Пътуване до Гърция с куче

  • 688
  • 5
  •   2
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Предстои ми пътуване до Гърция с куче за първи път. Има паспорт, нужните ваксини и чип. След поставянето на чипа, обаче не съм ходила до агенцията за ветеринаро-санитарен контрол. Мога ли да мина без тази процедура ?

# 1
  • Мнения: 2 475
Номерът на чипа го бях регистрирала онлайн (вече не помня къде), не съм ходила никъде.
При всяко пътуване сме обезпаразирявали кучето ни вътрешно, освен ако не е минало прекалено кратко време от предишно планово обезпаразитяване, както и сме ходили при ветеринар да впишат, че здравословното му състояние е добро за пътуване, на последната страница от паспорта.
Само два пъти са ни искали паспорт и то единствено заради ваксината против бяс.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 498
Никой не проверява кучета на границата с Гърция. Вече сме я минавали 99 пъти.

# 3
  • Мнения: 3
Нужно ли е ваксината против бяс да бъде поставена минимум 21 дена преди пътуването? Както и чипирането ?

# 4
  • София
  • Мнения: 38 498
Вероятно не.
Обаче си сложете нещо предпазващо за външни паразити, че ние си докарахме кърлежи!
Ако кучето се къпе редовно в морето, по-добре каишка, която слагате и махате.

# 5
  • Мнения: 3
Моето е мини пинчер, обезпаразитено е външно, вътрешно и за плосък червей, има чип. Но ваксината за бяс не е актуална, защото получи голяма алергия , щеше да умре от нея и ме е страх отново да я поставя. Не знам как да процедирам в този случай…

Общи условия

Активация на акаунт