На една година е, а от малък заспива след 12 часа вечерта

  • 1 273
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте, мами! Пиша този пост по време на поредното ми будуване посред нощите. Синът ми е вече на една година и от бебе заспива след 12 вечерта. В началото поне заспиваше само, после само на ръце, а сега не иска и на ръце. Всяка вечер го чакам да заспи когато си поиска...От месец и нещо мина на една дрямка около 2-3 часа следобяд. Сутрин иска да спи до 10 часа и едва се събужда, защото си ляга в 2.Пробвала съм когато събера сили да стана в 7 да го будя, хапва и пак заспива или е много крив. Дайте ми съвет моля ви....не съм чула това да е често срещано.

# 1
  • Мнения: 10 411
https://www.bg-mamma.com/?topic=1569953

https://www.bg-mamma.com/?topic=1568646

Като цяло сама трябва да се справиш постепенно да обърнете режима. За заспиването, моите са заспивали само с гушкане и кърмене до 3-4 г. не съм се и опитвала да ги уча насила да реват, например, докато заспят.
Има и разни консултанти по детски сън, напоследък е модерно, разгледай идеи https://www.bg-mamma.com/?topic=1389633

# 2
  • София
  • Мнения: 13 151
Започни постепенно да го събуждаш по-рано сутрин. С по 15-20 минути.
Чак в 7 не е нужно, когато няма да излизате. Ти самата явно трудно ставаш рано. А кога лягаш? Да лягате заедно по-рано също е опция.

# 3
  • Мнения: 104
Точно и аз това щях да напиша - постепенно измествай сутрешното ставане, не изведнъж. Така и обеднинят сън леко ще се измества към по-рано. Колко време будува между обедния сън и вечерния? Може да изпускате момента за приспиване, да се преуморява и от там става много трудно заспиването. Имате ли изградена рутина преди сън,  примерно баня-книжка-лягане или нещо подобно? Доста помага. Съветът за консултант по сън също е добър, трябва ви оправяне на режима.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 151
Това с ритуала преди сън е най-работещото решение при моите деца и горещо го препоръчвам.

# 5
  • Мнения: 5 140
Подкрепям казаното за рутината. Има ли си някаква асоциация?
Какво прави до 2? Как прекарва времето си?
Освен плавно будене по-рано може да опитате да скъсите леко следобедната дрямка. Ама леко, защото ако се преумори пак не е опция. И до колко е тази дрямка?

Важно е какво прави семейството, когато е време за заспиване. Детето да не се превъзбужда и т.н.

Във форума има тема, в която отговаря консултант по детски сън Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 764
Рутина и едно и също всяка вечер. За зимата, когато е тъмно и студено, вечеря, къпане към 19:30, пижама, угасяне на лампата и в леглото.
За лятото, къпане около 20-20:30 и в 21 часа в леглото. Винаги след къпане имаме малко игра около обличането на пижама, кратка приказка и лампите се гасят. Сутрин, никакво спане до 10. Около 8-8:30 ставане и закуска. Търпение, последователност и упоритост от ваша страна.

# 7
  • Мнения: 2 747
Грешката е,че още от бебе сте го оставили да стои до 12 вечерта и вече е свикнало детето

Последна редакция: пн, 07 авг 2023, 00:46 от Radii :)

# 8
  • София
  • Мнения: 2 817
Моите деца бяха така като малки и не спяха въобще през деня. Никаква рутина и слагане в леглото не помагаше... Пробвах по едно време даже някакъв шампоан с лавандула (който уж успокоявал), дормикинд и какво ли не - постепенно го израснаха това.

# 9
  • Мнения: 25 741
Нормално ако спите до 10 детето да заспива по късно.
Вдигайте го малчугана в 8.
Скъсете обедния сън, за да е уморен и да ляга най късно в 22ч.
Трудно е знам, и моето не беше от спящите, а ние гледаме като спи да свършим някква работа. Напасване е, и родителя трябва да води в този валс.

Общи условия

Активация на акаунт