Ставаме на 2г а не се обръща на името си

  • 2 507
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте хора, синът ми утре става на 2г    ходи от няма и една, танцува, рита топка, имитира детски от телевизора, НО не обелва дума. Когато се роди беше с инфекция и беше в неонатология, през голям кошмар минахме. Преди седмица каза "кака" много бях щастлива, но от тогава пак мълчи. Моя приятелка му се учуди,че не се обръща като го вика по име. И наистина е така, много рядко се обръща, но според може да е от звука на гласа ми.
Препоръчайте ми къде да го заведа, за лична не иска  да говоря...а вече два пъти сменяме..ще го водя на частно и по-препоръки.
Благодаря предварително сърцето ми е свито😭

# 1
  • Мнения: 1 033
Казва ли някакви думи, макар и неправилни? Моето също не говори, но казва думички на 2г и 2м е. Казва например "качам", когато сме на площадката, "ам ам", "апау" за вода, "таки" за тате, "дяки", за дядо. Също много, много не се обръща на име, само когато иска. Смятам и че ТВ пречи на проговарянето, от кога гледа, какво гледа?

# 2
  • Мнения: 21
Не казва никакви думи, от малък гледа ТВ така го храня иначе не сяда.
Но и където и да сме не казва, казваше ония ден ко-ко-ко и аз му казах ка-ка-ка и след това кака и той повтори аз много се зарадвах за да види мен, но...от тогава нищо.

# 3
  • Мнения: 12 780
Сигурно ли е, че детето чува? Заведете го на УНГ.
Аз съм си губила слуха като малка от ушна инфекция, лекуваха ме и се оправи.

# 4
  • Мнения: 5 336
Както са ви посъветвали по - нагоре изследвайте слуха. И спрете телевизора.

# 5
  • Мнения: 1 033
Първото, което трябва да направите е да проверите дали чува, но щом го храните с детски явно чува, и все пак проверете, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Разбирам ви прекрасно, нашето също не се спира на едно място докато се храни, но държа фронта. Много пъти ми се е идвало да му дам телефона, и да си отдъхна 10 мин, но след това ще е ад. Направих вашата грешка, когато детето беше на 1г и 6м, опитах да храня на детски, но детето ставаше агресивно от екрана и спрях след седмица, и въпреки че беше само седмица, спирането също беше ад. Сега съм си казала, че и да умрем от глад ТВ, особенно детски- НЕ. Е, от време на време давам да изгледа някоя реклама, много ги обича. Знам, че ще ви е трудно. Знам, че детето няма да се храни. Но, моля ви направете всичко възможно да спрете този омагьосан кръг, виждате какви са последствията. Жестоки. Трудно е, но ще мине.

# 6
  • Мнения: 21
На страничен шум се обръща, но знам ли може да не е достатъчно 🥺

# 7
  • Мнения: 122
Първо проверете слуха. Детските са ненужни и само изнервят децата и ги правят коне с капаци.Ако със слуха всичко е наред се обърнете към логопед. Детето е малко. Има време и всичко ще навакса, ако забавянето е само речево.

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Първо проверка на слуха,после консултация с логопед, невролог,при нужда психолог-това правихме ние навремето, когато големия бе тъй,но той и ТВ не гледаше и беше на 15 месеца...

# 9
  • Мнения: 658
Аз само да добавя, че ако храните вие детето е препоръчително да спрете и да го научите сам да се храни. Такъв съвет от психолог беше даден на една приятелка, по този начин ще го държите зает на масата и няма да има нужда от тв.

# 10
  • Мнения: 3 033
Моите и двете деца много ТВ гледаха и си говореха идеално добре за възрастта, даже речево изпревариха връстниците си, впечатляват с изказ. Защо толкова се набляга на вредата от ТВ в частност за проговарянето? Иначе, да, съгласна съм, че води до пристрастяване и изнервя.

# 11
  • Мнения: 1 033
Защото детските ги изнервят, ТВ може, примерно някакъв филм. Децата не обръщат внимание на филми, обръщат на детски, и най вече на детски с песнички. Следва хранене на тях, след това детето тотално отказва да се храни, без ТВ или телефон. Страшно е, кръг е. Родителя трябва да има силата и волята да спре това нещо.

# 12
  • Мнения: 6 764
Проговарянето е доста индивидуален процес. Не навършило 2 години дете не е необичайно да не говори. Тествайте слуха ако имате някакви колебания. Вие не сте забелязали проблем, но жена извън семейството, да. Моето дете ако играе навън или е улисана с нещо, не реагира на повикване, ако пък непознат я извика, абсурд. Много зависи от конкретната ситуация. Също какво играете с детето, четете ли книжки, имате ли занимания с повторения на думи по картинки и всякакви подобни игри. Тв на някои деца влияе доста отрицателно, особено ако е дълги часове.

# 13
  • Мнения: 25 741
Детето гледа ли Бейби тв?
Ако да, спрете го.

# 14
  • Мнения: 11 342
Свържете се със сдружение Всяка дума!

Моля ви не слушайте как някой си проговорил на 5 и станал гении на 7. Как чичо му проговорил късно пък нищо му няма, само е борсук. Как децата са различни. Как сините екрани ги объркват и куп неща, които ще ви забавят да помогнете на детето си да се развие правилно.

Ще направите със сдружението нужните изследвания, ще видите каквото се гледа, ще ви насочат какви специалисти да търсите. Дано се окаже, че е напразно. Но ако не е ще помогнете на детето си ужасно много да не изпусне развитие, което е важно за целият му живот.

Не, не е нормално на тази възраст да не се обръща на името си.
Не е нормално да не изпълнява кратки и ясни команди.
Има си обследване на развитието на детето от раждането по месеци и години. Ще го направите и ще разберете какво следва.

Ако сдружението са претоварени и не ви приемат ми пишете и ще ви насоча другаде да се направи каквото трябва.

Общи условия

Активация на акаунт