Турски език

  • 512
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте, момиче на 20 години съм. Имам много силно желание да науча турски от доста време. Преди два дни се върнах от двуседмична почивка в Турция и ми е толкова мъчно.. Запознах се с много хора и завързах приятелства. Знам доста думи на турски, но искам до няколко месеца да почна да си говоря свободно. Проблемът е там, че нямам възможност в момента да се запиша на курсове или нещо подобно и трябва да го уча самостоятелно чрез речници и учебници
 Ако знаете някакво приложение за андроид което може да ми помогне, някакъв речник и учебник ще съм много благодарна. Относно университета уча гръцка филология и сега ще съм трети курс, има специалност балканистика с турски и гръцки език едновременно, но проблемът е че ще трябва да изостана с една  година, защото в тази специалност първата година започваш с гръцки и чак на втората учиш и двата езика. Та това не го гледам като вариант. Благодаря предварително

Последна редакция: сб, 29 юли 2023, 15:53 от niki27272

# 1
  • Мнения: 5 142
В Дуолинго има Турски, но не е като да може да се научи за свободно говорене Simple Smile
https://www.langoly.com/learn-turkish-apps/

# 2
  • Мнения: 1 426
Всяко приложение би ти осигурило някакво писмено обучение, но по-важно е говоримото. Ако имаш желание може да ми пишеш, знам турски говоримо, като тези в България, а писмено се справям още по-добре 😀

# 3
  • Мнения: 25 615
Защо не попиташ в университета дали би могла да се прехвърлиш в тази специалност, която е с турски? Би трябвало да ти признаят част от изпитите.
Остава турският. Може да се уговориш с тях да ти остане висящ и да го вземеш по-късно. Имаш още време до началото на учебната година да прегледаш съответните учебници и лекции.
Не знам за кой университет става въпрос, но е напълно възможно да ти съдействат и да сбъднеш мечтата си. Ако се наложи, говори с декана/ректора. Няма начин да няма начин, особено в наши дни.

# 4
  • Мнения: 3 250
Мда.
Често срещано явление е да искаш по този начин да задържиш още впечатления от дадена страна.
Защо не изчакаш примерно още две седмици с идеята за езика и тога да провериш дали интереса ти е същия.
Може да използваш времето да приготвиш турски рецепти.
Не се шегувам - наистина се случва при много хора.

# 5
  • София
  • Мнения: 107
Всеки учи и възприема по различен начин чужд език.Това,което мога да дам като съвет да потърсиш подкасти или канали в сфера, която ти е забавна, приятна ,филми със субтитри като за начало,впоследствие без.Книги и контакти, за да може да го упражняваш с хора,на които им е майчин език.Сега е пълно с всякакви възможности!Успех!:hibiscus:

Общи условия

Активация на акаунт