Ускорен пулс?

  • 2 070
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейтв. Отскоро си купих смарт часовник и забелязах че пулса ми в покой е около 80-90. Сутрин и вечер е около 70-80. Нормален ли е такъв пулс? Сверих и с оксиметъра и там показва толкова. Никога не съм имал проблеми със сърцето. Поне досега не съм обръщал внимание колко ми е бил пулсс
На 34 години съм, без наднормено тегло
Пуснах си изследване за щитовидните хормони и 4те са в норма.
Кръвното ми е нормално.
Добре се чувствам и нямам оплаквания като задъхвания и прочие.
Холестерола ми е в норма.
Кръвната захар ми е в норма.

Имам ли поводи за притеснение или всичко е в главата ми.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 099
Махни часовника.

# 2
  • Мнения: 2 887
Нищо ти няма

# 3
  • Мнения: 1 033
Моят е 100-110, на 26г съм. Нищо ми няма.

# 4
  • Мнения: 13 807
Моят е 100-110, на 26г съм. Нищо ми няма.
Съмнявам се че с този пулс нищо ви няма. Освен ако не преувеличавате.

Към автора. Мерете кръвното с уред. При което се информирате как се формират стойностите, защото и това е от значение.  Има хора с пулс 80 и малко над. Но Над 90 вече се търси причина защото такава със сигурност има.

# 5
  • Мнения: 1 038
Несериозна, над 100 е много в спокойно състояние.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 570
Моят беше такъв преди да започна да спортувам редовно, сега ми е около 55 в покой. Според мен твоят е леко висок, но не съм мед. лице.

Последна редакция: нд, 30 юли 2023, 09:45 от milenaka

# 7
  • Мнения: 3 190
Спортуваш ли? Спортът (редовният) сваля пулса.
Тревожност имаш ли? Зацикляш ли на някакви теми, редовни страхове, или чувства за тревожност, нервност без конкретна причина? Притесняваш ли се често за здравето си?

# 8
  • Мнения: 46 517
При мен се оказа съвкупност от щитовидна жлеза, висок инсулин и нисък Б12. Като пълно нормализиране постигнах чак като качих Б12.

# 9
  • Мнения: 146
Не е страшно толкова твоето, че пулсът обикновено се ускорява, когато сте под стрес при физическа активност и т.н. Приятелю, взимам анаболни стероиди, кръвното ми достигна преди време 150 на 84 и пулс 77 - 90 със сигурност и не умрях от страх дори когато сърцето ми бие ускорено. Химията вдига кръвното и ускорява пулса, знам рисковете, а и напоследък урината ми е доста жълта и с обилни мехурчета, това означава че съм нстоварил черна дроб малко.
На 30 години съм, също така. Grinning

# 10
  • Мнения: 5 231
Доколкото знам, пулс между 60 и 90 се счита за нормален. Кръвното налягане как е? Ако е по-ниско, пулсът може от това да се ускорява леко. Също така направете изследване на В12, както вече са дали съвет по-напред. При недостиг на този витамин съм имала пулс между 100 и 140, сега обичайно се движи в рамките 70-80.

# 11
  • Мнения: 1 033
Аз винаги съм под стрес, но вече свикнах и не ми пречи. В началото пречеше..

# 12
  • Мнения: 5 231
Предполагам, че човек може и да свикне. Обаче е добре все пак да се установи причината за ускорения пулс, може и да изисква някакво лечение.

# 13
  • Мнения: 3 190
Лекувайте се, вместо да успокоявате други с някакви странности. Особено анаболният, тръгнал към инфаркт на 30.

# 14
  • Мнения: 84
Спортуваш ли? Спортът (редовният) сваля пулса.
Тревожност имаш ли? Зацикляш ли на някакви теми, редовни страхове, или чувства за тревожност, нервност без конкретна причина? Притесняваш ли се често за здравето си?
Не спортувам. С и инсулинова резистентност съм но съм на терапия с хапчета + нисковъглехидратен режим. Инсулина ми е добре вече. Иначе съм хипохондрик и тази година си мислиш че имсм какви ли не болести. Сега наред е сърцето... останалите органи ги преминах

Доколкото знам, пулс между 60 и 90 се счита за нормален. Кръвното налягане как е? Ако е по-ниско, пулсът може от това да се ускорява леко. Също така направете изследване на В12, както вече са дали съвет по-напред. При недостиг на този витамин съм имала пулс между 100 и 140, сега обичайно се движи в рамките 70-80.
Кръвното е в норма и никога не съм имал проблеми с ниско/високо кръвно. На профилактични на ЕКГ никога не са засичали нещо. Ще си пусна за б12 при последващи изследвания. Попринцип ям много месо и не би трябвало да имам дефицит (б12 липсва на веганите). На нисковъглехидратна диета съм

Последна редакция: нд, 30 юли 2023, 20:01 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт