НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 9

  • 1 726
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 372
Тъкмо тези дни след рождения ден си мислех за the terrible two периодът... Определено на края на 2те г. имаше някакъв крив период, обаче като чукна 3 сякаш с магическа пръчка изчезна. Grinning Сигурно си внушавам, но дано се задържи така. Разбираме се идеално и виждам в него и съчувствие в някакви моменти, което много ме радва. Помага ми вкъщи, вече сам казва кога иска да си ляга (явно започва да разпознава някои сигнали на тялото), вечер се гушваме на дивана и гледаме за животните във Фермата, няма дивеене, няма щуреене, чак се чудя какво се случва и кога ще свърши тази идилия... Детската е седмица на пауза заради гърло и хрема, но пак закърпихме положението без кой знае какви премеждия... Нямам търпение да ги надраснат малко тези чести боледувания, всички казват, че към 4тата година настъпва подобрението, та чакам....
Добре, че падна сняг да могат да се порадват децата, я видят пак, я не. Grinning Ние открихме, че много обича снежни човеци, така им се смее и им радва, стана фен и да рине сняг Grinning

# 31
  • Мнения: 3 036
При нас кроткият и спокоен период поотмина. Сега започна да си показва номерата. Не бяха ужасните две, сякаш ще са ужасните три.

При брат й виждам леко подобрение. Той е на 5 г. и половина и започна да уляга, та се опитвам да се настроя за още две годинки в бебешки пубертет. 🙂
След петата година аз лично усетих някаква светлина в тунела и че пораства и започва да уляга.
Това, което много ме притеснява е, че малката все още се напишва нощем и то доста често. Без памперс е от 7 месеца. Педиатърката твърди, че не е все още проблем, но на мен ми се струва, че е голяма вече.
Има ли още деца с нощен памперс?

Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 07:12 от Helinor17

# 32
  • Мнения: 193
Моята госпожица също се изпуска понякога през нощта. Предвид факта, че е без дневен памперс от година и половина, това и мен мн ме дразнеше.
Все още й слагаме, заради нашето улеснение, а тя милата се сърди и не иска. Като цяло вече миже би на 2 седмици веднъж да се случи да е напишан, но допълнително я вдигаме да се изпишка през нощта.
Брат й забрави какво е памперс много отдавна, ни дневен, ни нощен и никога не се е напишквал. А уж момичетата са по-напред с материала.
Явно, че си е индивидуално, до дете, колко може да стиска, колко дълбок сън има и т.н.

# 33
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Това, което много ме притеснява е, че малката все още се напишва нощем и то доста често. Без памперс е от 7 месеца. Педиатърката твърди, че не е все още проблем, но на мен ми се струва, че е голяма вече.
Има ли още деца с нощен памперс?

Слагах до преди 10 дни нощем, защото имах много, но в 99% от случаите беше сух сутрин. Свършиха и сега вечер изрично предупреждавам, че е с гащи и ако има пиш, трябва да ме събуди и да отидем на гърнето. Кратък е периода, за да кажа,че няма проблем нощем, времето ще покаже.

# 34
  • Мнения: 193
Само да ви кажа за моята пикла. И аз не искахм повече да се купуват памперси, ама таткото ме убеди за още един пакет защото ще ходим на гости на баба и дядо, и поне там да няма аварии.
Само че пакета беше с участие в томбола за 10 акумолаторни коли.
И баааааммм пикличка взе, че спечели Joy

# 35
  • Мнения: 861
Само да ви кажа за моята пикла. И аз не искахм повече да се купуват памперси, ама таткото ме убеди за още един пакет защото ще ходим на гости на баба и дядо, и поне там да няма аварии.
Само че пакета беше с участие в томбола за 10 акумолаторни коли.
И баааааммм пикличка взе, че спечели Joy
Да попитам от коя марка са памперсите

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ние махнахме нощния едновременно с дневния памперс. Слагам подложки под чаршафчето и сменям само чаршаф и подложка като се напиша, но се случва рядко (ако е болен предимно).

Ние сме в terrible twos периода от както навърши 1 годинка и не сме излизали, освен няколко краткотрайни почивки. Братчето допринася естествено, без него конфликтите и проблемите са на половина, да не кажа и по-малко. Но такава я надробихме. Joy Сега и малкия почна да показва характер и да се тръшка и цирка е пълен.

# 37
  • Мнения: 898
Не съм махала нощния памперс нарочно, че после ако се наложи, няма връщане. Минахме на памперс-гащи и е удобно, слагам ги за всеки сън. Най-често са сухи, но има понякога и изключения.
Ужасни 2 и 3 досега не сме имали, само забавни. Simple Smile Има драма като трябва да ляга за сън и почва пазарлък - иска, вода, храна, гърне, безброй приказки... Моята мъка са кашлиците и болестите.
Голяма пауза направихме напоследък от ДГ, много вируси, много нещо се изредиха.
Как се справяте с времето за тв? Нашето много иска да гледа да филмчета, аз се старая да е минимално, но когато сме вкъщи, за да поработя се налага да погледа.

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 10:26 от faviana

# 38
  • Мнения: 242
Аз винаги съм била против гледането на тв. Когато беше малък бях много крайна, дори не го пусках. Когато направи 2 г, започнах да пускам само Франклин, сутрин докато си изпия кафето. 20 мин гледаше на ден. Сега вече е доста повече. Сутрин 1 час, следобед  1час. Нищо му няма, но  случвало ли се е да дам телефон, за 3 мин дори и става нервен, агресивен. Детските които пускам на тв са Пепа, барбароните и вече рядко Пес патрул. Вече не съм толкова крайна, защото ми се струва, че е по голям, останалото време гледам да сме супер активни или навън или в нас игри.

Общи условия

Активация на акаунт