Търсенето притежатели на порода Басенджи

  • 980
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте,

Видях че има тема, но е старичка. Исках да намеря някой собственик на тази порода, тъй като съм се спряла на нея. Ако може да се включи и да напише от къде се сдобил с кученце, знам за единствения развъдник на basenji.bg, съответно каква цена сте го взели. Знам че породата никак не е евтина, мъжа ми не е много за точно поради тази причина. Къде, как го гледате, става ли с деца?

Надявам се скоро да завалят коментари 🙂😁

# 1
  • Мнения: 1 915
Струва ли си да давате толкова много пари за куче ? Вземете си едно джак ръселче . Те горе долу си приличат . Има и толкова много кученца , които се нуждаят от дом . Те дават също толкова много любов , колкото и породистите.

# 2
  • Мнения: 92
Здравейте, да знам че са скъпи, но и затова си има причина. Знам също че има доста кученца, които търсят своя дом, но една от причините да искам такава порода е, че те не издават типичните за повечето породи миризми на куче. Не искам дома ми да мирише на куче. Ходила съм доста на гости в къщи с кучета, ами не е приятно да си кажа честно.

# 3
  • Мнения: 8 952
Не се излагайте!
Явно не сте готови да имате куче, след като имате предразсъдъци относно миризма.
Всъщност миризмата е най-малкия проблем при отглеждането на куче. До година и половина ви очакват редица сериозни изпитания, които само човек, който сто процента е решен да има куче, може да изтърпи.

Направете услуга на себе си, на мъжа си,  на децата си и на самото куче - не взимайте! Тъй като с тези разсъждения най-вероятно скоро ще му търсите нов дом.

# 4
  • Мнения: 92
😂🤣 Само така мога да реагирам на казаното от вас. Казвам отново, който няма какво да каже по конкретната тема да не се занимава да пише!

# 5
  • Мнения: 1 915
Няма куче и човек които не миришат . Все пак са живи същества . Горкото кученце .. Това с миризмата е малка работа ама като почне да дивее из къщи тогава ще си отвориш очите. Дано след време не е поредното , което ще си търси дом ...

# 6
  • София
  • Мнения: 13 161
Работата е там, че басенджи миришат, но не със "стандартната" кучешка миризма, а с тяхна собствена, специфична за породата, която често се приема агресивно от другите кучета и е опасно за човек, който няма опит с едри породи.
Мирисът на куче е цвете в сравнение с цапането и унищожаването на куп предмети през първата година на кученцето, както и с маркирането при мъжките или разгонването при женските. Тогава пак си мирише наоколо.

# 7
  • Мнения: 1 228
Не знам кой Ви е казал, че кучетата от тази порода не миришат. Имам колежка (и добра приятелка, с която често си ходим на гости), която имаше басенджи (почина преди няколко години) и си миришеше. На мен лично не ми пречеше изобщо, просто казвам, че миризма си се усещаше. Наскоро прибра едно кученце от улицата, ми не виждам разлика, да Ви кажа... Каквото и куче да си вземете, домът Ви неминуемо ще мирише на такова. В което няма нищо лошо Wink

# 8
  • Мнения: 92
Живяла съм с кучета, даже с няколко вида породи. Били са вътре, били са на двора. Знам много добре за унищожаването, макар че едно изядено ъгълче на маса или диван не съм видяла да има от тях. Благодаря за коментарите. На коментара, за изхвърлянето на животно на улицата, даже няма да го коментирам.

# 9
  • Мнения: 8 952
Живяла съм с кучета, даже с няколко вида породи. Били са вътре, били са на двора. Знам много добре за унищожаването, макар че едно изядено ъгълче на маса или диван не съм видяла да има от тях. Благодаря за коментарите. На коментара, за изхвърлянето на животно на улицата, даже няма да го коментирам.

В такъв случай няма какво да се сърдите на по-острите коментари!

Доколко ще мирише на куче и доколко ще ти е чист дома зависи изцяло от стопанина.
Моето куче е голдън ретривър. Никой не ми е казал да му мирише на куче у нас.
Имаме приятели с кучета. На мен лично никога не ми е направило впечатление да ми мирише лошо.

# 10
  • Мнения: 1 915
Ама не сте живели с басенджи нали ?

# 11
  • Мнения: 8 883
Животните /а и хората, но това е отделна тема/ общуват посредством миризми. Няма как да има порода, която е оцеляла еволюционно и да не отделя никакъв аромат от секрети/течности и тн

# 12
  • Мнения: 1 915
Ама вие само знаете бе госпожа . Чували сте не сте живели с тази порода . Аз казах , че няма куче и човек , които да не миришат.
Не съм само аз на това мнение няма нужда да ми се набирате .
И ако си вземете тази порода и ако се окаже , че мирише какво ще правите ?

# 13
  • Мнения: 1 574
Може да пробвате да се свържете с този клуб в UK и да ги питате за развъдници в Европа:
https://www.basenjiclubofgb.org/home

Познати имаха такова кученце и беше много сладко и послушно, но тогава вече беше и на доста годинки. За миризми нищо не мога да кажа, виждала съм го само навън.

# 14
  • Мнения: 482
Имам уипет, характера, нравите и поведението е подобно на басенджи. Моето наистина не мирише, гледам тази порода повече от 15 години и да, има кучета които не миришат но и да миришеше щях да я обожавам и обичам без предразсъдъци. Имайте предвид че до годинка яко акане, пикане и поразии из дома. И това от рода за изграждане на навиците, ми не, не е точно за всички. Трябва да сте спокоен и любнеовилен човек, както и семейството ви за да изтърпите този период. Моята принцеса е на 1 год. и едва сега започва да е по-разумна и да не руши дома ми "Simple Smile. Аз на моето куче не се е случвало никога да му повиша тон, зная че и басенджито е много чувствително и може да ви намрази и да се отдръпне от вас ако му се карате. Освен това трябва да го разхождате по 3-4-5 пъти на ден и то поне по 30-40 мин., а като е малко, разходките са през час-два за да се приучава да пишка на вън. Моето куче го разхождам през около 3 часа за по час, но мога да си го позволя, работя от вкъщи и съвета ми е да вземете куче, само ако имате много време за него и ако ще го обожавате каквото е. Басенджито има голяма нужда от много разходки и игри, ама не такива за 5 мин да му се радваме и готово. Хвърляне на пръчки, топки, свободно тичане в парка, интерактивни игри и др.

Общи условия

Активация на акаунт