ОСМИ КЛАС - ваканционна

  • 28 530
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 344
Благодаря за новата тема!
И ние още не сме оформени по всички предмети. Само по физическо и музика.

# 16
  • Мнения: 638
А да питам аз 🤭 първи срок рисуване втори срок музика . Вписват ли се и по двата предмета за годината? За мен е логично, но знам ли. Не че са важни ама пусти спор с набора 🥳
Вписват се годишни оценки. При нас още при оформяне на първия срок, беше вписана и годишната оценка. 😁

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Нинка, благодаря за новата тема! Да е спокойна и лятна.
Пюр да се похвали, че всичко е наред с девойката и само уплахът е останал Heart Eyes

Карз, как се разви финалът на годината при вас? Мисля те и теб, че беше се отчаяла миналите дни. Kissing Heart

Купих христоматия за 9 клас. Изобщо нямам и намерение да водя спорове кое трябва и защо трябва и дали трябва да бъде прочетено. Гъливер да прочете в цялост, ще съм изненадана. Останалото - от христоматията. Мадам Бовари и Дон Жуан - на филми. Евгени Онегин го е гледала 2-3 пъти на опера.  (да ви го препоръчам, брат ми е в главната роля, пее Евгени Онегин и е една от най-добрите му роли Heart )  Стихове и разкази - през годината. По корейски снимат някакви помагала за ваканцията, защото подобен език се забравял изключително бързо. 200стр. помагало с упражнения - по 3 страници на ден се падат. Не е нещо ужасно, ако не се остави за от 1 септември..нали...АЕ трябва да форсираме някак, че го е занемарила напълно...освен да почна да ѝ говоря и пиша на АЕ. Тъкмо няма да може да ми опонира много лесно и бързо Joy

# 18
  • Мнения: 161
Благодаря за темата , Нинка!
Оформен е вече, нанесено е всичко. Утре последно и здравей ваканция:) дано да е прекрасно лятото за всички.....и на мен ми е любопитно да надниквам в седмокласната, друго си е да е отстрани Simple Smile))

# 19
  • Мнения: 781
Мандаринка, и аз ще взема христоматия. Госпожата ги е заплашила, че за непрочетени произведения пишела двойка. Щяла да ги препитва. Казала им е, че можело и от христоматията да четат.

Ако някой намери филмите, може ли да пусне линк, или да ми каже къде да ги намеря.

# 20
  • Мнения: 2 111
Чакам да видя рисунката, много съм нетърпелива, може ли сега, веднага, моля, моляяяяя. Ирче, какви са тез 21 предмета, уаууууу, плашиш ме бе момиче.

Имсче, виждаш ли, моите способности помагат, как няма да му пише грах ( 6 ), то ще е срамота. Ся да те успокоя, определено ще е боровинка (5 ), но я ми кажи, нещо против бананите (4 ) ли имаш? и с тях манджата ще е много вкусна.

Момичета, резултати имат вече, както 7 - ми, така и 10 -ти клас, така, чееее, крайно време е да ви оформят. Доста сте неоформените.

Пюрче, включи се, дай инфо, как е наборката. Мислим ви.

Нашите уж щяха да събират пари за някакво бижу и цвете, отказаха се от бижуто, остана само цветето. Събраха една малка и скромна сума, дано им стигнат. Че, в класа им има едно, дето хич не дава пари за такива работи.
Завиждам на някои от вас, не е честно, честно ви казвам. Някои ще ходите до утре, други само за час ще се разходят до училище, а нашите до последно. Питах я сърдитка, каза - абсурд. То ако може и след часовете ще ни държи. То поне да им ги намалят, та да не седят целият ден там, или да измислят, някакъв измислен почивен ден, днес са били доста по - малко класове и от вчера.
Иначе пък, днес класната им гледала успеха, за да види на колко деца ще трябва да им пише грамотите. Отворила школото и гледала кво гледала, и казала - олелеееее, колко много ще трябва да направя, по - голямата част от класа, все с хубав успех бил. Но пък се учидих за едната и съученичка, вика ми - мамоооо, ако знаеш И.... ( инициала е  измислен ), колко много забележки има, и то само по Мат., питам я колко са, а тя - 19 броя. Други пък имали по над 20 броя забележки, по различни предмети, мисля едно момче ми спомена, че по Мат. пък имало над 20, и няколко по др. предмети. Едното е рекордьор, момче е, цели 29 броя.

Хайдеееее, момичета, чакаме и ние с вас, да ни се похвалите, че вече са ги оформили, та да си отдъхнем всички заедно. После съ сбираме на мегдана, купон да става, ще е голяма забава.

# 21
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
И ние чакаме за оформяне по един от специалните предмети. Уж оценката се знае, но докато не го видя написано в дневника черно на бяло не вярвам.

Иркаааа и аз чакам да видя нещо от Гъбката!

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 17:50 от ninanb

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Нинка, благодаря за темата!🌻

Наборката е оформена от понеделник, натюрморт с рисуван банан и три боровинки на фона на грахово пюре.
Днес оправих и моите, утре ще ги водя на езикова беседа в цех за шоколад, че на нашия кър е голяма жега и през междучасията яко се поливат с вода. Мотото ще е "опознай града, за да го обикнеш", че за всички се оказа непознат вилает.

# 23
  • Мнения: 1 376
От мен да мине, въпреки че още няма оценки🤯
Заданието е за домашно/проект - Моят свят... Но според мен е Автопортрет 🤣
Г-жата по графични техники й се скарала, че е изпипала повече пейзажа, вместо централната фигура🤪
Нямаме коментар от художника след нанасяне на боичките 🤪
Скапала се е камерата на телефона на госпоЙцата, плаче за нов телефон...

Последна редакция: чт, 29 юни 2023, 15:37 от irchick

# 24
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Чак сега се прибра мъжа ми, че доктора в операции , докато го хване.
Всичко е наред с главата момичета, благодаря за палците! Оставаме само с контузията на врата. Ето и първата нощ мина, няма влошаване , отоци и подобни. Не разбирам от луксации, но това е явно леко, няма да има намеса . Само шината . Купихме удобна, че тя беше с реанимационна на болницата. Движи се детето, слезе до двора . Боли я иначе малко и без шина не може . .но малкия дявол! Благодарна съм на Господ, че ми я опази. Също на диспечерката от 112 че откри адреса , на екипа на бърза помощ, които наистина дойдоха скорострелно. Всъщност разбрах и какво е станало . Правили нещо като пирамида на по един крак с поддръжка , тя по средата , някой е тръгнал да пада , тя не е могла да избяга , повлича я и пада от въздуха по гръб и глава. Не знам за какво са ги правили подобни неща ,очевидно вече знам опасни. Детска му работа. Много са свестни и отговорни децата , но...не са преценили какво може да стане и ..имало да става.  
Моята каза- " Мамо , много ангажименти поех, явно това беше знак да се поспра".
Сега не знаем какво следва , но сме обнадеждени , че скоро ще се прибере и с малки стъпки ще продължим напред . Не знам колко време ще отнеме, не знам колко ще носи шина и как ще се пази после .Но , едно по едно нещата .
Извинявам се ако се повтарям , пиша и говоря с много хора, учители, роднини, тук, приятели .
Благодаря ви много силно за палците! ❤️
Пп. Ау Ирчик , страхотна творба! ❤️

# 25
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
Слава богу, Пюр, каква добра новина! Ще се оправи девойката?
irch, страхотна картина, много красиви мисли навява!

# 26
  • Мнения: 2 111
Пюрче, страхотни новини. Не се отчавай, радвай се, бързо да възстанови, пък другото е бош лаф. Най - важното е, че тя е жива и здрава, а тази травма бързо да мине и да няма в бъдеще проблеми с нея. Скоро да си я приберете вкъщи, там ще и е най - добре и уютно, и по - бързо ще се възстанови. За случката, деца са, експериментират, искат да се учат на нови неща.

Гери, и аз искам да съм от твоя клас, много добър замисъл. Завидях им. А що се онася за вашия натюрморт, той си е върхът, трябва си малко шаренко, че само грахова чорба, не е много окей. Та ся като по рецепта ала хелс китчън - банани пане, върху грахово пюре, полети с боровинково чътни, и отстрани нахвърлени малко зрънца от грах, боровинки, и парченца банан, като някоя горска пътечка.

Ирчеее, ма таз луда ли е, много си е добре рисунката, тя какво иска, всички да рисуват и мислят като нея ли. Аз съм убедена, че учителят ще я оцени подобаващо. Много хубаво рисува дъщеря ти, да я похвалиш от мен.

Аз пък от ся се чудя, сърдитка ко ша я правя цяло лято. Още не се прибра, замрънка за охладителя, и съ врътна сърдита. След около 10 мин. както си говорихме, реших да я закачам , тя пак сърдита, ся идва и ми вика, може ли да ми нарежеш зеле ( за салата ), аз казвам - не, сърдя се. Тя пита защо, ми как защо - щом ти се сърдиш, и ще се сърдя, сама си го нарежи. Почва да спори, но не я отразих, и си врътна сръдливата опашка, отиде в кухнята да виси. Аман значи, какво и става тези дни, идея си нямам. То затова, вече от диване, я прекръстих на сръдливка. Другите се кефят и радват, а туй само съ дразни и сърди. Ако някой знае рецепта против това нещо, да казва.

# 27
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Пюрче , радвам се, че писа. Леко полека ще се оправи девойката. 🥰
Ирка, верно е нарисувало автопортрет детето. От ДО така си я спомням, когато забрави да си изключи камерата в междучасието, облага се и грабва нещо да чете.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 172
Пюрче, радостни новини, детето умно, разбрало, че е знак да си почине, много се радвам!
Щерката май си затрила личната карта, като я носила за взимането на стипендия, а предстоят пътувания....Кажете и двамата ли родители трябваше да ходят, че не ми се рови?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Ох, Пюр, прекрасни новини! Благодаря, че се включи! Щом няма да се оперира, щом няма комоцио, загуба на съзнание, щом помни всичко, ще се оправи бързо. Разместен прешлен имаше и на колежката ми детето преди години - стъпило накриво в стаята си, паднало и..по гръб. И то носи шина известно време. Сигурно и на още снимки и скенери ще минете, но това да е. Шината е неприятна работа, особено посред лято (загрява, спарва, пък и тийн с такива отличителни неща по себе си ще привлича погледите по улиците), но наистина е "малкият дявол". Успокой се, напрегръщай детето от едни лели, дето му стискат палци цяло денонощие, а на децата, с които е репетирало - ами прегръдки и за тях. За притеснението, за отговорността. И те, горките, се притесняват, че и вина сигурно усещат.

Ирчек, страхотна картина Kissing Heart Какъв нов телефон, я виж автопортрета - детето се зарило с книги и чете ли, четеее!

Общи условия

Активация на акаунт