Кератоконус при дете

  • 1 233
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
Синът ми е на 12 години с поставена диагноза Кератоконус. Заболяването е на двете очи, като на лявото е начален стадий, а на дясното е за Кератопластика.
Моля някой, ако се е сблъсквал с това да ни даде насоки!
Всяка информация ще ни е полезна

# 1
  • Мнения: 403
Здравейте, не съм се сблъсквала лично с тази диагноза, но четох доста, защото предполагах, че имам някакъв такъв проблем. Доколкото съм запозната лечението е единствено чрез крослинкинг , нещо като кератопластика. Целта е да не се усложнява състоянието на зрението. Подобрението след такава процедура има давност до над 15 години. Има и специални лещи за кератоконус, но за дете не мисля, че е добра идея. Търсете добра клиника с опит в тази сфера.

# 2
  • Мнения: 1 281
Моят съпруг е така от детските си години, май че на същата възраст са му поставили тази диагноза. Ми, сега е на 47 г. и си кара с лещи, само ги подменя на няколко години. Да има си своите неудобства, но заболяването не му е попречило на нищо. И в казарма е бил и шофира, и тежко вдига, и вечно е пред някое устройство, предимно телефон и чете. Не се притеснявайте, просто го следете и си спазвайте каквото са ви казали

# 3
  • Мнения: 7
Моят съпруг е така от детските си години, май че на същата възраст са му поставили тази диагноза. Ми, сега е на 47 г. и си кара с лещи, само ги подменя на няколко години. Да има си своите неудобства, но заболяването не му е попречило на нищо. И в казарма е бил и шофира, и тежко вдига, и вечно е пред някое устройство, предимно телефон и чете. Не се притеснявайте, просто го следете и си спазвайте каквото са ви казали
Благодаря за отговора!
Звучи доста обнадеждаващо!
А къде си следи състоянието Вашия съпруг?

# 4
  • Мнения: 1 281
Моят съпруг е така от детските си години, май че на същата възраст са му поставили тази диагноза. Ми, сега е на 47 г. и си кара с лещи, само ги подменя на няколко години. Да има си своите неудобства, но заболяването не му е попречило на нищо. И в казарма е бил и шофира, и тежко вдига, и вечно е пред някое устройство, предимно телефон и чете. Не се притеснявайте, просто го следете и си спазвайте каквото са ви казали
Благодаря за отговора!
Звучи доста обнадеждаващо!
А къде си следи състоянието Вашия съпруг?
В София, но трябва да го питам каква е очната клиника. Знам, че е стара, защото от дете ходи там, но дали има точно име  не знам.
Очна оптика и корекция АД,  ул. „Клокотница“ 22, 1202 София център, София http://www.eyeopticsbg.com/
Там му правят и лещите

Последна редакция: чт, 31 авг 2023, 12:36 от wiwala75

# 5
  • Мнения: 7
Моят съпруг е така от детските си години, май че на същата възраст са му поставили тази диагноза. Ми, сега е на 47 г. и си кара с лещи, само ги подменя на няколко години. Да има си своите неудобства, но заболяването не му е попречило на нищо. И в казарма е бил и шофира, и тежко вдига, и вечно е пред някое устройство, предимно телефон и чете. Не се притеснявайте, просто го следете и си спазвайте каквото са ви казали
Благодаря за отговора!
Звучи доста обнадеждаващо!
А къде си следи състоянието Вашия съпруг?
В София, но трябва да го питам каква е очната клиника. Знам, че е стара, защото от дете ходи там, но дали има точно име  не знам.
Очна оптика и корекция АД,  ул. „Клокотница“ 22, 1202 София център, София http://www.eyeopticsbg.com/
Там му правят и лещите
Благодаря Ви!
Ще потърся мнение и там. На нас във Вижън ни казаха категорично, че на дясното око трябва да се направи трансплантация. Изобщо за него нямаме опция нито за леща, нито за крослинкинг.  На лявото ще поставят леща. Което означава, че поне до 18 годишен той няма да вижда с дясното око. Затова се обърнах към форума за да събера повече информация и мнения.

# 6
  • Мнения: 1 281
Потърсете и друго мнение, не се доверявайте само на едно. Желая Ви успех и дано да не ви се налага. Имах колега, който не сред живите за съжаление си е правил операции и на двете очи, от същото заболяване във Варна и беше доволен, очевидно и операциите бяха успешни. Беше инженер и работеше само на компютър.

# 7
  • Мнения: 7
Потърсете и друго мнение, не се доверявайте само на едно. Желая Ви успех и дано да не ви се налага. Имах колега, който не сред живите за съжаление си е правил операции и на двете очи, от същото заболяване във Варна и беше доволен, очевидно и операциите бяха успешни. Беше инженер и работеше само на компютър.
Да със сигурност ще потърсим още мнения, затова и се обърнах към форума за да се насочим към конкретни специалисти.
Благодаря Ви!
Бъдете здрави!🍀

# 8
  • София
  • Мнения: 1 163
Дясното око с коя степен кератоконус е?

# 9
  • Мнения: 7
Дясното око с коя степен кератоконус е?
Дясното е последен стадий на кератоконус.  Варианта за него е само кератопластика. По думите на лекарите, роговицата е много изтъняла и е невъзможно да се постави леща, защото ще се спука.  За кератопластика е малък (на 12 години е) и трябва да чакаме поне до 18 г.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 163
Аз съм четвърта степен, не знам дали е последен стадий, затова питам. Аз съм с твърди лещи, но има и меки лещи за кератоконус. Имам и два крослинкинга, отказах се вече и от тях ,супер болезнено е, а реално не подобряват, а стопират процеса , в напреднал стадий не виждам много смисъл, поне за себе си, за да си го причиня отново.

# 11
  • Мнения: 7
Аз съм четвърта степен, не знам дали е последен стадий, затова питам. Аз съм с твърди лещи, но има и меки лещи за кератоконус. Имам и два крослинкинга, отказах се вече и от тях ,супер болезнено е, а реално не подобряват, а стопират процеса , в напреднал стадий не виждам много смисъл, поне за себе си, за да си го причиня отново.
Благодаря за обратната връзка. Полезно е това, което сте написала. Както писах и преди за дясното око категорично нямаме вариант нито с лещи (твърди или меки) нито крослинкинг. За лявото око, което също е засегнато, но там сме все още в начален етап ще поставим мека леща "Керасофт".
А къде правихте процедурите?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 163
В Зора и Вижън.

# 13
  • Мнения: 7
Благодаря много за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт