Проблем с кафе автомат делонги магнифила ево

  • 515
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 813
Здравейте, имам автомат делонги, и ми дава грешка, която не мога да открия от къде идва. Някой с същия автомат може ли да ми помогне? Пробвах да я почистя, но грешката стои.

# 1
  • Мнения: 9 438
Контейнерът изчистен ли е?

# 2
  • Мнения: 12 125
Ако си отстранила всичко възможно и продължава да стои грешката, опитай да изключиш от контакта за няколко минути.

# 3
  • Мнения: 9 438
Проверете да не е натрупан котлен камък.

# 4
  • Мнения: 813
Опитахме да я изключим, не стана. Опитахме да изчистим контейнера и машината, пан си стои грешката. Как да проверя за котления камък, как се почиства? Видях, че в комплекта на машината има някаква течност в контейнерче. Машината е на месец.

# 5
  • Мнения: 9 438
Опитахме да я изключим, не стана. Опитахме да изчистим контейнера и машината, пан си стои грешката. Как да проверя за котления камък, как се почиства? Видях, че в комплекта на машината има някаква течност в контейнерче. Машината е на месец.

Нямам представа къде стои. Според мен това е наистина натрупан котлен камък и иска почистване.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 498
Значи е в гаранция. Под мишница и в сервиза.

# 7
  • Мнения: 1 574
Котлен камък е най-вероятно. В упътването за конкретния модел ще има описание на процедурата за отстраняване.

# 8
  • Мнения: 11 623
Опитахме да я изключим, не стана. Опитахме да изчистим контейнера и машината, пан си стои грешката. Как да проверя за котления камък, как се почиства? Видях, че в комплекта на машината има някаква течност в контейнерче. Машината е на месец.

Ако си изхвърлила книжката, си я изтегли от тук- в нея добре е описано какво означава този символ (може да е свързан с омекотяващия филтър или с почистване на котлен камък :

https://www.delonghi.com/en/manuals/ecam290-21-b-magnifica-evo-a … er/p/ECAM290.21.B

Направи ли настройките за твърдост на водата, както е описано?

Общи условия

Активация на акаунт