Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 8

  • 9 681
  • 164
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 191
Моята нинджа е 14 в 1 и абсолютно всичко, което съм приготвила в нея става много вкусно.
Ако искате на лично може да обсъдим рецепти.

# 151
  • Мнения: 53
Здравейте, обмислям покупка на този уред и да попитам всички ли са с тефлоново покритие?

# 152
  • София
  • Мнения: 303
Здравейте, обмислям покупка на този уред и да попитам всички ли са с тефлоново покритие?

Само Instant pot са със стоманен вътрешен съд.

# 153
  • Мнения: 2 080
Някой правил ли е агнешки ребърца с преден бут в Instant Pot, има и Air fryer. Ще съм благодарна за всяка рецепта.

Светли Великденски празници!

# 154
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
В Лидл пускат 2-3 пъти годишно мултикукър на Silvercrest, който е с купа от неръждаема стомана, без тефлон. 3 години гаранция и ако се развали, има безплатен телефон и го пращате за тяхна сметка. Готви както готви Instant pot. Няма избор на температури, което не е проблем. Има резервни части в сервиза. За мене е негатив, че не пече кекс направо в купата, няма вътрешен капак и капакът не се мие в миялна. Наскоро на разпродажба го имаше за 19€ и щях да го купувам за резерва, но бяха свършили. Прекрасен уред е.

https://youtu.be/6Yx_C0pHnSs?si=tNpHKqGMSNuJYp-b

Можете да сложите субтитри на български. Да не ви смущава бруталното вадене на пара! Човекът не си е изчел книжката, в която си пише да не се вади парата по този начин.

Casadel sol, oвчи, кози, агнешки ребра ги нарязвам така, че да станат на парчета от по 2 ребра. Натривам с чесън, после черен пипер и сол. Може да се добавят всякакви подправки, но тези 3 дават вкус на агнешко без да фо променят и да сладни. Наливам 250-300 мл вода, слагам поставката и нареждам ребрата. Програма пара, 20 мин ако ще ги ям веднага, 15 ако ще охлаждам и пека на другия ден. Оставям налягането да падне само. Ако не са нарязани, слагам 30 мин и да падне само налягането. Отварям и обикновено падат от костите, както и ги обичам. Веднага изяждам две (поне). Ако ги правя за гости, на другия ден ги слагам на 200°С в газова фурна, която е загрята предварително 10 мин за около 15 или 20 минути, колкото да се получи кора. Програмата ми пара е максимално на 4 степени от 5 и кукърът ми готви на 70kPa. IP готви на 90kPa мисля. Агнешкото е крехко и за ребра е важно да не се разварят. Бих сложила за 10 мин първия път (нарязани по 2) и 20 ми за цели ребра и налягането да падне само. Ако не са готови, винаги може да се хлопне капака и да се пуснат за още 5 мин. Като е сгорещен кукърът, налягането се качва бързо. Ако са мариновани предварително, трябва да се намали времето. По-добре недоварени, отколкото на каша.

За кора слагаш решетката, нареждаш с място между тях, капак Crisp, програма Broil, температура 200-205°С, 8 минути ако ги печеш топли, 10 ако са от хладилник.

Не ми се е случвало да не станат хубави. Наблягам на това, че ги обичам супер меки и времената са за падащи от костите.

Успех и да се похвалиш!

# 155
  • Мнения: 2 080
Nevena, много благодаря Flowers Four Leaf Clover
Дано мога с нещо да се похваля ( като вкъщи само аз  обичам агнешко и се чудя как да привлека мъжа и децата) Smile

# 156
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
А защо трябва да ги привличаш? Я си го сготви и си го изяж сама! Аз така правя 😇. Едното ми дете яде рядко месо, различно от говеждо, а другото не обича и не ще месо. ММ яде всичко. Ако чакам гости или домашните да проядат агнешко и козе месо, ще го душа само в месарницата.

Децата мразят шкембе, а аз обожавам. Преди няколко седмици дъщеря ми поиска шкембе. Яла у някаква африканка, а също у китайски колега. Сготви го и яде, но синът си запуши носа. Негов си проблем. Китайската рецепта е трепач - пържат се сухи люти чушки, джинджифил, зелен лук и още подправки, смила се на паста и се маже върху свареното шкембе. Ама не е шкембе чорба с оцет и чесън, пусто!

Моите всичките заминаха на Карибите и сега ще си отям на шкембенце, дроб, риба, кисело зеле, салатки. 🥂

# 157
  • Мнения: 2 785
Здравейте,моля за мнение за този кукър,днес го купих ,но без да знам нищо за него,беше на промоция и рискувах

# 158
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Не познавам EКG011.  Не ми харесва купата, която изглежда тънка и алуминиева и мисля, че покритието бързо ще падне. Предполагам не се мие в миялна, както и вътрешния капак, който изглежда алуминиев. Аз не бих купила кукър без налягане.

Ако търсите лесно преносим и под 1000W за пътуване, мисля, че е ОК и лек като перце. Гледам, че и избор на температури има.

Проверете има ли резервни купи и чаши!

Честно казано, бих го върнала заради липсата на налягане и ужасната купа.

# 159
  • Мнения: 2 237
Мнението ми е ужасно, без никога да съм го виждала на живо. Каквато и да е промоцията, не бих го купила, защото търся и проучвам за неща, които все пак ще ми вършат работа. Ако отговаря на това, което търсиш, горното е без значение. Опасявам се, обаче, че тенджера под налягане би вършила по-добра работа от този уред конкретно.

# 160
  • Мнения: 2 785
Нямам претенции към външността ,лично на мен ми изглежда добре,въпроса ми е по-скоро дали става за готвене на манджа 😆 примерно зеле със свинско. И по кое се разбира дали е под налягане или не ? Има купички и някакви пластмасови лъжици към него ,като черпаци ,има и коитица за готвене на пара

# 161
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 782
Ради, като ползвател на МК под налягане вече почти две години, мога да кажа, че това е топ уред. Но ако не е под налягане, просто няма смисъл. За мен това е обикновена тенджера с електронно управление. Тоест, нито ще пести време, нито усилия. Отделно, че аз предпочитам купа от инокс.

# 162
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Мултикукърите с налягане имат две клапи и капакът се заключва.  Книжката е указано нивото на налягането в кPA и максималното ниво на налягане. Купите им са по-тежки и здрави. Пластмасови сита и черпак, както и лъжица за ориз има всеки мултикукър, а и в тему и алиекспрес струват стотинки.

За сготвяне на зеле със свинско - всеки кукър и всяка оризоварка ще го сготви това. Остава и това да не сготви!!! Проблемът с тези без налягане е, че вмирисва орталъка и готвят бавно, не са икономични на ток и купите се скапва бързо, освен че не се мият в миялна. Покритието е само отвътре и калпаво, от най-евтините и сечивата ще залепват. За кукърите на високи и/или утвърдени марки лесно се намират резервни купи и части. За кучите марки не е така.

Не знам на каква цена сте го купили, но на разпродажба се намират Филипс и Бош без налягане за 70-80 лева и поне купите им са с хубаво покритие. В Лидл наскоро имаше Silvercrest с налягане, иноксова купа и 3 години гаранция за 19€.



Само кекс не пече, но ако му докупите халогенния капак на Cecotec, който го виждам за 20-25€ в амазон, ще пече и кекс както пекат халогенните фурни.

https://www.amazon.fr/Cecotec-compatible-autocuiseurs-Thermostat … Caps%2C133&sr=8-2

В коментарите има снимки на изпечена горна кора

Виждала съм видео с предварително отопляне на камък за пица с халогенния капак и печене на хляб и кекс с отопления камък отдолу и лампата отгоре.

Подобно и много по-добро качество кукър и без налягане, че и със, има във всеки супермаркет.
 
За мене в днешно време няма никакъв смисъл от кукър без налягане. Печене на кекс и капак за горно печене не е необходим всекиму, но налягането е задължителна опция.

Подведена от коментари преди 12 години купих два кукър без налягане и ги върнах. Третият имаше налягане и го ползвам до днес. 12 години на съм сменяла купа, клапа, нищо. Готви като пушка. Не се предлага вече, но ми е покупка номер 1 за кухнята.

Даже и лидълския за 38 лева, който не е уау, няма вътрешен капак, капакът не се мие в миялна е като Ролс Ройс пред показания. IP,  Olla GM, Cookeo, Ninja са друга лига, та не ги споменавам.

Аз бих го върнала. Такъв уред не се купува импулсивно.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 17:29 от Nevena Virolan

# 163
  • Мнения: 2 237
Аз изобщо не говоря за външност. Съветвам те да го върнеш, ако можеш и да прочетеш колкото теми имаш време. Основните неща за кукърите се повтарят доста често, така че ще добиеш представа. Готвене на манджа си е общо понятие, доста неща стават, зависи какво се търси. Мен ме интересуваше да става бързо, с минималното ми участие и да се почиства лесно после. Проучи ги добре и виж на теб какво ще ти трябва. Аз започнах с един модел, стигнах до съвсем друг, че и фраер отделно. Наистина е според нуждите, но има и такива продукти, които са напълно излишни, както тази есперанца.

# 164
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Опасявам се, обаче, че тенджера под налягане би вършила по-добра работа от този уред конкретно.

Зависи. Тенджерата под налягане не пече кекс и не може да се остави дълго без никакъв надзор. За свинско с кисело зеле наистина е в пъти по-добре, разбира се. От тенджера под налягане всички твърди меса излизат невероятно вкусни, по-вкусни, отколкото стават в уред за бавно готвене.

Намерих лоши отзиви за уреда Есперанца. Много бавно загрява и водата кипяла и излизала от уреда като се варят макаронени. Двама човека от трима не са доволни от многото пара и вода.

https://www.cdiscount.com/electromenager/petits-appareils-de-cui … 901299954027.html

Общи условия

Активация на акаунт