Юлски книжен клуб - 2023

  • 2 552
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 162
Анкетата е жива, можете да гласувате до вторник вечер Simple Smile

Радвам се, че случайно избраният разказ ви допадна. Нямаме други предложения, тъй че продължаваме с разказите от списание "И кратко" Simple Smile
- "Практическа ЕСХТ" на Невена Стоянова - https://ikratko.net/2021/06/21/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0 … 1%81%d1%85%d1%82/
- "Събирача на очи" на Теа Монева - https://ikratko.net/2021/06/21/%d1%81%d1%8a%d0%b1%d0%b8%d1%80%d0 … 0%be%d1%87%d0%b8/

# 31
  • София
  • Мнения: 5 569
Привет, момичета! Отчитам се, че си прочетох чинно "Симон", след като си гласувах за нея и си я избрахме за юли. Хареса ми. Не ми е топ от книгите на Нарине, която ми допада доста по принцип, но се радвам, че я прочетох.

Между другото след това прочетох цели 3 страхотни книги на плажа. Препоръчвам ви ги:-) Става дума за:

1. "Един аристикрат в Москва" - мммммм, уникална, ще търся и другата нашумяла на автора;
2. "Случаят Аляска Сандърс" - чета си го аз Жоел Дикер с удоволствие, а тази му е сред по-добрите книги;
3. "Безпътният автобус" на Джон Стайнбек - не ми беше попадала преди тази класика, в негов стил си е напълно и си струва:-)

Хубаво лято, момичета:-)

Гласувах за "Нарисувао с къна" за август.

# 32
  • Мнения: 5 162
Мнозинството реши - "Мамник" Simple Smile
https://dox.abv.bg/download?id=99b1c95694# - Линк за сваляне на български

И за всеки случай - "Изрисувано с къна", която остава и за другия месец в списъка Simple Smile
https://dox.abv.bg/download?id=c00bc79f9f# - Линк за сваляне

Линковете са активни 2 седмици. Щом изтекат давате сигнал и ги подновявам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 189
Този месец успях да прочета само разказите. Добре, че бяхте споделили мнения, та ми станаха интересни. "Чакалът" ми допадна повече. Хубави описания на чувствата, добро изразяване - браво на момичето.Sparkling Heart Дано да има още успехи. Беше наистина мило как чакалът беше почти персонифициран - с поглед, с мисъл в погледа, че чак и приятели станаха. Това, че е далеч от реализма, не е недостатък, разбира се - разказ за взаимността и търсенето на топлина. Animal Dog2 Animal Wolf
"Лили" също ми допадна. Особено краят. Scream И без това тая Лили ме дразнеше с арогантността, дето я разви в рамките на абзац-два. Наистина няколкото имена - Иван, Йоан, Калоян, и то споменати в почти последователни изречения, ме озадачиха. Към чуденето ми се прибави и осъзнаването, че имената са едни и същи - все производни на Иван. Но вероятно това всъщност е кратко резюме на следващите ѝ партньори и това как споделят подобни характеристики. Краят ми хареса като натриване на носа на Лили. И за какво изобщо се домъкна да го обърква, че и ключ пази? Появата ѝ ме остави с усещането, че Лили смята, че има някакви права над живота му Imp
Забелязах, че имаше разни грешки в този разказ - като печатни, разместени букви или липсващи думички. На едно-две места се чудех какъв трябва да е текстът, но вероятно проблемът е в текстонабирането.
Ами, това е моето смислено включване този месец. Да видим каква ще я свърша в дванайстия месец от нашия клуб Wink
до скоро, четящи хора Book

# 34
  • Мнения: 778
Както винаги, много ми харесва анализа на Phoenix.  "Лили" остана с отворен край. От една страна, в края виждаме Лили, описана като добре поддържана жена. От друга страна, виждаме неподдържаната сграда на Кристиан, неподдържаната му жена, дори децата му и той самият са описани като за окайване. (Че и миризма на запръжка--голямо no no за всяка уважаваща себе си домакиня: Simple Smile)  Кристиян е прекалено развълнуван, чак се задавя от вълнение при вида на Лили. Краят ми се стори като начало на нещо за Кристиян и Лили.

Не знам дали ми харесва това, обаче. По-скоро е клише. Появява се стара любов, необременена от мирис на манджи и грижи за деца, и той си глътва езика.  При това се появява нагло в апартамента на бившия си. Нищо добро не виждам за Кристиян Simple Smile

Радвам се, че ще четем "Мамник" заедно. Отдавна съм любопитна за нея. С удоволствие ще прочета и "Изрисувано с къна."  Тя е приготвена още по-отдавна. Ще я отложа още един месец Simple Smile

# 35
  • Мнения: 189
... Кристиян е прекалено развълнуван, чак се задавя от вълнение при вида на Лили. Краят ми се стори като начало на нещо за Кристиян и Лили.
Не знам дали ми харесва това, обаче. По-скоро е клише. Появява се стара любов, необременена от мирис на манджи и грижи за деца, и той си глътва езика.  При това се появява нагло в апартамента на бившия си. Нищо добро не виждам за Кристиян Simple Smile ...

Да, точно така и аз. Като казах "натриване на носа", то всъщност не е съвсем така. Убедена съм, че Лили е скандализирана (примерно), че той не е стоял целомъдрено да тъгува за нея. Дотук с натриването на носа. Иначе ми стана неприятно от неговата реакция. Аха-аха и ще забрави семейството и ще постави началото на една често срещана семейна трагедия - никой няма да е по-щастлив след време, както сме виждали много пъти по филми, книги и сред познати.
Bowtie

ПП - Cool_Cat, благодаря за добрите думи Heart Exl

# 36
  • София
  • Мнения: 22 989
Аз да се включа само да кажа, че изобщо не харесвам аудио книгите, но Мамник определено си заслужава да се изслуша, особено ако нямате време. Владо Пенев прави страхотен прочит.

Колко сме различни само... На мен "Eдин аристократ в Москва ми е в списъка с малинките. Grinning

# 37
  • Мнения: 5 162
https://www.bg-mamma.com/?topic=1578490
Честит август! Новата тема е тук.

За следващия месец остават "Изрисувано с къна" и книжките, които предложи Петя, когато анкетата вече беше пусната Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт