Пациенти на др Емре Тургут - тема 3

  • 24 933
  • 355
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 23
Цената за първичен преглед миналата година беше 150евро, ако не се лъжа. Ако след това започнете процедура тази цена се приспадаше от общата сума, но най-добре да се свържете с някоя от координаторките му. На първа страница ще намерите телефоните им. Успех!
Зависи колко сте им симпачни 🤣 Няма касови бележки, няма абсолютно никакви документи за парите, които давате освен, ако не си купите лично вие в аптеката лекарства. Всеки път когато питах за цените координаторките /това беше в рамките на два, три месеца/ се казваха различни цени, а когато бяхме на място отново ново топ 10…толкова ли заблудени изглеждахме не знам, знам само, че дадохме една маса пари, за които нямаш  и един бял лист написан какво включва сумата, но имаше още една двойка с нас на която им взеха допълнителна такса за някакви прегледи..недопустимо е да изкарваш пари на гърба на мечтите ни да имаме детенце..знам, че труда и усилията се заплащат, нали за това са учили..но това е прекалено…при това има хора, които теглят кредити, изпадат в една въртележка, други пък пестят, само и само да сбъднат мечтата си за дете..просто отношението в Турция вече е неприемливо…Вече и те са го ударили на печалбарство..Не казвам, че в Бг е по-различно.. може би се броят на пръсти лекарите, които наистина ще те разберат и ще ти помогнат.. Най-лошото е когато ти вдъхнат надежда и накрая нищо.

# 301
  • Мнения: 5 844
Много се извинявам, но мислите ли, че касовите бележки ще са ви утеха, ако опитите са неуспешни? Това ли е най-важното? Вие ли сте хората, които могат да определят на кого какви прегледи са необходими? Мислите ли, че другите двойки до вас на пейката ви споделят всички елементи от медицинския си случай?
А българското лекарско бездушие, безхаберие и печелбарство турците дооооста трябва да се потрудят и пак няма да го стигнат.
Биология е това, не математика. Просто понякога не се получава. И пак в Турция успешните опити са в пъти повече.

# 302
  • Мнения: 514
Цената за първичен преглед миналата година беше 150евро, ако не се лъжа. Ако след това започнете процедура тази цена се приспадаше от общата сума, но най-добре да се свържете с някоя от координаторките му. На първа страница ще намерите телефоните им. Успех!
Зависи колко сте им симпачни 🤣 Няма касови бележки, няма абсолютно никакви документи за парите, които давате освен, ако не си купите лично вие в аптеката лекарства. Всеки път когато питах за цените координаторките /това беше в рамките на два, три месеца/ се казваха различни цени, а когато бяхме на място отново ново топ 10…толкова ли заблудени изглеждахме не знам, знам само, че дадохме една маса пари, за които нямаш  и един бял лист написан какво включва сумата, но имаше още една двойка с нас на която им взеха допълнителна такса за някакви прегледи..недопустимо е да изкарваш пари на гърба на мечтите ни да имаме детенце..знам, че труда и усилията се заплащат, нали за това са учили..но това е прекалено…при това има хора, които теглят кредити, изпадат в една въртележка, други пък пестят, само и само да сбъднат мечтата си за дете..просто отношението в Турция вече е неприемливо…Вече и те са го ударили на печалбарство..Не казвам, че в Бг е по-различно.. може би се броят на пръсти лекарите, които наистина ще те разберат и ще ти помогнат.. Най-лошото е когато ти вдъхнат надежда и накрая нищо.

Извинявайте,  а питахте ли ги за фактури?
Не при същия лекар, но пак в Турция ни издаваха навсякъде фактури, всеки лекар от ранга на Тургут би трябвало да има счетоводство.
Не мога да кажа нищо по-различно за цените обаче, наистина всеки път са различни, в зависимост от курса на лирата буквално всеки ден актуализират цените и в аптеките и в клиниките.
И още веднъж да подсетя всички момичета които минават през това, питайте и изисквайте, лекарите си продават услугите, ние сме клиенти, това е истината за съжаление, пациента отдавна го няма като понятие. 😔

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 11:46 от T q

# 303
  • Мнения: 24
Това е абсолютно вярно! Документацията куца страшно много при Тургут, но за всички е важен само крайният резултат! Аз успях от първия опит, но няма как да си изкривя душата, че всичко им е перфектно. Също и да знаете,че при пункция и трансфер ще подпишете разни документи в болницата, които са на турски и за които няма да ви дадат копия. Стискам палци на всички, мислете за резултатите. Доктор Емре знае какво прави, бъдете спокойни от тази гледна точка!

Цената за първичен преглед миналата година беше 150евро, ако не се лъжа. Ако след това започнете процедура тази цена се приспадаше от общата сума, но най-добре да се свържете с някоя от координаторките му. На първа страница ще намерите телефоните им. Успех!
Зависи колко сте им симпачни 🤣 Няма касови бележки, няма абсолютно никакви документи за парите, които давате освен, ако не си купите лично вие в аптеката лекарства. Всеки път когато питах за цените координаторките /това беше в рамките на два, три месеца/ се казваха различни цени, а когато бяхме на място отново ново топ 10…толкова ли заблудени изглеждахме не знам, знам само, че дадохме една маса пари, за които нямаш  и един бял лист написан какво включва сумата, но имаше още една двойка с нас на която им взеха допълнителна такса за някакви прегледи..недопустимо е да изкарваш пари на гърба на мечтите ни да имаме детенце..знам, че труда и усилията се заплащат, нали за това са учили..но това е прекалено…при това има хора, които теглят кредити, изпадат в една въртележка, други пък пестят, само и само да сбъднат мечтата си за дете..просто отношението в Турция вече е неприемливо…Вече и те са го ударили на печалбарство..Не казвам, че в Бг е по-различно.. може би се броят на пръсти лекарите, които наистина ще те разберат и ще ти помогнат.. Най-лошото е когато ти вдъхнат надежда и накрая нищо.

# 304
  • Мнения: 55
Имах нужда да прочета такъв коментар! Благодаря!

[/b]
Това е абсолютно вярно! Документацията куца страшно много при Тургут, но за всички е важен само крайният резултат! Аз успях от първия опит, но няма как да си изкривя душата, че всичко им е перфектно. Също и да знаете,че при пункция и трансфер ще подпишете разни документи в болницата, които са на турски и за които няма да ви дадат копия. Стискам палци на всички, мислете за резултатите. Доктор Емре знае какво прави, бъдете спокойни от тази гледна точка!

Цената за първичен преглед миналата година беше 150евро, ако не се лъжа. Ако след това започнете процедура тази цена се приспадаше от общата сума, но най-добре да се свържете с някоя от координаторките му. На първа страница ще намерите телефоните им. Успех!
Зависи колко сте им симпачни 🤣 Няма касови бележки, няма абсолютно никакви документи за парите, които давате освен, ако не си купите лично вие в аптеката лекарства. Всеки път когато питах за цените координаторките /това беше в рамките на два, три месеца/ се казваха различни цени, а когато бяхме на място отново ново топ 10…толкова ли заблудени изглеждахме не знам, знам само, че дадохме една маса пари, за които нямаш  и един бял лист написан какво включва сумата, но имаше още една двойка с нас на която им взеха допълнителна такса за някакви прегледи..недопустимо е да изкарваш пари на гърба на мечтите ни да имаме детенце..знам, че труда и усилията се заплащат, нали за това са учили..но това е прекалено…при това има хора, които теглят кредити, изпадат в една въртележка, други пък пестят, само и само да сбъднат мечтата си за дете..просто отношението в Турция вече е неприемливо…Вече и те са го ударили на печалбарство..Не казвам, че в Бг е по-различно.. може би се броят на пръсти лекарите, които наистина ще те разберат и ще ти помогнат.. Най-лошото е когато ти вдъхнат надежда и накрая нищо.

# 305
  • Мнения: 2 565
Доктор Тургут е прекрасен специалист и човек, а това е най-важното. Относно документите в болницата, аз съм наясно какво подписвам, защото в България съм имала много процедури и знам като цяло документацията. Ако питате нещо на място, разбира се, че ще ви отговорят. За лекарствата винаги има касова бележка на торбичките. Важен е крайният резултат! Пожелавам успешни процедури на всички! 🍀❤️☺️🙏

# 306
  • Мнения: 414
Абсолютно нормално е цените да се променят спрямо курса. Той доста динамично се променя и др Тургут няма никаква вина. Лекарствата също променят постоянно цените си.Аз лично съм получавала винаги бележка,когато съм ги закупувала. Имам и документи от самата ин витро процедура издадени от екипа на доктора. Имам и касови бележки от него,когато съм плащала с карта! От хистероскопията имам диск със запис на самата интервенция и епикриза. Съпругът ми е имал прегледи като трансректална ехография и още едно ( не си спомням вече наименованието),които се извършиха в специален медицински център и за които платихме на място и имаме подробно медицинско досие! Няма как всичко да е включено като ви се даде една конкретна цена. За сравнение: Имам преди това и процедури в Щерев, уж по фонд, но отново едни 1000-2000лв хвърчаха ей така без да знаем за какво, защото документи НЕ ми представяха и накрая трябваше да ги заплаша с жалба до медицински надзор, за да предоставят собственото ми досие в което пак не беше ясно за какво сме плащали допълнително. Мен касовите бележки и документите за услугите,които съм получила в замяна въобще не ме топлят,нито когато опитите ми бяха неуспешни, нито път сега,когато вече имам дете. Плащаме си кредитите с кеф и се радваме на детето и благодарим всеки ден на др Тургут.

# 307
  • Мнения: 24
Права сте, но става дума за цялостното водене на документация и за пример ще споделя,че аз пък не винаги получавах касова бележка с лекарствата. Друг пример е,че ембриопротокола ми го объркаха няколко пъти. Много куцаше комуникацията с голямата Хафизе и разни плащания не се осчетоводяваха, тоест нямам документ за тях. Написала съм за пункция и трансфер, че се подписваш в болницата, всичко е на турски и копие от това не получаваш. Куриозът при мен е документът за съхраняването на замразените ембриони, който поисках и беше сгрешен, което наложи повторно изпращане. Нека бъдем обективни, за да сме в полза на жените, които тръгват по този път, защото той не е никак лек. Не виждам смисъл да сравняваме с Щерев или друга българска болница, ясно е,че за да прибегнем до Турция, нещата у нас не са на нужното ниво. И аз мога да разкажа за моя опит в България, но темата е друга.
Пак ще кажа- имайте вяра,но и си следете документацията! Знам,че не е никак евтино, понякога ще се чувствате "загубени в превода" и ще ви е едва ли не неудобно да изисквате от тях бележки,информация и тн. Деликатна е ситуацията и всички треперим да не ги ядосаме и това да доведе до саботиране на процедурата, наясно съм как се чувствате. От моя личен опит съм стигнала до извода,че понякога не е умишлен този документален хаос, а се дължи и на свръх натовареността им. Но изисквайте, записвайте си и вярвайте, че този доктор наистина е добър- това е най, ама най-важното.Аз също ще съм му благодарна цял живот, но не мога да идеализирам неща, които видимо не са ок. Не са най-важни те, разбира се, но допринасят за немалкия стрес и се надявам да съм била полезна на момичетата,които тепърва започват.

Абсолютно нормално е цените да се променят спрямо курса. Той доста динамично се променя и др Тургут няма никаква вина. Лекарствата също променят постоянно цените си.Аз лично съм получавала винаги бележка,когато съм ги закупувала. Имам и документи от самата ин витро процедура издадени от екипа на доктора. Имам и касови бележки от него,когато съм плащала с карта! От хистероскопията имам диск със запис на самата интервенция и епикриза. Съпругът ми е имал прегледи като трансректална ехография и още едно ( не си спомням вече наименованието),които се извършиха в специален медицински център и за които платихме на място и имаме подробно медицинско досие! Няма как всичко да е включено като ви се даде една конкретна цена. За сравнение: Имам преди това и процедури в Щерев, уж по фонд, но отново едни 1000-2000лв хвърчаха ей така без да знаем за какво, защото документи НЕ ми представяха и накрая трябваше да ги заплаша с жалба до медицински надзор, за да предоставят собственото ми досие в което пак не беше ясно за какво сме плащали допълнително. Мен касовите бележки и документите за услугите,които съм получила в замяна въобще не ме топлят,нито когато опитите ми бяха неуспешни, нито път сега,когато вече имам дете. Плащаме си кредитите с кеф и се радваме на детето и благодарим всеки ден на др Тургут.

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 12:31 от Colors

# 308
  • Мнения: 5 844
Скрит текст:
Права сте, но става дума за цялостното водене на документация и за пример ще споделя,че аз пък не винаги получавах касова бележка с лекарствата. Друг пример е,че ембриопротокола ми го объркаха няколко пъти. Много куцаше комуникацията с голямата Хафизе и разни плащания не се осчетоводяваха, тоест нямам документ за тях. Написала съм за пункция и трансфер, че се подписваш в болницата, всичко е на турски и копие от това не получаваш. Куриозът при мен е документът за съхраняването на замразените ембриони, който поисках и беше сгрешен, което наложи повторно изпращане. Нека бъдем обективни, за да сме в полза на жените, които тръгват по този път, защото той не е никак лек. Не виждам смисъл да сравняваме с Щерев или друга българска болница, ясно е,че за да прибегнем до Турция, нещата у нас не са на нужното ниво. И аз мога да разкажа за моя опит в България, но темата е друга.
Пак ще кажа- имайте вяра,но и си следете документацията! Знам,че не е никак евтино, понякога ще се чувствате "загубени в превода" и ще ви е едва ли не неудобно да изисквате от тях бележки,информация и тн.
Деликатна е ситуацията и всички треперим да не ги ядосаме и това да доведе до саботиране на процедурата, наясно съм как се чувствате.
Скрит текст:
От моя личен опит съм стигнала до извода,че понякога не е умишлен този документален хаос, а се дължи и на свръх натовареността им. Но изисквайте, записвайте си и вярвайте, че този доктор наистина е добър- това е най, ама най-важното.Аз също ще съм му благодарна цял живот, но не мога да идеализирам неща, които видимо не са ок. Не са най-важни те, разбира се, но допринасят за немалкия стрес и се надявам да съм била полезна на момичетата,които тепърва започват.

[/quote]

За подчертаното предполагам, че или се шегувате или не сте го дообмислили при писане.
За тези хора (турските лекари и екипите им, в частност д-р Тургут), които правят всичко възможно да помогнат, обяснят, намерят ИНДИВИДУАЛНИЯ път за успех най-малко може дори да се помисли за възможност за саботиране на процеса. Защо? Защото сте поискали касова бележка или медицински документ ли?
Че с екипа на кой български лекар сте постоянно във връзка и е на разположение за въпроси?
Екипа на кой български лекар ви помни от втори преглед?
Съгласна съм, че грижата за пълнота на мед.документация е лична. Само, че Турция и работата с д.р Тургут беше единственото място, на което не се е налагало да изчитам тонове медицинска информация, за да проверявам адекватност на назначения и процедури. Просто се изпълняваше каквото е казал и се питаше, когато има съмнения.
Кое българско светило ще ви срещне в центъра на София, ще ви ПОЗНАЕ и ще спре да си поговори и да се посмее с вас. Е доктор Тургут го направи.
Така, че гледайте важното - когато може доктора помага, човешки и от сърце. Другото е второстепенно.

# 309
  • Мнения: 24
Вие определено четете избирателно и точно заради подобни излишни полемики избягвам да се включвам в темите! Много добре съм го обмислила, всички патили в България си носим страховете и в Турция, началото е трудно и объркващо за всички! Мисля,че мнозинството четящи са ме разбрали правилно по темата, в която се включих, а именно- документацията при д-р Тургут.
Хубав ден!

# 310
  • Мнения: 58
Здравейте, др Тургут изследва ли НК? Моите са повишени, правих разни вливания в БГ без резултат и се чудя дали изобщо да го споменавам.  В Турция обръщат ли внимание на имунологията?

# 311
  • Мнения: 209
Д-р Тургут не иска изследване за NK клетки. Аз съм правила тук в Бг, имаше някои отклонения. Според него ако трябва да е адекватно, трябва да се прави с маточна биопсия, да се види в матката какво е положението с тези клетки. Той смята, че изследването на тези клетки от серум (кръв) не е същото като да се изследват с биопсия. И все пак не е искал да правим биопсия, но не си спомням точно какви са му съображенията. Като цяло не подкрепя това изследване и ми назначи Програф (имуносупресор) по-скоро за мое успокоение.

# 312
  • Мнения: 38
Здравейте, по темата с бележките и цените искам да споделя, че докторът ни извика обратно да ни върне пари за замразяване на ембриони, които бях дала на координаторката и бях сигурна, че трябва да платя. Още в началото на процедурата ми беше казано, че ще бъде замразен трансфер поради липса на Цетротид. Имах 2 ембриона, които замразиха и върнахме след 2 месеца. Но предполагах, че трябва да се заплати, все пак не е по тяхна вина. Бях платила на координаторката и тръгнахме, когато тя се обади да каже, че докторът иска да говори с нас и да се върнем.
За мен той е толкова чист и откровен човек и не бих допуснала, че някога може да си позволи да злоупотреби с парите на двойките, които лекува. Имаме един успешен опит при него.❤️
Успех, момичета! 🍀
Може би няма да помогне на всеки, но си личи, че дава всичко от себе си. Поне аз така го видях!

# 313
  • Мнения: 2 565
NK клетки от кръв не са показателни. Трябва си маточна имунологична биопсия. Това ми го каза доктор Калчев.

# 314
  • Мнения: 414
Colors, позволих си да сравня Щерев и др Тургут чисто документално. Те иначе няма как да бъдат сравнени в друг аспект. И моят съвет е, ако не получите така желаната от вас касова бележка или точно определен документ - реагирайте на момента. Да,в правото сте си да я изискате,сигурна съм и че екипа на доктора ще ви съдейства.
За печалбарство от страна на турските лекари, дори мисля е грозно да коментираме.  Нормално е да си платите и в замяна на това да получите дадена услуга!

Общи условия

Активация на акаунт