Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 16

  • 60 839
  • 829
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Тема за обсъждане на имотния пазар в гр.Варна

За търсещите и предлагащи жилища във Варна.
Споделяйте тук своите лични и преки наблюдения от различните строители, проекти, сгради, цени, качество, квартали, местности и тн.
Успешни имотни сделки на всички, които планират такива.
 Ползотворна дискусия, драги съфорумници.

За всички,които искат да следят темата,но няма какво да кажат по нея,моля натиснете бутона с камбанка "Следи".

# 1
  • Мнения: 351
Хвърлям от време на време по едно око на цените за Варна ами още малко напън и преспокойно цените ще се изравнят със София GrinningGrinningGrinning

# 2
  • Мнения: 652
Хелоу, да се запиша в темата с тази новина https://businessnovinite.bg/nedvizhimi-imoti/brojat-na-imotnite- … i-vav-varna.html# 😄 Дали идва затишие?

# 3
  • Мнения: 25 739
Благодаря за темата.

И аз чета, че имало спад в броя на сделките, но пък в цените няма. Много тегави времена за купувачите.

# 4
  • Мнения: 1 997
Благодаря за новата тема Heart
Дали спада не е защото няма предлагане на качествени имоти ? 90% от обявите които следя по определени парамерти са абсурдни едновременно с абсурдна цена.

# 5
  • Мнения: 528
Айде последните риби да се хванат на ниските лихви. То спадът в цените, ако предстои такъв, не започва успоредно със спад в броя на сделките. Трябва и осъзнаване и още икономически данни да излязат. Все още е рано.

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Благодаря за темата.

И аз чета, че имало спад в броя на сделките, но пък в цените няма. Много тегави времена за купувачите.

Няма как да има спад в цените или поне засега. Данъците са ниски, лихвите също. Който е купил за да затвори някакви пари или за да инвестира в нещо, няма да продава веднага или на всяка цена. Това, че цените са много нагоре, а някои имоти са пълни недоразумения е друга тема. Така или иначе всичко се продава в по-големите градове и се строи още.

# 7
  • Мнения: 351

Това, че цените са много нагоре, а някои имоти са пълни недоразумения е друга тема.


Баш за тази тема си е, как за друга? Grinning Grinning Grinning

# 8
  • Мнения: 292
Нищо му няма на пазара, съвсем си е добре.

# 9
  • Мнения: 25 739
Нищо му няма на пазара, съвсем си е добре.
Нали.
Средна заплата 1000-1200 лв, цена на средна хубост тристаен 300 000лв, гараж 50-60 000лв.
Добре си е пазара, ако баба е завещала панелка и жилищен проблем нямаш. Sweat Smile

Последна редакция: пт, 16 юни 2023, 16:31 от So Lucky*

# 10
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Нищо му няма на пазара, съвсем си е добре.
Нали.
Средна заплата 1000-1000 лв, цена на средна хубост тристаен 300 000лв, гараж 50-60 000лв.
Добре си е пазара, ако баба е завещала панелка и жилищен проблем нямаш. Sweat Smile

Миналата година ходих да гледам апартаментче около 80 квадрата с гараж, ново сторителство. За да стане за обитаване по груби сметки с покупката ми трябваха малко над 300 хиляди лева. На това апартаментче от наем могат да се докарат да речем едни чисти 700 лева. Баси инвестицията, а?

# 11
  • Мнения: 292
Добре си е пазара, ако баба е завещала панелка и жилищен проблем нямаш. Sweat Smile
Нищо завещано нямам, т.е. имам, но нищо не съм пипал.
Където живея сега е с кредит, тръгнах от абсолютната нула. Но с правилни и бързи инвестиции, човек може да разполага с прилични средства.
Впечатлен съм от голд дигърчето примерно, хванала е нишата с покупки на супер зелено и продажби на акт 14-15. Правят се хубави и бързи пари.

На това апартаментче от наем могат да се докарат да речем едни чисти 700 лева. Баси инвестицията, а?
А ти каква инвестиция очакваш?

# 12
  • Мнения: 25 739
Никито, свърши филма със покупката на зелено и продажба на акт 14.

# 13
  • Мнения: 292
Кога точно свърши?

# 14
  • Мнения: 25 739
Когато строителите свиха предлагането на зелено, но пък вдигнаха цените.

Общи условия

Активация на акаунт