Февруарчета 2024 - Тема 4

  • 24 168
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета. Аз съм с термин 04.02, но бебо върви малко напред, та може и да излезе януарче. По темата със стриите, ползвам маслото на Palmers и съм доста доволна. Единственото неприятно е, че не попива докрай, колкото и да го чакам, затова след 5 минути попивам леко със салфетка излишното. Но ми действа много добре. Кожата ми иначе е много суха, опъва ми, сърби.. Като се намажа става супер еластична и мека и то за дълго. Дано наистина работи 🤞

# 736
  • Мнения: 323
hris92, това резултата от възрастовия или комбинирания риск е? Аз съм на почти 37 г, комбинирания ми е 6105, а възрастовия 246, моята док каза, че всичко е наред, обади се на твоята док

Последна редакция: вт, 12 сеп 2023, 11:36 от Cveti_P

# 737
  • Мнения: 1 009
Рискът за възраст не е ли над 35? И не се ли гледа комбинираният в крайна сметка? За сведение аз съм на 32, комбинираният ми е 1:10698, възрастовият е 1:603.

Хриси, какво казва следящият Аг?

# 738
  • Мнения: X
Комбиниран!!
hris92, това резултата от възрастовия или комбинирания риск е? Аз съм на почти 37 г, комбинирания ми е 6105, а възрастовия 246, моята док каза, че всичко е наред, обади се на твоята док

# 739
  • Мнения: 1 009
Аг какво казва?? Говорете с него. Може да се наложи амниоцетеза, въпреки, че аз съм чувала, ще правят под 100.. може би зависи.

# 740
  • Мнения: 356
Zimone, да при него се следя, но досега не съм взимала болнични от него. Мисля, че не се заплащат, освен ако не са за дълъг срок, но не мога да кажа със сигурност как стои въпросът. Доколкото съм чела плаща се за дълги болнични, които се издават от комисия.

# 741
  • София
  • Мнения: 8 580
Хрис, аз да кажа, че грешно написах, че нямаш по-сигурен вариант от пренатален тест - нямаш по-сигурен неинвазивен. Но ако искаш категоричен отговор - хорионбиопсия или амниоцентеза са ти инвазивните варианти със 100% точен отговор (те не са скрининг, а диагностика вече). АГ би следвало да ти каже за тях, в случай на нужда. Приятелка е правила хорионбиопсия - каза, че не е толкова страшно, колкото всички си мислим; и че не боли.
И много важно - висок риск на комбиниран скрининг не значи диагноза (не че знам твоят дали е висок, но дори да е, важно е да се знае, че не е диагноза)! Вероятно можеш и да повториш ФМ при друг лекар, ако ще си по-спокойна?

# 742
  • Мнения: 727
Аз да ви питам нещо, интересно ми е коя на какво мнение ще е.
Наши приятели вчера ни предложиха оферта за Нова година в хотел в Пампорово. Според ММ няма никаква драма да отидем, но аз честно казано си представях тази нова година да не ходим никъде, камо ли в друг град. Аз ще съм в 9 месец без няколко дни, вероятно доста огромна и нито ще ми е кой знае колко празнично, нито удобно. Разбира се трябва да сме и с детето, което допълнително усложнява нещата и ще трябва да се тича и по него. ММ се опитва да ме убеди, ходи му се доста явно.
Вие мислили сте за Нова година, бихте ли пътували 200км почти в 9ти месец ?

# 743
  • София
  • Мнения: 8 580
Аз не Simple Smile И сега ми е леко притеснено, че ще ходя в Гърция, камо ли близо до 9-ти. Но аз съм си аз, не съм мерило на света Wink НГ по принцип не прекарваме в пътуване и стрес, ами на домашно - сами, с приятели или със семейството. Празнувала съм на хижа и на заведение с куверт - не е моето нещо просто.

# 744
  • Мнения: 483
Не бих пътувала в 9 месец особено в такива планински места, до които ако се наложи болница не се знае колко бързо може да се стигне. Я го скастрете малко мъжо...

# 745
  • Мнения: 1 009
Не е препоръчително да се пътува 8 и 9 месец по принцип, защото може да започне раждане. Аз сякаш не бих искала да родя в Пампорово точно или нейде в Смолян или по пътя... където въобще не де знае какво е медицинската услуга

# 746
  • Мнения: 2 255
Ние също отдавна не ходим никъде по Нова Година, а празнуваме домашно. Но дори не е и въпрос за самата Нова Година. Аз не бих тръгнала толкова напред в бременността. Особено, че ще е зима и все още не се знае какви ще са и климатичните условия. Ами ако ви засипе снега и усетиш контракции или получиш зацапване или каквото и да стане и се наложи да тръгнете спешно, а пътя по някаква причина не го позволява?

# 747
  • Мнения: 727
Честно казано аз не съм толкова крайна за пътуванията и не си го представям чак такова бедствие да стане, а по-скоро не ми се занимава с цялото нещо.

# 748
  • Мнения: 1 009
И аз не съм крайна ама ако недай си боже тръгне раждане..... Grinning Само ще кажа, че с предишната ми бременност имах лек проблем още в четвърта седмица - прокървих и отидохме до спешното в Кърджали, тъй като бяхме на гости на техните на мъжа ми.... Казаха ми, че виждат близнаци хахаха. Смешно е, защото 2 седмици по-късно ме оперираха от извънматочна бременност, защото никой в София не можа да види до последно, че имам нещо в лявата тръба, ЕЛЕ ПА БЛИЗНАЦИ. Та аз съм дотук с експериментите в провинцията Wink

# 749
  • Мнения: 323
И аз не съм крайна, но ако не ми се ходи , няма да отида със сигурност, още по- малко в 9ти месец.....това лято бяхме няколко пъти на море, вчера мъжа ми вика пак да отскочим за няколко дни, но категорично му казах, че не ми се ходи и той видя,  не видя се съгласи😁

Общи условия

Активация на акаунт