Мадарският конник

  • 2 953
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 377
а.

Грешното ти твърдение, че идваме от Памир значи, че мнозинството българи сме прабългари, което не е така, както показва науката, така че няма как да сме дошли, като вече сме били тук.



Това нещо си е твоя лична интерпретация. Такова нещо не съм казвал, и ще те помоля да не ми вменяваш думи! Сипеш нагли лъжи по мой адрес.
Думичка не съм обелил за мнозинство, нито за процентно съотношение. Това са твои нагли инсинуации. На няколко пъти казвам, че изобко ама изобко не ме ме интересуват процентни съотношения.
Когато говоря че идваме от Памир имам предвид елита, върхушката, както щеш го речи!
Така че твърдението ми не е грешно, а интерпретацията ти е грешна. Обясних ти десет пъти, но не вдяваш.  Твърдението ми беше,  в смисъл че основният държавотворен елемент - прабългарите са дошли от Памир и поради тази причини естествено е,че архитектурно имаме общи неща с други азиатски народи. Грам не ме интересува колко са били в процентно съотношение славяните или траките, защото това няма никакво отношение по темата за Мадарския конник.
Целият разговор тръгна от Тервел, който е наредил да изсекат Мадарският конник, а ти се отдаде на спам и взе да обясняваш, че видите ли прабългарите били твърде малко. Като не си наясно какво имам предвид питай, а не си прави интерпретации.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2023, 02:49 от Лорд Сняг

# 61
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Мадарският конник е обявен от Юнеско за част от световното културно наследство.Средновековен барелеф изсечен на отвесна скала.Единствен по рода си в Европа .
Той е част от Археологически резерват Мадара ,който включва древни светилища,пещерни жилища,езическо капище...част от крепост..останки от християнски църкви.

Общи условия

Активация на акаунт