Цена за ремонт 93 кв.м.

  • 3 534
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 25 465
Цялостна смяна на ВиК и електро е сериозно перо във всеки ремонт. Също така изискват време.
Спомената цена за дейностите, които са извършени, е нормална. Няма бани, тоалетни, ВиК, електро, няма къртене, изграждане. Реално е шпакловка, боядисване, подове. Поне от описанието. Ако е направено добре, без хабене на излишни нерви и забележки, е идеалният за всеки вариант.
Сравнението на круши с грозде е несъотносимо. И двете са плодове и дотам.
Личният ми (негативен) опит показва, че е по-добре да изчакаш майстор, когото познаваш и си избрал. Ако се довериш на случаен, независимо от цената, като теглиш чертата хем струва повече, хем ще си получил това, което искаш за същото време с изчакването + изхабил си допълнителни тонове нерви (понякога навреждаш без да искаш и на хора, които нямат вина за твоите избори, което също е много неприятно).

Последна редакция: нд, 25 юни 2023, 14:46 от zvаnchе

# 31
  • Мнения: 1 443

Моя близка направи преди 2 месеца баня, пазари я за 5000 лева преди 1 година.Майсторът го чака около година, но тъй като им е съсед им каза, че няма да им вземе двойно, защото са се разбрали преди 1 година за цените и им е съсед. Тоест ако не беше и да се разберете за сума Х, след година ще е 2*Х


Миналата година един колега разказваше, че на негови близки в София им искали 6000 лева за лепене на плочки и поставяне на санитария в малка баня около 3,5-4 квадрата. Една от най-доходоносните професии след стоматологията, може би. Това IT-тата ряпа да ядат Simple Smile На месец кадърните майстори спокойно си докарват около 10 000 лева само от 2 бани Simple Smile

# 32
  • софия
  • Мнения: 25 465
Единият труд е силно натоварващ физически, другият - умствено. Отделно всяка професия изисква умения, които се придобиват с реална работа, т.е. всеки полага труд и влага усилия, за да предоставя качествена услуга/продукт. ИТ ламерите са далеч от 6 000 лв./месец.
Спрете да оценявате труд, който не полагате, нямате качествата и уменията да го правите и нямате представа какво изисква. Като ви блазнят 10 к месечно, станете майстори, правете качествени ремонти и изкарвайте и повече.
Направете си тема, в която лаишки да оценявате и обсъждате труд и умения, от които нямате идея - ИТ-та, лекари, учители, висшУ образУвание. Тази не е за това.
И не, нито аз или някой мой близък е в сферата на ремонтите, нито съм доволна от всички майстори, но имам опит и лични впечатления в течение на доста години.

И за да е полезно: MayBach  (потребител от форума) полага усилия и обобщава положителен опит в темата (за тези, които ги мързи по принцип да четат и очакват индивидуален отговор).

Последна редакция: нд, 25 юни 2023, 15:34 от zvаnchе

# 33
  • Мнения: 3 589
Сравняваш с ИТта така компетентно и ти.... Все едно майсторите с малко опит взимат 3 пъти по-евтино от опитните майстори. Не знаех, че има класификация по стаж и опит на майсторите и цените да са доказуемо и пряко обвързани с реална работа и опит.
По-скоро при майсторите е като при зъболекарите - добър и опитен може да ти направи пломба за 120 лева, а току що завършил или пък некадърник пак 120 лева ще ти вземе.
Та стига с тва "опит, практика, работа, заслужени пари" - издиша!
И качественият, и некачественият ремонт може да ти струва 10 к месечно! Затова е по-важна препоръката, а не цената. На случаен майстор по обява в нета няма как да дам 6000 за плочки в 4 квадрата баня, сори! Тежък, нетежък труд, висше, невисше, изтрещяли са тия цени на ремонтите, които чета.

# 34
  • софия
  • Мнения: 25 465
Вече писах, че водещото при избора на майстор е не цената, а препоръката и ако си имал възможност да видиш какво може.
За сравненията и оценката "работим с материали на клиента". Клиентът не е споменал качество. Обсъжда ангро с несъответстващи на търсеното примери и квалификация.
Сравнявам различната квалификация на работещите в ИТ сферата, защото имам добра идея. Там тези, които не могат, много бързо отичат и категорично не получават заплата 6 000 лв. дори в началото. Но пък хора, извън това, смятат, че това е стартова заплата и създават градски легенди, видно от друг пост.

Повече по темата "цена на чуждия труд" и начинът, по който се обсъжда, няма да пиша. Всеки "сам си преценя", но малко уважение и смирение не вредят.

Последна редакция: нд, 25 юни 2023, 18:32 от zvаnchе

# 35
  • Мнения: X
И аз съм викала Румен Янков няколко пъти и наистина работи много експедитивно, разбира изключително много, и цените са разумни. Но е зает поне половин година напред, вече има много клиенти.

# 36
  • Мнения: 3 945
Личният ми (негативен) опит показва, че е по-добре да изчакаш майстор, когото познаваш и си избрал. Ако се довериш на случаен, независимо от цената, като теглиш чертата хем струва повече, хем ще си получил това, което искаш за същото време с изчакването + изхабил си допълнителни тонове нерви (понякога навреждаш без да искаш и на хора, които нямат вина за твоите избори, което също е много неприятно).

И аз така си мислех, но при нас се случи точно обратното. Завлече ни с пари и време близък, а аз после звъннах на случайна обява в някакъв сайт и извадихме страшен късмет. Просто тогава вече нямахме никаква опция да чакаме и избираме.

# 37
  • Мнения: 13 191
Обаче пък майсторите, които не могат продължават да съсипват следващ обект за немалка сума.
Не знам как стои въпроса с данъците, с касовите бележки и гаранциите, които повечето не дават.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 398
Писала съм и в друга тема и продължавам да твърдя, че цифри за труд 6000 за баня и 50-60000 за ремонт на апартамент са супер абсурдни!
Преди 4 г мои близки купиха ново строителство два двустайни (София, Детски град). Едно от момчетата от Бригада Нов дом работи - отваряне между двата, изместване коридор, преместване голяма витрина- прозорец, поправка клинкер на фасадата, вътрешна изолация картон към комшиите, две бани, фина шпакловка, настилки навсякъде (гранитогрес и паркет), плочки кухня, латекс, монтаж на осветителни тела, корнизи. Офертата беше подробно разбита, около 13000 лв. Отне около три месеца, само за груби операции беше ползвал помощници, основно сам.В сумата се включваха само груби материали - за зидавията и за шпакловката.
От тогава нито инфлацията е 400-500%, нито заплатата са ми вдигнали 5 пъти, извинявам се!

# 39
  • Сф
  • Мнения: 10 664
О, не само не споменавайте бригада Нов дом и подобни телевизионни " звезди". Едно момиче тук наблизо, в трудно положение я черпиха една баня от едно предаване. Няма и 10 години хора и изпопадаха плочки, канала даде проблем, разбиха пода.. направо им разказаха играта на хората с  уменията си . Добре поне, че не са им плащали..

# 40
  • Мнения: 2 072
Писала съм и в друга тема и продължавам да твърдя, че цифри за труд 6000 за баня и 50-60000 за ремонт на апартамент са супер абсурдни!
Преди 4 г мои близки купиха ново строителство два двустайни (София, Детски град). Едно от момчетата от Бригада Нов дом работи - отваряне между двата, изместване коридор, преместване голяма витрина- прозорец, поправка клинкер на фасадата, вътрешна изолация картон към комшиите, две бани, фина шпакловка, настилки навсякъде (гранитогрес и паркет), плочки кухня, латекс, монтаж на осветителни тела, корнизи. Офертата беше подробно разбита, около 13000 лв. Отне около три месеца, само за груби операции беше ползвал помощници, основно сам.В сумата се включваха само груби материали - за зидавията и за шпакловката.
От тогава нито инфлацията е 400-500%, нито заплатата са ми вдигнали 5 пъти, извинявам се!

13000 преди 4 г. и то за ново строителство.
А за старо?
То за  4 г. всичко поскъпна доста. И аз купувах тогава нещо за 3 лв, сега за същото давам над 7лв.
Апартаментите скочиха почти двойно.
Новото строителство няма ли изисквания за тия размествания и баните в какво състояние се издават при покупка? Едва ли трябва всичко в баните да се кърти и прави отново.
Преди дни говорих с възрастна съседка, прави ремонт на баня, защото според съседи има теч от нея. Оказа се, че проблемът не е при нея. И всичко това й е струвало 8000 лв.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 398
CasaDelSol, специално в това обединение на двата апартамента нищо от помещенията не е местено, избита е врата в тухлена стена и е преградена дряга, за да се обособи коридор.
Минала съм през достатъчно ремонти, за да твърдя, че цените в момента са безумни, в и около София де. И некадърност на 88%.
И какво, ако е старо строителство? Има три дни работа повече - къртене, изхвърляне, нает контейнер за 80-120 лв, след това никой не прави замазки, изправя се с гипскартон и хайде нататък...
Не ме разбирайте погрешно, не е лесно никак. Банята си иска голям майсторлък, следене на новости, материали, технология. Мъжът ми също е в сферата, работи отопление и вентилация. Питах го колко би взел за ВиК на една стандартна баня, каза, че за момента 400-500 лв е съвсем нормална цена. Тук се спрягат някакви хиляди! По-разумно е обаче който прави банята, да си направи и ВиК-то, защото в процеса на работа се налагат премествания понякога.
Сори за спама, знам, че е много трудно строителство и ремонти. Ето ви пресен мой пример - преди десетина дни ни поставиха дограма на къщата. Взела съм три оферти с абсолютно еднакви показатели - една от хора, на които имам доверие и две контролни(едната от тях също от ф-ма, от която бях много доволна преди 5 г за дограма на малък апартамент). Разликата в цената за това ЕДНО И СЪЩО задание беше 3500 лв!!! Извинявайте, не ги бера по дърветата в гората парите!

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 09:52 от sofyia

# 42
  • София
  • Мнения: 3 911
Ей сега отворих офертата - края на 2020 г. от фирма офертата за цялостен вътрешен ремонт без смяна на врати, но с къртенето - 48 К с ДДС. За труд. За 100 кв. Някъде имам и още поне една оферта от тогава.
Намерих я. Там е още по-забавно. Всяка дейност има цена за линеен или квадратен метър /например “Нанасяне на латексов грунд една ръка за кв.м - 3 лв./, отделно се плаща човекочас - 50 лева. Тук даже питахме изрично и да - работят днес 3 души, за 6 часа и освен цената на дейността, се добавя 3х6х50 = 900 лева. Цената е с ДДС.

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 12:18 от Raya

# 43
  • Мнения: 2 162
Ето офертата за банята, която направиха ноември месец. Даже съм ви излъгала, не е 4300, а 3400 лв. За съжаление не пазя офертата на важната фирма за 13500 лв за същите неща.

# 44
  • София
  • Мнения: 385
Колко би струвал сега един такъв основен ремонт на старо строителство в София? Какви оферти сте получили в последните месеци? 40к без материали? Под основен ремонт имам предвид + ВИК и електро. Прави ми впечатление, че голямо перо е къртенето и извозването. Това нормално ли е? Какъв % от офертата трябва да е за къртене и извозване?

Общи условия

Активация на акаунт