Езикова ваканция за възрастни

  • 1 170
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Здравейте,
На 40+ установих, че английският ще ми трябва повече отвсякога и че курсовете, които посещавах досега тук, не дават очаквания резултат.
Искам да отделя средства за езикова ваканция в чужбина, ориентирам се към Малта, но да попитам и във форума
дали някой е ходил на подобен курс на по-зряла възраст, имало ли е полза, научава ли се нещо повече и др.
Направих запитване и се оказва, че аз ще бъда най-възрастната ученичка там, което разбира се е нормално,  но се притеснявам да не стане така, че да платя и после да не се чувствам комфортно и да няма смисъл.
Моля за мнения от личен опит.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 259
Похвално е желанието ти, какво ти пука, кой е в курса, вие сте отишли да учите. Освен това такъв курс би ти помогнал, само ако яко учиш и там се отпуснеш в тази среда. Иначе е илюзия език се учи на място и това се опровергава веднага, как хиляди не са стъпвали в чужбина и говорят отличен английски и такива, който живеят по 20 г в чужбина и почти нищо не знаят. Аз съм нов стоп по курсове, но не езикова ваканция, защото не живея в България. Трябва много постоянство и ежедневно учене. На последния курс имаше една жена около 60 те., преподавел по професия.

# 2
  • Мнения: 234
Добре сте се ориентирали, че е изключително важно не само да се ходи на уроци/курсове, но и да се практикува изучавания език. Чувала съм и за една друга опция за практикуване, че има хора с роден английски език (native speakers), които предлагат услугата онлайн разговори с чужденци, с цел практикуване, научаване и развитие на английския език. Може би си струва да проучите този въпрос. Не знам какви са цените на тази услуга, но в сравнение с езикова ваканция в чужбина спестявате разходи по пътуване и хотели.
Както казах, не съм проучвала в детайли за този вид на обучение, чрез разговори с native speaker, но Ви съветвам ако проявите интерес, много внимателно да проучите отзивите за човека, който предлага услугата. Има вероятност в Интернет да е пълно с всякакви самозванци, искащи да изкарат лесни пари. Аз, ако ще ползвам такава услуга, може би бих търсила британец/американец/канадец и прочие, който е дипломиран преподавател по английски език.

Общи условия

Активация на акаунт