Мнения за детската градина на Britanica Park School - Моля, споделете опитите си

  • 1 291
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Уважаеми родители

Обръщам се към вас с молба за помощ и мнения относно детската градина на Britanica Park School. В момента търсим подходящо образователно заведение за нашето дете и се надяваме да получим обективни и неутрални преживявания и впечатления.

Ще се радваме да научим повече за разнообразието от възможности и програми, предоставени от Britanica Park School, и как те отговарят на нуждите и интересите на децата. Съчетаването на забавления с образователни аспекти е от съществено значение, затова ако имате опит в това отношение, ще бъдем благодарни да го споделите.

Интересува ни и повече информация за учителския екип - техните квалификации и опит. Как се осигурява качествено образование и подкрепа за децата, за да постигнат своя потенциал?

Инфраструктурата и условията на обучение са от решаващо значение за доброто развитие на децата. Ако можете да споделите вашите впечатления относно средата, в която функционира детската градина на Britanica Park School, това би било от голяма полза.

Моля, бъдете честни и обективни във вашите отговори. Всички вашите мнения са важни за нас, дори и ако има аспекти, които мислите, че следва да бъдат подчертани.

Благодарим ви предварително за отделеното време и ангажимента да споделите вашите мнения и преживявания относно детската градина на Britanica Park School. Вярваме, че вашата помощ ще ни помогне да направим информиран избор за бъдещето на нашето дете.

# 1
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Това реклама ли е?

# 2
  • Мнения: 5
Защо да е реклама. Сериозен въпрос. От 1 година със съпругата ми оглеждаме няколко частни детски градини. Основно тези, които предлагат Монтесори подход, но повече искаме място, което след детската градина да продължава и като училище. Просто има мения от 2019 и 2020, основно за дистанционната форма на обучение по време на Covid, което не ми е достатъчно. Реално от сайта всичко ми харесва, но се притеснявам да не е реклама и пресилени обещания.

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Моля за рязяснение. Как в детска градина се осигурява качествено образование и как се определя потенциалът на децата, за да се постигне максималния?

# 4
  • Мнения: 5
Смятам, че в България подценяваме много възрастта от 0 до 6 години, по това което виждам по нашата дъщеря, методите на Монтесори са изключително успешни, смятам че за да има детето по-голям шанс за добро развиети (вкл. университет) е нужно да се започне колко е възможно по-рано

# 5
  • СИ
  • Мнения: 4 406
И в какво се изразяват изключителните успехи при вашата дъщеря с метода Монтесори? В какво се изразяват успехите при 2-3 годишно дете?

# 6
  • Мнения: 5
Доста време се колебаех дали да пиша, защото явно целта на форума е заяждане, вместо помощ. Не мисля повече да отговарям на тези заядливи коментари. Ако някой има полезна информация, ще се радавам да сподели, ако няма ще явно ще е на принципа проба - грешка

# 7
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Не се заяждам. Като чуя за Монтесори се сещам за една от приятелките на жена ми, която беше проглушила ушите на всички общи познати за тяхното много умно и специално дете и как се обучавало по този метод в някаква много специална детска градина във Варна. Това беше преди не се сещам вече колко години. Децата си пораснаха, както нейното така и нашите. И не можах да видя в нейното нещо по-специално. Дете, като дете.

П.С. Има сякаш много теми за частни училища. Там атмосферата е много странна. Всякакви въпроси извън общия тон на ахкане и охкане не се гледат с добро око.          Wink

# 8
  • Мнения: 5
Добре, всеки има право на мнение. Приемам вашето и не ви карам да приемате моето. Може да има разлика, може да няма, може да не я виждате. Моята цел не е да влизам в спорове, а да получа някаква информация, различна от рекламните съпбщения на сайта. Вие предполагам нямате такава, така че все пак благодаря за отделено време

# 9
  • София
  • Мнения: 2 567
Ще дам искреното си мнение за този тип училища и детски градини. Много близка приятелка беше преподавател по метода Уолдорф - още по-напреднал и съответно скъп. В България мисля, че има само една такава детска градина, в София. Тя практикуваше в чужбина. За мен откровено няма разлика между децата, които се обучават по този начин, и децата в държавна градина. Еднакво умни, развити, отворени към света. Разликата е само в метода, в който ги образоваш. Не бих сложила детето си в такъв тип градина или училище, защото все някога, дори и след завършването на университета, ще трябва да се влее в истинското общество, където нещата са много по-различни от това, което то е виждало досега. Имам опасения, че на децата в такива заведения им се осигурява една твърде… прекрасна и феерична представа за живота. За мен не е най-добрия избор. Детската градина, в която тя беше учител, беше е база, построена за милиони. Таксите възлизаха на около 5,000 лв на учебен срок, може и повече. Децата - ми пак има такива, които си бъркат в нослетата и падат от стола, докато тя им преподаваше. Деца като деца, всяко с интересите си и способностите си.

Общи условия

Активация на акаунт