Храна за шофьори

  • 2 463
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 238
Е, човека може и някакво заболяване да има или да е на някакъв режим и да трябва да яде в определени часове.
Рекордьори сме в Европа по смъртни случаи на пътя. Иначе рецептичките са чудесни, да им е сладко на тези дето някой такъв шофьор не им е вгорчил живота.

# 16
  • Швейцария
  • Мнения: 1 833
Как така кара по 12 часа без пауза? Това не е възможно, нито е законно. Все някога спира и може да хапне. Моят мъж също работи извън къщи на различни обекти. Готвя му домашна храна - ориз с месо и зеленчуци, боб или леща с наденица, зелен фасул с пилешко...Купил си е микровълнова печка, която си разнася с него и си топли. Това не е ли вариант? Може да си стопли и на газово котлонче, ако няма ток. Иначе освен бургери нямаш много опции.

# 17
  • Мнения: 9 140
Карат и по много повече от 12 часа. Веднъж с автобус отидох до Париж. Шофьорът беше само един. Тръгнахме вечерта от София и чак на другият ден вечерта спряхме в едно курортно градче в Унгария да преспим. На сутринта отново тръгнахме,минахме през деня през Чехия,а през нощта – през Германия и на другия ден около обяд стигнахме в Париж. Без никакво прекъсване. Имах чувството,че шофьора е извънземен!

# 18
  • Мнения: 25 681
То затова няма ден без катастрофи, причинени от професионални шофьори – защото всичките са извънземни и нямат човешки нужди.
Сигурно и с памперси карат?

# 19
  • Мнения: 4 633
Това е адски опасно и е незаконно! Нали уж следят да има по двама шофьори на дълъг път и някакви машини слагаха в камионите да следят дали правят почивка?

Авторке, съветвам те да се огледате за по-безопасна работа, не яденето е проблем, рецепти можем да даваме, но всяко излизане е руска рулетка с това 12 часа без почивка!

# 20
  • Мнения: 401
Как така кара 12 часа без прекъсване? И тираджия да е - пак е незаконно.

# 21
  • София
  • Мнения: 19 262
https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%98%D0%B7%20%D0%B … D0%B1%D1%8F%D0%B4
https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%9E%D0%B1%D1%8F%D … e%20Lunch%20Ideas

Шофьорите са двама и има приспособление - тахошайба, което отчита колко време е пътувал и колко почивал, трябва да е с името на съответния шофьор. Доколко се спазва, не съм наясно.
Но съм чувала легенди как през 90-те, когато се натрупваше капиталът, сее  случвало от София до Париж без прекъсване, хората сигурно са целували земята при слизане...

Последна редакция: чт, 10 авг 2023, 14:41 от Cuckoo

# 22
  • Мнения: 6 790
Според мен гледай да са засищащи, но не толкова калорични. Ако наистина 12 ч, кара ... милите хора .

# 23
  • Мнения: 8 285
Или мъжа лъже, като за световно или авторката на темата иска да впечатли аудиторията,  каква загрижена съпруга е на страхотно работният мъж.

Всеки автомобил над 3,5 тона е снабден с тахограф. Устройство което отчита работното време.
Регламент 561 е един и същ за цяла Европа. Кара 4,5 часа почива 45 минути, после кара пак 4,5 часа и после почива 9 часа. Този регламент се спазва стриктно поради факта, че най-ниската глоба започва от 1500 лева и никой работодател не е склонен да се занимава вече с глупости.
Та чак ядене с една ръка, освен ако не е сукалче за да яде на 3 часа.
Храната за шофьори реално е същата като храната за ученици, пак не биха се занимавали да я топлят. Въпреки, че всеки международен шофьор има хладилник в камиона и редовно влачи печка.

# 24
  • Мнения: 6 790
Hope for Two ако този тахометър отчита като почивка висене по границите ? Това е голяма почивка думи нямам.
Всяка спирка по някаква принуда - зареждане, проверка , задръстване ... ако се сумира ? Аз не знам как действа уреда, просто се чудя.

# 25
  • Мнения: 8 285
Hope for Two ако този тахометър отчита като почивка висене по границите ? Това е голяма почивка думи нямам.
Всяка спирка по някаква принуда - зареждане, проверка , задръстване ... ако се сумира ? Аз не знам как действа уреда, просто се чудя.
Не, не отчита висенето по границите.
Не отчита задръстване, нито времето за зареждане.

Общи условия

Активация на акаунт