Школа по немски

  • 1 638
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
Сестра ми иска да започне да учи немски. Може ли да ми препоръчате добра школа за групово обучение по немски?

# 1
  • Мнения: 40 923
Някога дъщеря ми ходеше в Блиц и напредваше много бързо, вземаше по ниво на полугодие, стигна до В1 май. Но дали заслугата е тяхна или на детето не знам, защото тя по принцип има много добър усет за езици.
Иначе класиката си е Гьоте институт, това е най-престижната школа. Но не помня защо точно не стана там с дъщеря ми, май беше малка?

# 2
  • София
  • Мнения: 12 231
При нас също заради недостатъчна възраст след 4ти клас и ниво А1 нямаше как да запиша децата на А2 в Гьоте. Затова продължиха с частен учител. Едва сега в 10ти клас изкара С1 в школа едната близначка - Алианс. Имаше съученици там и затова го избра. Много е доволна от школата, но не сме били в Гьоте да сравнят, там само на изпити се е явявала.

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 21:18 от Aila

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите! Обаче може да ми кажете за някой школи които ги има и в Стара Загора. От по горе изброените мисля че само Алианс има в Стара Загора.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 231
Гьоте имат и онлайн курсове.

# 5
  • Мнения: 1 582
Да се хвърлиш да учиш немски за ниво онлайн без грам предварителни знания е меко казано за ентусиасти.
Ако ще сам Гьоте да ти праща имейлите.

# 6
  • Мнения: 457
Търсим немскоговорящ за уроци с прясна осмокласничка. Не гоним академично преподаване заради очакваното натоварване в осми клас. Целта ни е да не забравя наученото и уроците да са само говорене и слушане. Дано съм достатъчно ясен.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Търсим немскоговорящ за уроци с прясна осмокласничка. Не гоним академично преподаване заради очакваното натоварване в осми клас. Целта ни е да не забравя наученото и уроците да са само говорене и слушане. Дано съм достатъчно ясен.

Открихте ли? И аз търся нещо подобно.

# 8
  • Мнения: 457
Засега не. На още две места (групи във ФБ) питахме и получихме само предложения за стандартно обучение с учител.

# 9
  • София
  • Мнения: 54
Някога дъщеря ми ходеше в Блиц и напредваше много бързо, вземаше по ниво на полугодие, стигна до В1 май. Но дали заслугата е тяхна или на детето не знам, защото тя по принцип има много добър усет за езици.
Иначе класиката си е Гьоте институт, това е най-престижната школа. Но не помня защо точно не стана там с дъщеря ми, май беше малка?

Дали съществува още тази школа?

# 10
  • Мнения: 40 923
Някога дъщеря ми ходеше в Блиц и напредваше много бързо, вземаше по ниво на полугодие, стигна до В1 май. Но дали заслугата е тяхна или на детето не знам, защото тя по принцип има много добър усет за езици.
Иначе класиката си е Гьоте институт, това е най-престижната школа. Но не помня защо точно не стана там с дъщеря ми, май беше малка?

Дали съществува още тази школа?

Не знам, ама намери им телефона в нета и звънни.

# 11
  • София
  • Мнения: 275
Здравейте! Може ли да препоръчате школа по немски в централната част на София за дете в предучилищна възраст. В Гьоте местата са изчерпани, а и групи от 18 деца ми се струват прекалено големи. Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт