава това с агресията като се научат да си овладяват емоциите.
Посещение при психолог няма да навреди, поне ще ви кажат как да реагирате в тези ситуации.

# 16
  • Мнения: 12 780
Да не би детето да иска да прекарва повече време с теб и затова да агресира? На твое място повече бих я извеждала, хем да прекарваме време заедно, хем да си изразходва енергията.
А хапане и щипане не бих толерирала. Много ми харесаха съветите на Maia the Bee.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 438
Няма нищо лошо и страшно да заведете детето на психолог. На тази възраст всичко в кабинетът му се случва на игра, така че то едва ли ще осъзнава въобще, че е при психолог. Моят син ходи от 3 годишен на психолог, а сега е на 13 и е обичал всичките си психолози и е ходил винаги с желание при тях. Така че потърсете добър детски психолог, който да анализира поведението на детето и да ви даде съвети как да реагирате.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 05:59 от kojo

# 18
  • Мнения: 11 343
Според мен детето се натоварва от присъствието на другите хора. Навалицата и шумът и промените го изнервят.

Може да пробвате да си вземете преди да тръгнете бахови капки.

# 19
  • Мнения: 29
Здравейте, благодаря за съветите. Частта с аутизма я споменах, защото като цяло проговори след 2г и 2-3 месеца. Докато започна да казва повече думички се бях притеснила, че може да е дете от спектъра и се заинтересувах от темата, та от там знам за другите симптоми, като липсата на сочене, детето да не прави контакт с очи и да не се обръща на име, които не касаят дъщеря ми. За това и аз до сега не съм смятала, че има нужда от по-специална помощ от логопеди и психолози. Когато беше на 2 годинки последно имахме преглед при хелт визитър и тя отчете само забавяне в говора. Като цяло е социално дете, но не винаги се заиграва с деца, повечето пъти предпочита да играе сама, също така предпочита компанията на по-големи деца и възрастни. Прави прости изречения и на двата езика, въпреки че на английски са й по-добре структурирани и граматически верни, докато на български примерно казва " тука пада топката и дари", т.е не може да обясни все още правилно и добре. Относно вниманието има доста внимание, както споменах живеем с още едно семейство, където и да отидем в повечето случай е най-малката и й се обръща внимание. По принцип винаги когато иска играем,  но не я насилвам да прави неща които в момента не са й интересни като писане, да четем книжки и т.н. А самото щипане, пищене и нервност се засили, когато дойде и другото семейство да живее с нас. В началото почна като игра за привличане на внимание, но в момента си личи, че го прави от яд - цялата започва да се тресе и да стиска зъбите. Насочено е най-вече към мен, а аз съм доста спокоен човек, не мисля че я предизвиквам по някакъв начин.

Здравейте! 5-6 години работих в детска градина в Англия. Децата там бяха от различни националности. Искам само да вметна, че в повечето случаи подобно забавяне в говора се случва, когато с детето се комуникира на различни езици (например български у дома и английски в градината). Допълнителен фактор за забавянето е прекомерното използване на таблети, телефони и т.н.
Бих искала да попитам Вие как реагирате, когато тя хапе, щипе и т.н.? Също така дали Вашите реакции са сходни с тези на останалите възрастни?
Има ли някой по-експресивен човек в семейството/къщата?

# 20
  • Мнения: 4
Здравеи те имам дете на 5 г постоянно ми се оплаква от коремчето ходих на лекар и каде ли не пусках изследвания казаха че и няма нищо какво мога да и давам да пие да се намалят болките

# 21
  • Мнения: 11 343
А лятото, когато не е на градинка боли ли го коремчето?

Има едно хомеопатично Гастроцизин - може да му даваш по 1 хапченце сутрин и вечер.
Добре е да пие повече кисело мляко ако няма алергия към мляко.
Може да купиш контейнерче и да занесеш фецес в лаборатория, да видят да не би да има хеликобактер.

Общи условия

Активация на акаунт