Февруарчета 2024 - Тема 4

  • 24 096
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 339
Да продължа от предишната темата:
Анастасия аз също те разбирам и съчувствам.  Изкарах доста трудно месеците до сега. Имах отлепяне и полежах седмица. Освен това съм с непрестанно гадене и чести мигренозни пристъпи. Въпреки това продължавам да съм на работа, за да могат колегите ми да излязат в отпуск и да не ги затрупвам с допълнителна работа. Не съм се оплаквала, не съм показвала да ми е зле, дори когато трябваше да лежа аз бях на работа и гледах да съм седнала. Въпреки жертвите ми един колега е разбрал от следящия ме лекар за бременността и в продължение на месец ежедневно създава интриги, подигравателно ми задава въпроси, прави на глас заключения за здравословното ми състояние. Всичко това след като изрично съм му казала, че на този етап нямам какво да му казвам. За бога ние не сме съобщили на  никой, изчаквайки третия месец да започне и да си организираме малко семейно събиране. Родителите ми са в чужбина и се прибират след месец. А за лекаря, нямам думи. Къде изчезна лекарската тайна? Нямам думи. Смятам да изляза от сега в болничен, за да не се натоварвам емоционално, защото от всичко това много ме боли и го преживявам.
И ти си жертваш здравенцето, спокойствието, нервите, че и не само твоите, за тези хора? От личен опит ще ти кажа, че даже и тиквен медал не дават накрая 🙃 всеки ще те ползва колкото може, докато си му удобен и после пак ще си им черна, че си си позволила да имаш живот и семейство. Моля те не си давай най-милото за работата (освен ако не работиш нещо за себе си и семейството си). Колко пъти съм ходила болна, едвам съм се влачела на работа, отпуск за три години общо съм ползвала няма и 30 дни, сакън на някого да не накривя шапката. Няма празник няма делник, няма нощ, почивка… нищо. И сега видиш ли повече там място съм нямала 🤣
Работа и преди и след нас ще има, важното е ти и детето да сте здрави!

# 61
  • Мнения: 11
Момичета,здравейте!Има ли някоя от вас с витамин Д доста под нормата,моят е 11, а препоръчителната стойност е около 20-30.Прегледът ми е след месец и малко криво ми стана,че съм се изпуснала така.

# 62
  • Мнения: X
не ти е нужен преглеж за да почнеш да пиеш по 5000 единица вит Д и да си наваксваш.


Мистик стискам палци всичко да е наред. Отиди на 2-3 мнения

# 63
  • София
  • Мнения: 478
Момичета,здравейте!Има ли някоя от вас с витамин Д доста под нормата,моят е 11, а препоръчителната стойност е около 20-30.Прегледът ми е след месец и малко криво ми стана,че съм се изпуснала така.
Аз бях с 10, сега не знам колко е, другия месец ще изследвам пак за да видя с колко се е вдигнал. Пия 2x2 Ultra Vitamin D 1000IU на Vitabiotics.

# 64
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета. Изчетох всички коментари и сега си направих регистрация. Аз съм в 14+6 г.с. и от вчера съм болна, първо започнаха болки в гърлото и личния ми изписа Тонзилотрен и Ефизол. Днес имам ужасна хрема и от нея ме заболя корема ниско долу. Първо се притеснявам много дали е безвредно да взимам Ефизол, а сега се притесних дали тези болки в корема може да са опасни и да са контракции. Одеве си взех Коризалия, но засега нищо не ми помага.

# 65
  • София
  • Мнения: 324
За хремата инхалации(над тенджерата и с хавлия) и без да съм бременна, така я боря. Болките ниско в корема едва ли са от хремата точно, но споделете с АГ-то си, вероятно ще Ви каже да пиете но шпа, за да се успокои матката, ако има нещо, но най-добре го коментирате с лекар. Ако продължите да се влошавате идете пак до личната.

# 66
  • Мнения: 2 254
Дали не е възможно да са от хремата, ако се напъваш нещо много?

Аз понякога при кихане получавам леко срязване.

# 67
  • Мнения: 30
Да, днес кихам сигурно през две минути и носът ми тече като чешма, та сега вечерта ме заболя.

# 68
  • Мнения: 82
Ако ти е нисък вит Д пий по 5000 единици за месец и де го вдигнеш после намали на 3-4 капки през ден.
беттер ю не , по добре Нейчъръл фактор метилкобаламин на хапче всеки ден под езика с толкова ниско в12 вземи си иинякакво в6  и неофолик по 1 е ок вече
и аспирина разбирасе си го пиеш той си е медикамент там лекаря да следи нещата
.
Бочинка, значи и аз до колкото гледам мога да оставя неофолика по 1 бр, вигантола по 3-4 капки че и витамин Д е нисък - към 30, а спрея на бетер ю ми е изписан сега по 4 впръсквания но той е метилкобаламин нали така? Защото ми е много нисък вече Б12 някъде към 200 и малко и казаха че трябва да го вдигна. И аспирин прекрасен разбира се всяка вечер , че без него не е ок.


Аз точно б12 на нейчърал фактор приемах и ми е латентен дефицит. аг ми изписа друг - б12 анкерман. Ще видим сега дали ще има промяна. Писала си 5000 единици на месец за д3, аз пръскам този от 3000 всеки ден. 😳 как на месец?!

# 69
  • София
  • Мнения: 324
По принцип, така поставен въпроса, да възможно е( звучи ми малко както при раждане много жени напъват в лицето вместо с корема). Сега духането на нос е нещо, което що годе е лесно контролируемо в крайна сметка и ако проблема идва от там просто да се опита да си контролира малко тялото, като не напъва от корема. Аз и при двете бременности точно няколко дни след овулацията и оплождането се разболях и кихах много, което ми създаваше много спазми в корема, еми регулирах го така да кихам, че да не напрягам корема толкова.
П.С.: Сега виждам, че жената е писала, че киха .. обяснила съм по - горе. В този случай да .. възможно е да от това да са спазмите.

# 70
  • Мнения: X
5000 едини ЗА месец това значи че всеки ден по 5000 едини се пият в рамките на месец и после се изследваш 😀сори ако е било объркано.

Иначе тези с такъв тежък дефицит на в12 ща мен са си за инжекции ако ме питате мен защото е важен и в 4 месец вече тря се навакса максимално бързо

# 71
  • София
  • Мнения: 8 580
Дали не е възможно да са от хремата, ако се напъваш нещо много?

Аз понякога при кихане получавам леко срязване.
Леко? На мен случи ли се да ме среже при кихане, направо е все едно с макетен нож ме режат.

# 72
  • Мнения: 333
Задължително ще взема столче съвсместимо с количката. Беше ми много удобно да го ползвам така. Често бебето заспива в колата по път за разходката. Директно го местя с коша и излизаме.
Аз се записвам в новата тема с предположение за момче от днес, но и с кофти новини.
АГ гледа наличния полип, който имам и нещо хич не изглежда добре. Праща ме на онко АГ евентуално да вземат биопсия да се разбере какво чудо е това. За съжаление, ако се окаже раково е много вероятно да трябва да избираме дали да прекратим бременността или да рискуваме още 4-5 месеца от моя живот..
Двама от АГ, при които искам да отида са свободни чак началото на Септември, запазих час при друг в петък да си каже мнението.
Така че, хора, не се вайкайте, че някой е развалил изненадата и не може да кажете, че чакате бебе, защото във всеки един момент, дори и в по-напреднали седмици, може да се наложи да казвате, че бебе няма..
Със сигурност си адски притеснена и стресирана, но ще ти кажа нещо, което знам от моя близка приятелка, не знам до колко ще те успокои, но все пак. На нея в началото на бременността и видяха полип, за който АГ каза че вероятно ще трябва да го махнат, нещо не бил ок, обаче искаш да се консултира с чуждестранни източници, колеги и нз си какво понеже било специфично, опасно, трябвало и да се изследва и още куп стряскащи неща. Тя разбира се отиде и на друго мнение, където също го видяха, потвърдиха, че трябва да се проследи и да се прецени какво ще се прави, вероятно да се махне, иначе вече ми се губи какво се замота цялата работа, дали другия лекар при който искаше да отиде го нямаше няколко седмици , дали й казах да изчака поне месец да го следят , но е факт, че този полип изчезна сам. После вече, някой лекар й беше казал, че тези полипи често се появяват заради хормоните през бременността и също честно изчезват. В кой точно месец изчезна не помня, но докрая на бременността й така и не се появи и си роди живо и здраво детенце, и при нея вече 8 год не се е появявал този полип. Всичко ще е наред, бъди спокойна, до колкото е възможно разбира се и успех.

# 73
  • Мнения: 3 640
👋❤

По повод количките се включвам. Вчера след пренаталния тест решихме да разгледаме такива в близкия Хиполенд ей така. От вълнение.. 😀
Първо се хвърлих на cуbex и жената категорично каза, че това не е количка за мен, защото е много висока и изобщо няма да ми е удобна най-малкото да виждам бебето. Аз наистина съм ниска, 158см. Показа ми и други най-различни, предимно от ниския клас Cangaroo, Chipolino и т.н. и ми направи впечатление колко са поскъпнали този нисък клас. Нямаше под 1000лв, а толкова пари за тези марки не бих дала. Като имаме пак време ще отидем до магазина на БГ хлапета, защото там е марката Buba, на която онлайн съм харесала 2 модела и много искам да ги видя наживо.

# 74
  • Мнения: X
аз ще ти препоръчам една уникална количка за нисък човек  и това е Anex L type. Марката е много хубава и има страхотно окачване . а останалите + няма да ги коментирам . Виж ревюта и я виж на живо много е яка ако не бях 170 щях да си я взема

Общи условия

Активация на акаунт