Истеричен плач

  • 820
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Привет! Не знам дали темата е за тук, но бих искала да помоля за съвет от вас майките.
Накратко имаме детенце( момиче) на година и 8 месеца, живеем в апартамента на родителите ми, от както малката се е родила. Тук идва проблема, може би от 5-6 месеца насам,всеки път когато дъщеря ми си играе с баба си и аз дойда или просто вляза в стаята, за да я взема, било то да й сменя памперс, да я храня, да я изведа, за каквото й да е, тя започва неистово реване и захласване, опитва се да ме отблъсне, само защото я взимам от баба й. Това е постоянно, опитвала съм с играчки, говорила съм й съвсем нежно и спокойно, че отиваме да я преоблека и пак ще я върна при баба, залъгвам я с нейни любими неща,абсолютно не се впечатлява, продължава да реве неистово и да се захласва по нея.( даже бих казала, крещи с пълно гърло).
Такива проблеми нямаме когато например си играе на вън с деца, случвало се е да плаче, но не по този начин. По цял ден я гледам аз, играем си, излизаме, вечер прекарва с баба си по 2 часа и точно тогава става това шоу. На мъжа ми също му реве като я взема от баба й. Моля дайте съвет, притеснявам се, мислех, че е период, но продължава твърде дълго и бих казала, че дори става по-зле. Аз като майка, признавам си, че ми е доста тежко и мъчно вътрешно, че детето ми явно не ме иска в присъствието на баба си,но пък когато сме сами двете е залепена до мен. Разбирам, обича баба си, няма лошо, но просто това наистина истерично плачене и крясъци за най-дребни неща,когато я вземаме от баба й ме тревожи. Забравих да кажа, много пъти майка ми я е водела при нас, за да не се чувства зле малката, промяна няма, в момента в който затвори вратата и тя остане без нея се повтаря този рев. Дъщеря ми е коренно различна когато я няма майка ми.
Благодаря Ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 104
Дъщеря ви е привързана към баба си едно и второ - с нея изпитва тревогата от изоставянето. Щом я вижда за два часа на ден, колкото и да е малка е наясно, че времето е лимитирано.
Ако бабата не се товари, нека ѝ отделя нужното време докато не заякне психиката на детето. Нека и тя се включи с приказки, че е тук, че сега мама трябва да направи това, че колкото по- бързо и без плач - толкова по- скоро ще са заедно и подобни.
Ще премине, спокойно.

# 2
  • Мнения: 2 352
Нищо не помага, че и по- зле става... Поне при нас. Бабата я вижда събота и неделя и то не всяка. Обаче това не пречи на госпожицата на 4г да мрънка за баба си от понеделник до петък. Тази сутрин я събуждам за градина и започна да реве за нея. В началото и говорих, успокоявах. Сега вече толкова ми е писнало, че изобщо не я отразявам. Чакам я да се нареве и толкова.
С бабата е само забавна част, без другите скучни неща. За това я предпочита и реве за нея. Не мисля, че е точно период. Децата винаги си имат предпочитания с кой да правят дадено действие. Може да намали тръшкането и реването, обаче ще пробва постоянно дали ще мине номера.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 489
Период е. Това е и моето мнение.
Търпение, ще отмине.

# 4
  • Мнения: 1 021
А само в тази ситуация ли плаче, ако трябва да се отдели от бабата? По това време децата стават доста трудни по принцип. Моят син също прави страшни истерии, но по друг повод - не иска да стои в кошарата и мирясва само като му се пуснат песнички или е на моето легло. Самият период, в който навлизате, е труден. Стават кисели, своенравни, истерични. Просто всяко дете си има различни неща, които провокират тези състояния.

# 5
  • Мнения: 27
А само в тази ситуация ли плаче, ако трябва да се отдели от бабата? По това време децата стават доста трудни по принцип. Моят син също прави страшни истерии, но по друг повод - не иска да стои в кошарата и мирясва само като му се пуснат песнички или е на моето легло. Самият период, в който навлизате, е труден. Стават кисели, своенравни, истерични. Просто всяко дете си има различни неща, които провокират тези състояния.
Да, плаче когато трябва да я взема от баба й. Аз го отдавам на факта, че живеем от както се е родила и прекалено много е свикнала с нея, привързаност също. Но за мен или друг член от семейството не прави такива неща, види ли баба, друг не съществува, вземем ли я от баба сълзи и сополи, рев и захласване.

# 6
  • Мнения: 1 021
А на ясла ще ходи ли скоро?

# 7
  • Мнения: 1 050
А вие не седите ли всички заедно или детето остава само с бабата? Не може ли преобличането и храненето да се случи е нейно присъствие, вместо да отделяш детето?

# 8
  • Мнения: 27
А вие не седите ли всички заедно или детето остава само с бабата? Не може ли преобличането и храненето да се случи е нейно присъствие, вместо да отделяш детето?
Случвало се е да сме заедно, но ако е в нейно присъствие, става по-зле.Малката плаче още повече, захласва се, типичен пример-"ако баба й я храни и някой седне на стола до нея, започва да реве и да се тръшка, просто защото например съм седнала аз или татко й до нея."  Попринцип не става дума само за памперсите. Дори да излезнем на вън, и да й кажем хайде сега излизаме, после пак ще видиш баба ,става истерия и драма, с рев и тръшкане. Най-интересното е, че когато е с баба  си и ме види просто да влизам в стаята, без да я закачам започва да реве и да ме гони, да изляза(ръкомаха с ръка по-скоро).  Това просто е изключително гадно за мен, иначе е толкова любвеовилна като сме сами, аз не казвам, че искам да обича само мен, това не е робот, но смятам, че тази истерична драма която прави е някак доста странна. Аз не мога да я пипна или да я гушна в присъствието на бабата(просто защото се захласва) и няма смисъл да подсилвам драмата. С други роднини нямаме такъв проблем. С другата баба, дядото, лели, приятели- никога не прави така, търси ме, реве за мен, но аз почвам просто да си мисля, че повече е привързана към  нея(майка ми) и я обича повече(в което няма лошо).

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 08:45 от Smile12

# 9
  • Мнения: 6 764
Период, малко е детето да ви разбере обясненията. В нейната глава вие прекъсвате интересното занимание, не може да разбере, че е за малко. Какъв е проблема да я смените при бабата или тя да я смени? Няма нужда допълнително да се дразни.
Моето дете е на 2г и почти всяка сутрин като тръгвам за работа настава див рев. Същото е и при ходенето на ясла в началото. В един момент просто разбират как се случват нещата и се успокояват. Вие повтаряйте, че скоро пак ще играе с баба, все пак като живеете заедно, колко да се отделя от нея. Не влизайте в някакви крайности, че видиш ли като се дере от рев по бабата, вас не ви обича. През всякакви такива моменти минават. Днес е бабата, утре вие, после някоя играчка ако я няма.

# 10
  • Мнения: 3 123
При нас свеки ни помага от самото раждане. Даже май първата му дума беше баба. Често търси и баща си. Обикновено аз съм строга, налагам повече правила, затова предпочита баба си и татко си, които му удисват. Това няма нищо общо с обичта. Нормално е да иска да е с баба си, тя идва за кратко и само играят и се забавляват. Просто предпочитания. Все едно да ме питаш кое е по вкусно - торта или морков. Не че не обичам моркови, но тортата си е торта.

Общи условия

Активация на акаунт