Късно никнене на зъби

  • 645
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, детето ми е на 1г и 2м, все още има само два зъба, които избиха на 11++ месеца, с разлика от 2 седмици. Малко след това се забеляха и два отгоре, но все още не са изникнали. Има ли място за притеснение?
Каква може да бъде причината за малкия брой зъби на тази възраст?
Няма забавяне с цялостното развитие (според нас) - проходи на година, захранена е в 4++м без проблем, казва думички, координирани движения, разбира това което казваме ние, когато иска дори го изпълнява 😄. Само зъбите ме притесняват защо се бавят толкова? 🤔

# 1
  • София
  • Мнения: 4 301
Мисля, че няма дете, което е останало без зъби. Та, в този ред не мисли - радвайте се на детето си и оставете природата да си върши работата. Някои дори се раждат със зъб (моя бивша колежка). Представяте ли си всички хора да бяха еднакви?

Сега погледнах - моята на тази възраст имаше около 7... но пък я захраних на 7+ месеца.
Я, не се филмирай и се радвай на детето си!

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 16:30 от Светулчица

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Винаги може да заведете детето при стоматолог по принцип.....иначе на дъщеря ми първите два зъба избиха на година и месец....следващите на година и 6м. И така се низаха докато стана на 3 години

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Големият ми син на година имаше около 4 зъба,но не съм се притеснявала.Малкият пък имаше 12,та явно си е до дете...

# 4
  • Мнения: 6 944
На една г.съм нямала зъби чудо 😁нашите с баба ми ме водили на зъболекар чак.Той казал няма човек без зъби 😁
Детето ми на 8м беше с два зъба и така ги вади по два 😁

# 5
  • Мнения: 10 415
И двете ми деца късно и бавно вадеха зъби. С останалото си развитие бяха по-скоро напред.
Малката ги сменя суууупер бавно сега. На 11 е сменила точно 6 зъба, останалите кога, нямам идея 🙄🙄
Правихме снимки, има зародиши, ама на година буквално по един зъб й пада и пораства наполовина едва ... До бала се надявам да оправим някак фасадата 😁🙄🙄🙄

# 6
  • Мнения: 1 021
Няма повод за притеснения. Децата се развиват по различно време. На година и два месеца синът ми имаше 8 зъба, но пък проходи чак на година и половина. Всяко дете е различно.

# 7
  • Мнения: 6 764
На същата възраст голямата ми дъщеря имаше 3 зъба, а малката 8. И двете имаха всички зъби до 1г6м. Така че, търпение.

Общи условия

Активация на акаунт