Проблем със съня

  • 541
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 033
Здравейте, детето на 6ти Юли става на 2г, а вечер не спи. Едва сега си легна. От 2 седмици насам е така, възможно ли е да е объркало деня с нощта? Към какъв лекар да се обърнем, все още не говори, а това стоене цяла нощ ни съсипа, като парцали сме. И преди лягаше късно, чак към 00:00-01:00, но вече не заспива преди 06:00

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
А през деня кога спи? Какъв му е режимът - кога се събужда, кога и колко дълга му е дрямката? Има ли някакви ритуали преди лягане и асоциации за сън?

Лека-полека вие трябва да му изместите режима като го събуждате все по-рано, за да може да има достатъчно дълъг интервал и да си легне по-рано.

# 2
  • Мнения: 1 033
Спи до 15:30-16:00ч, после към 19:00 придремва 1ч. Нямаме ритуали, къпането влошава нещата. Опитах да я събудя по-рано, разрева се, изпадна в истерия и пак си легна. Пробвали сме и дрямката в 19:00ч да я пропуснем, после заспива в 23:00 и към 00-00:30 става, и айде пак "веселото".

# 3
  • Мнения: 3 123
Колко по рано сте я събудили? Става въпрос да измествате с по половин час или дори с 15 минути на ден.
Какво правите за покажете, че е време за сън? Приглушена светлина, вие лягате и лежите, без играчки, без тв, без занимавки. Просто започвате примерно днес ще си легне в 5. С мъжа ви лягате, загасяте и толкова. При нас имаше проблем със следобедния сън. Започнахме да лягаме винаги в 14 часа и трябва да седи в кошарата, дори и да реве. Обяснявах, че е време за сън и трябва да заспива. Свикна за няколко дни, вече месеци си ляга точно в 14 за следобеден. Понякога заспива по бързо, друг път по бавно, но се спазва часа.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Опитайте се да измествате режима всеки ден с по един час. След "нощния" й сън я будете с по един час по-рано от обикновеното й ставане. Трябва да я будите по-рано, за да може и да си легне по-рано.
Преди "нощния" сън въведете ритуали. Не е нужно да е точно къпане. Например поносете се малко на ръце на тъмно на фона на приспивни мелодии. Или каквото вие си прецените, че може да успокоява нервната система.

# 5
  • Мнения: 1 033
Опитахме с по половин, един час. Изтърпяхме рева и тръшкането. Обаче след това заспива в 19-20:00ч и 1ч по-късно е "отново на линия", и айде пак до сутринта. Няма как да не и дам да спи в 19ч, защото после както споменах ляга към 23ч, и става след час, час и половина. Единственно ни остана, да я събудя в 11:00ч и до довечера в толкова да я държа будна, но дали ще издържи и как ще се отрази нямам идея.

# 6
  • Мнения: 3 123
Някак грешите с часовника. За да имате успех трябва да измествате всички спанета. Значи ако става в 16 часа и прави дрямка в 19 часа, при събуждане в 11, трябва да направи дрямка в 15-16 часа. Но според мен, ще е по добре да я събудите в 15 часа и да направите дрямка в 19, след това лягане в 5. 2-3 дни и пак местите с час. събуждане в 14 часа, дрямка в 19 и лягане в 4. Като вървите така постепенно оставете дрямката /следобедния сън да 6-7 часа след ставане и местите всеки път и него час спрямо часовете на основния сън.
Когато се приближите през деня да е будна започвате ударно навън или където е удобно според времето. Така ще се изморява и няма да се съпротивлява срещу часовете за сън.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Точно така.
Обаче интервалите между спанетата си ги спазвате.
Няма как изведнъж да премахнете дрямката или пък да я накарате да си легне в 23ч и да спи до сутринта.

Всичко измествате с по половин-един час. Будите я час по-рано от обикновеното за нея. После я слагате да спи за дрямката пак един час по-рано. Не я чакате тя сама да припадне от умора. Приспивате я вие/помагате й да заспи един час по-рано от нейния час за дрямка. Съответно ще се събуди или вие ще я събудите по-рано от дрямката. И на края за "нощния" сън вместо да си ляга в 6ч, се опитайте да я приспите в 5ч. За да заспи в 5ч, трябва да започнете да я приспивате в 4ч30 - с нея в леглото, да я държите за ръчичка, пускате приспивни мелодии или вие пеете песнички, евентуално люлеене в количката, ако все още използвате.
Всичко се измества с по един час на ден, докато стигнете някакви нормални часове за вас.

И последно - гледайте детето да си изразходва максимално енергията преди нощния сън.

# 8
  • Мнения: 490
Аз бих процедирала много по- рязко от съветите горе. Като заспи сутринта в 6 часа , бих събудила в 10:30-11:00 най - късно ! После към 14:00 поспива не повече от 30-40 мин. и вечерта в 22:30 най- късно в леглото. Моето дете беше нещо подобно. Заспиваше към 21 часа и се събуждаше в 00ч. после заспиваше чак към 04-05 .. бях полудяла ! Рязко смених режима и за три дни се оправихме. Сега вече е на 4 години, повечето пъти става в 9 ч. и не спи до вечерта до 22ч ( не по мое желание не спи , лягаме на обяд, но само аз дремвам 😃 )

# 9
  • Мнения: 1 033
Аз бих процедирала много по- рязко от съветите горе. Като заспи сутринта в 6 часа , бих събудила в 10:30-11:00 най - късно ! После към 14:00 поспива не повече от 30-40 мин. и вечерта в 22:30 най- късно в леглото. Моето дете беше нещо подобно. Заспиваше към 21 часа и се събуждаше в 00ч. после заспиваше чак към 04-05 .. бях полудяла ! Рязко смених режима и за три дни се оправихме. Сега вече е на 4 години, повечето пъти става в 9 ч. и не спи до вечерта до 22ч ( не по мое желание не спи , лягаме на обяд, но само аз дремвам 😃 )

Колко време ти отне, как реагира детето? Мен най-много ме е страх от реакцията 😁😁

# 10
  • Мнения: 5 144
Момиченцето над нас заспиваше в 3 и ставаше в 12-13. Гледаше я баща ѝ, който беше хоум офис и го устройваше. Когато стана време за детска градина имаше драми и истерии около седмица сутрин от 7 до 7:30. Сега рядко се чува звук след 22ч Simple Smile
Стискам палци!

# 11
  • Мнения: 490
Аз бих процедирала много по- рязко от съветите горе. Като заспи сутринта в 6 часа , бих събудила в 10:30-11:00 най - късно ! После към 14:00 поспива не повече от 30-40 мин. и вечерта в 22:30 най- късно в леглото. Моето дете беше нещо подобно. Заспиваше към 21 часа и се събуждаше в 00ч. после заспиваше чак към 04-05 .. бях полудяла ! Рязко смених режима и за три дни се оправихме. Сега вече е на 4 години, повечето пъти става в 9 ч. и не спи до вечерта до 22ч ( не по мое желание не спи , лягаме на обяд, но само аз дремвам 😃 )

Колко време ти отне, как реагира детето? Мен най-много ме е страх от реакцията 😁😁
Рев , драма , рев ... Но аз съм дебил , и като реша нещо, няма отказване ! Ще пореве, ще киселее и ще втаса 😂 . Сега е хубаво времето, ако много плаче, излизайте навън и така ще се разведрява и забрави за съня ..

# 12
  • Мнения: 10 416
Аз бих процедирала много по- рязко от съветите горе. Като заспи сутринта в 6 часа , бих събудила в 10:30-11:00 най - късно ! После към 14:00 поспива не повече от 30-40 мин. и вечерта в 22:30 най- късно в леглото. Моето дете беше нещо подобно. Заспиваше към 21 часа и се събуждаше в 00ч. после заспиваше чак към 04-05 .. бях полудяла ! Рязко смених режима и за три дни се оправихме. Сега вече е на 4 години, повечето пъти става в 9 ч. и не спи до вечерта до 22ч ( не по мое желание не спи , лягаме на обяд, но само аз дремвам 😃 )

Колко време ти отне, как реагира детето? Мен най-много ме е страх от реакцията 😁😁
И аз ти написах нещо подобно в другата тема. Не е за лекар, просто си изпуснала нещата някак си със спането.
Какво значи как ще реагира? Кой е родителят в случая? Ти си тази, която трябва да прецени кое е правило за детето и кое трябва да се промени. Да реве.
Това, че веднъж си го допуснала, не означава, че не може да се поправи.
Повече излизайте и контактувайте с други деца през деня, за да може да работите и за притесненията ти с говора. Това дете е като гледано в пещера с тоя обърнат режим...

Общи условия

Активация на акаунт