Бебе с бактериален дисбаланс

  • 530
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Пиша тази тема с молба като за помощ.  Имаме дете на вече 1 г и 3 месеца ,момиченце.но има проблем със храненето като цяло от 3 ти месец. Първо с млякото ,после и със пюретата, сега и със кухнята. Та,ходихме на гастро,всички видове изследвания  сме правили / всичко в норми/ и Слава богу. Както се казва ,да чукнем на дърво. Та,едни от  няколко  докторите който е водихме  малката ,ни каза че има гъби в гърлото и от там прави дисбаланс на чревната система. И от там тя трудно яде, и трудно наддава като цяло!  Докторката ни каза ,че ще го израсте, но трудно и иска търпение. Пием пробиотици и витамини за повдигане на имунна система,за да може да се преборят тези гъби. Питам дали има и други с такива проблеми и как се справяте? Благодаря!!!

Последна редакция: нд, 23 юли 2023, 14:56 от Nasi4

# 1
  • Мнения: 5 073
Дисбаланс се доказва чрез изследване на микробиом. В зависимост от резултата се приемат нужните пробиотици. Тези гъбички в гърлото как ги открихте? Какви са тези"всички видове изследвания", които сте правили?

# 2
  • Мнения: 4
Значи правихме , нослен и гърлен секрет и излезе бактерия стафиококи .след време пак правихме и излезна ,че я няма на изследването.  Но тя пак трудно яде . На моменти си яде спокойна и без проблеми.но има период пак почва да спира и трудно да се храни.също така и кръвни и урина са в норма !

# 3
  • Мнения: 7
Здравейте не сме правили такова изследване, ходихме при една докторка хомеопат и тя ни каза тази диагноза.До скоро имахме и зелени изпражнения.Пием много пробиотици, правим прочистване с Нарине и тя се чувства по-добре и след няколко дни пак започва проблема с яденето.Ще съм много благодарна да чуя коментари на майки с подобен проблем(аз съм майката на момичето)

# 4
  • Мнения: 10 602
Аз нищо не разбрах от поста. Каква е връзката между открития стафилокок и гъбички?
Какъв е проблемът? Не може да гълта? Не харесва храни? Повръща? Диария?
"Хомеото" въобще няма да го коментирам.

# 5
  • Мнения: 5 073
Желязо, жск, феритин и хемоглобин как са?

# 6
  • Мнения: 6 764
Гъбички не се лекуват с пробиотици. Ако има такива, правете изследване да се види какви са, към кое лекарство са чувствителни и лекувайте. Гъбичките парят, щипят, болят, не знам как се очаква да ги израсте детето без лечение. Този доктор как ги диагностицира?

# 7
  • Мнения: 4
Желязо, жск, феритин и хемоглобин как са?
в норми!

# 8
  • Мнения: 7
Гълта,но много често е с зачервено гърло.Яде макар и със зор но трудно наддава.Запича се.Има сърбежи при дупето и около вратлето

# 9
  • Мнения: 4
Гъбички не се лекуват с пробиотици. Ако има такива, правете изследване да се види какви са, към кое лекарство са чувствителни и лекувайте. Гъбичките парят, щипят, болят, не знам как се очаква да ги израсте детето без лечение. Този доктор как ги диагностицира?
Гълта,но много често е с зачервено гърло.Яде макар и със зор но трудно наддава.Запича се.Има сърбежи при дупето и около вратлето

# 10
  • Мнения: 7
Дисбаланс се доказва чрез изследване на микробиом. В зависимост от резултата се приемат нужните пробиотици. Тези гъбички в гърлото как ги открихте? Какви са тези"всички видове изследвания", които сте правили?
В Бодимед ли се прави такова изследване или може и някъде другаде?

# 11
  • Мнения: 5 073
Може и там. Също в Геника и Детокс центъра. Изследвали ли сте алергии и непоносимости. В норма не значи оптимални и референтните за деца или възрастни са?

# 12
  • Мнения: 7
Може и там. Също в Геника и Детокс центъра. Изследвали ли сте алергии и непоносимости. В норма не значи оптимални и референтните за деца или възрастни са?
Правихме фектална елакстаза още докато беше бебе няма непоносимост към лактозата.В норма й бяха другите изследвания според възрастта гастрото д-р Лазарова ни каза

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 22:32 от Катя Джамбазова

# 13
  • Мнения: 74
Пуснете паразитология и микробиология на фецис и тест за хранутелни непоносимости

# 14
  • Мнения: 7
Пуснете паразитология и микробиология на фецис и тест за хранутелни непоносимости
Правили сме паразитология и микробиология

Общи условия

Активация на акаунт