Забременели след инвитро 53

  • 31 330
  • 583
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 753
Ако си от София , препоръчвам Доктор Антония Джерова за наблюдаващ и Доктор Любомир Джеров за израждане. Майчин дом.

# 31
  • Мнения: 35
Jessito, Free2020, благодаря много! От София съм, да. Остава само израждащ по каса да намеря. Предполагам за него трябва да мина първо през личната за направление? Така ми казаха.
Сега разбрах, че в случай на спешност, се отива при израждащият - полезна информация!
Иначе това ми беше въпроса - защо и другите дами се следят при двама специалиста: един за рискови и един израждащ?

# 32
  • Мнения: 306
Стеф, Аз се следя при един лекар. Той работи и с НЗОК, изражда и е завеждащ рискова бременност в Шейново- моля да не се смята за реклама, така се случи. Посещавам го от преди да е началник на отделението.
Тъй като съм с близнаци съм ходила на фетална морфология при доц. Чавеева.
Може да си изберете 1 лекар по НЗОК, който и изражда, а да ходите на фетални или на частно за второ мнение.
След като се уточните кой ще Ви е лекаря, личният издава електронно направление и при посещение е необходимо само да кажете от коя дата е и те си го намират в системата по ЕГН.

# 33
  • Мнения: 63
Здравейте, има ли тук някоя дама, която в първи триместър е била със завишен TSH? и как сте процедирали? Моят излезе днес в 7+6г.с. и е 4,39mIU/L при граница до 4,20, а доколкото разбрах по това време от бременността трябва да е не повече от 2,5 и съответно съм много притеснена..

# 34
  • Мнения: 1 741
Трябва да отидете на ендокринолог, за да Ви прегледа и да Ви предпише  подходяща доза медикамент, за да поддържате ниски нива на щитовидната жлеза. Аз бях на Еутирокс от началото на бременността и всичко беше наред. След като родих постепенно го спрях.

Здравейте, има ли тук някоя дама, която в първи триместър е била със завишен TSH? и как сте процедирали? Моят излезе днес в 7+6г.с. и е 4,39mIU/L при граница до 4,20, а доколкото разбрах по това време от бременността трябва да е не повече от 2,5 и съответно съм много притеснена..

# 35
  • Мнения: 84
Здравейте, момичета. Доста съм притеснена. След ЗЕТ съм на един 5 дневен ембрион. Трансферът беше на 27.09.
В петък си направих кръвен и резултатът беше 250 miu/ml, днес повторих и резултатът е 930 miu/ml. В главата ми започват лоши сценарии и направо ми се е свило всичко, а чакам лекаря ми да ми отговори. Има ли според вас някакъв шанс да е наред всичко, предвид изключително бързо нарастващото ЧХГ?

# 36
  • Мнения: 2 510
ZarchE, на Ваше място щях да съм изключително щастлива! ☺️ Възможно е ембриончето да се разделило на две и след 20на дни да се чуят две сърчица. Много често второто ембрионче не се вижда на първия преглед, който е средно 10 дни след теста на 10ти ден. Честито!

# 37
  • Мнения: 84
Благодаря ти , Кактусче! Позволявам си да пиша на ти, защото съм чела много твои мнения и съм запозната с историята ти. Пожелавам ти съвсем скорошен успех, защото го заслужаваш! ❤️ Ще опитам да се успокоя и да не си вкарвам филми в главата. През май преживях биохимична и чаках с трепет днес дали се е удвоило ЧХГ-то, но този брутално висок резултат ме шокира.


ZarchE, на Ваше място щях да съм изключително щастлива! ☺️ Възможно е ембриончето да се разделило на две и след 20на дни да се чуят две сърчица. Много често второто ембрионче не се вижда на първия преглед, който е средно 10 дни след теста на 10ти ден. Честито!

# 38
  • Мнения: 2 510
Зарче, много си мила ☺️❤️ Благодаря ти от сърце! 🍀☀️🙏🥰 Амин! Точно от позитивни думи имах нужда 😘
Пожелавам ти една прекрасна бременност, изпълнена само с положителни емоции и накрая едно, а може и да са две ❤️❤️ здрави бебчета! ☺️🌸🌸 Ще радвам да ме държиш в течение.

# 39
  • Мнения: 846
Зарче, стискам палци. На мен днес ми е 5-ти ден на 5-дневен, но мисля да изчакам още няколко дни за кръвен, принципно имаш ли някакви симптоми?

# 40
  • Мнения: 84
Благодаря ти! ❤️ Имам леки бодежи и придърпвания на моменти и през нощта ставам до тоалетна, което е нетипично за мен. Но аз тези симптоми си ги имах и при предните ми 2 трансфера , не знам колко са показателни. Търпение пожелавам и стискам палци за успех!

Зарче, стискам палци. На мен днес ми е 5-ти ден на 5-дневен, но мисля да изчакам още няколко дни за кръвен, принципно имаш ли някакви симптоми?

# 41
  • Мнения: 766
Zarche, на кой ден направи първия кръвен тест? При мен също се удвояваше/утрояваше изключително бързо, също ми бяха върнали едно и аз бях решила, че се е разделило на две с това чхг.. Но в крайна сметка на прегледа се видя, че е едно и всичко е наред. Имам успешни забременявания с чхг на 12 ден 90 (живо и здраво момченце родих) и сегашната бременност с чхг на 12 ден 1200 (в 27 гс съм) Така че всяка бременност е различна, не се вглъбявай в чхг, чакай си спокойно прегледа, доколкото е възможно 🤗

# 42
  • Мнения: 84
Ако броим деня на трансфера за първи, първия кръвен е бил на 10ти ден.
Много ме успокоихте момичета и тук и в друга тема. Безкрайно съм ви благодарна наистина! ❤️

Zarche, на кой ден направи първия кръвен тест? При мен също се удвояваше/утрояваше изключително бързо, също ми бяха върнали едно и аз бях решила, че се е разделило на две с това чхг.. Но в крайна сметка на прегледа се видя, че е едно и всичко е наред. Имам успешни забременявания с чхг на 12 ден 90 (живо и здраво момченце родих) и сегашната бременност с чхг на 12 ден 1200 (в 27 гс съм) Така че всяка бременност е различна, не се вглъбявай в чхг, чакай си спокойно прегледа, доколкото е възможно 🤗

# 43
  • Мнения: 12
Здравейте момичета,как сте?Аз вече почнах да полодявам само се вглеждам в някакви симптоми.Трансфера ми бе на 18.09 кръвния ми бе на 28.09 след 1 ембрион на 5 ден и ЧХГ ми бе 100,92.Повторих ЧХГ на 2.10 612.Уж всичко добре и на 6.10 прокарвих ходих до клиниката и видяха ембриона си бе вътре и сега гледам много да се пазя.Има ли някой успял.Желая успех на всички

# 44
  • Мнения: 610
Здравейте,
Искам да попитам дамите които споделиха в началото на темата, че лежат за задържане и имат високо кръвно, как протича бременността? Отшумя ли това напрежение?

Общи условия

Активация на акаунт