Плоден сак с ембрион и кухо яйце

  • 1 015
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, бременна съм в 10 г.с. миналата седмица демек в 9та и 4 дни бях на преглед. Лекарката видя плоден сак с ембрион, но каза, че отговаря на 8ма седмица, демек седмица назад върви. Освен това видя и кухо яйце. Следващият преглед е назначен за 24.07. Днес имам течение, бяло на цвят с леки примеси кръв. На някоя от вас случвало ли се е да има и ембрион и кухо яйце? Според вас това течение от кухото яйце ли е? Дали ще се развие ембриончето, моля ако има дама преминала през това нека пише Sad

Последна редакция: нд, 09 юли 2023, 20:15 от Pupipipi

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Хубаво е видяла ембрион отговарящ на 8гс, а за пулс нещо спомена ли?

# 2
  • Мнения: 3
Каза, че матката ми е назад, също каза че вижда на ехографа пулсаций, но не можа да ги улови и да го измери.

# 3
  • Мнения: 388
Как е хем сак с ембрион и едновременно кухо яйце? Няма логика.

# 4
  • Мнения: 13 809
Как е хем сак с ембрион и едновременно кухо яйце? Няма логика.

Има логика ако е имало две яйцелкетки

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Каза, че матката ми е назад, също каза че вижда на ехографа пулсаций, но не можа да ги улови и да го измери.
По принцип в 8гс трябва вече да има пулс. Ако все още не се долавя, се допуска, че може да има късна овулация и се изчаква още около седмица, за да му дадат време да порасне.
24.07. ми се струва доста далече за следващ преглед, особено ако не е засечен пулс като хората.
Аз бих отишла на второ мнение. До седмица трябва да си покаже как се развиват нещата.

# 6
  • Мнения: 3
Как е хем сак с ембрион и едновременно кухо яйце? Няма логика.
[/quote]

Има логика ако е имало две яйцелкетки
[/quote]
Да две са яйцеклетките

# 7
  • Мнения: 10 818
Аз съм била кухо яйце навремето и са искали да ме махат. Само оптимизма на един АГ ме е спасил.. После за беда като забременях и на мен ми казаха, че съм с кухо яйце. Ходих още същия ден за второ мнение и на по-хубавата и нова апаратура се видя, че яйцето хич не е кухо. Само ми изкараха акъла. Та, потърсете второ, трето мнение.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
В 9 г.с. едното сакче (с ембрион) отговаря на 8 г.с.. Другото е кухо яйце. Ако в 9 г.с. се вижда само кухо яйце е много малко вероятно да се развие.

# 9
  • Мнения: 789
На мен в осма г.с. с кървене и отлепване ми казаха, че е кухо яйце и ме приеха за кюртаж в Майчин дом. В отделението втора лекарка, която и до ден днешен благославям, (д-р Алексиева, в момента в болница Сердика) отново ме прегледа, видя ембриончето и чу пулс. И при мен вървеше с една седмица назад. Това е по-скоро специфика и разделителна способност на ехографа и не е нещо, за което да се притеснявате. Нямам опит с два ембриона, но искрено Ви желая да не се отчайвате, дори и когато очакванията да най-черни, чудото може да се случи!!!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Когато бях в 8гс и имаше съмнения за мисед, моята АГ каза да изчакаме още една седмица и пак да ме види. За една седмица, вече в 9гс, нямаше никакво развитие. Беше повече от ясно, че бременността не се развива.

Именно затова й казах на авторката да отиде на още един преглед другата седмица и ще се види има ли развитие.
Но щом в 9гс едното отговаря на 8гс, а другото е само кухо яйце, това означава че кухото яйце изостава не само с една седмица, ами направо с три, което вече е много. Толерира се до две седмици закъснение.
Тук имаме база за сравнение (ембриончето в 8гс) и ситуацията с кухото яйце не може да се оправдае с късна овулация.

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 09:54 от Brin de muguet

Общи условия

Активация на акаунт