Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 8

  • 34 074
  • 830
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 311
Добър ден! Бих искала да попитам дали са добри за нераждала жена на 36 следните резултати:
TSH 2,007
fT4 16,44
TAT 64,98
MAT 18,28
Благодаря предварително!

Досега няколко пъти съм изследвала само TSH, резултатът е бил в границите от 1,5 до 2,5.

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 15:58 от bell_87

# 46
  • Мнения: 8
Здравейте, моля за мнение.


# 47
  • Мнения: 11 875
bell_87 дай и граници, хормоните в различните лаборатории са в различни граници. ТСХ има граница и до 17 и до 22, няма как да знаем. Антителата също са с различни граници на различните места.


MonaMona мисля, че в подфорума Искам бебе беше, има тема специално за хормонални изследвания, там Денис най разбира.

# 48
  • Мнения: 5 311
bell_87 дай и граници, хормоните в различните лаборатории са в различни граници. ТСХ има граница и до 17 и до 22, няма как да знаем. Антителата също са с различни граници на различните места.



Разбира се, извинявам се за пропуска. Ето ги:
от 0,30 до 4,50 за TSH
от 11,45 до 22,15 за fT4
до 85,00 за TAT
до 30,00 за MAT

# 49
  • Мнения: 11 875
Съвсем лека хипофункция има, Т4 е хубаво при тези граници да е над 17-18, но не е толкова зле и така. ТСХ е хубаво да е до 2, така че и той да кажем се вписва в това, но са на ръба да станат зле така, че трябва да ги следите.
Но ТАТ върви към горна граница и рано или късно, ще излезе извън нея. Някакъв проблем с уши, нос, гърло, зъби, пикочо-полова система? Бактерия, алергия, синузит...нещо кара антителата да се повишат, а те ще атакуват жлезата и функцията ще се влоши.
Хубаво е да се проверите за дефицити на витамини, те много влияят на жлезата - желязо, Д, В12

# 50
  • Мнения: 5 311
Благодаря. Имам установен дефицит на D3 и В12, макар че с прием на добавки успявам да постигна прилични нива.

# 51
  • Мнения: 114
Здравейте. Ще съм много благодарна, ако помогнете с изследванията на майка ми, която е на 47 години. До преди няколко месеца приемаше лекарства за щитовидната жлеза, но са минали около 6 месеца от спирането им.
Дали желязото не ѝ е ниско?
А за чернодробните какво ще кажете?

Благодаря много!

# 52
  • Мнения: 11 875
Чернодробните са добре, желязото може да се вдигне още малко да. За щитовидната не знам какво е приемала, т.е. хипер или хипофункция е имала. Няма изследван третия хормон Т3, ТСХ е добре, но  Т4 е хубаво да е над средата на границата.

# 53
  • Мнения: 93
Здравей, mibobo. От четири пет дни не се чувствам добре, спря ми апетита нищо не съм яла от тогава, получавам паник атаки, не мога да спя. С хиперфунция съм на щитовидната жлеза, но преди 2 месеца доктора ми спря метизола. Добри ми бяха изследванията. Вчера реших да ги проверя и се оказа, че пак се връщам на метизола. Дали тези паник атаки и безапетитие са от това, че не са наред хормоните? Къде да търся причината? Не мога повече да издържам. Какво да пия. Дайте ми моля ви се съвет. Роди ми се преди една седмица внуче и явно от напрежение ли се получи от щитовидната ли е незнам накъде да тръгна. Вместо да се радвам аз легнах болна. Ето това са изследванията.

# 54
  • Мнения: 23 125
Четох, че изследвания за различни липси на витаними и минерали показват, че може да са причина за паник атаки, плюс щитовидни хормони.
Вит Б и Д изследвани ли са някога?Как сте с черния дроб?

# 55
  • Мнения: 378
Здравейте, преди 2 месеца родих и днес си пуснах изследвания. Последният триместър имах леко завишена кръвна захар, но не правих обременяване, тъй като бях в 8 месец. Сега глюкозата е ок, мисля след месец да пусна инсулин, гликиран хемоглобин и хома индекс. Притеснява ме резултатът обаче на Анти ТПО, струва ми се доста завишен. Четох, че е свързан с Халимото и честно казано доста се притесних. Бихте ли коментирали как са според вад изследванията, ще си запиша и час за ендокринолог. Благодаря предварително.

# 56
  • Мнения: 93
Четох, че изследвания за различни липси на витаними и минерали показват, че може да са причина за паник атаки, плюс щитовидни хормони.
Вит Б и Д изследвани ли са някога?Как сте с черния дроб?
Витамин Б и Д са на долна граница приемам ги от около три месеца за да ги покача. Чернодробни не съм пускала, кои да пусна Асат и Алат ли бяха?

# 57
  • Мнения: 23 125
Вижте няколко поста по-нагоре в изследнията, които са пуснати: Асат, алат, ГГТ.( по ЗК минават)
Продължавайте серуозно с вит Д и Б, през 2м контрола ако пиете големи дози.Какво Ви назначиха?

# 58
  • Мнения: 93
Вижте няколко поста по-нагоре в изследнията, които са пуснати: Асат, алат, ГГТ.( по ЗК минават)
Продължавайте серуозно с вит Д и Б, през 2м контрола ако пиете големи дози.Какво Ви назначиха?
Ами, то аз сама си ги назначих и изследванията и лекарствата, спрея е на Better You и В12 метилокобалмин подезична.

# 59
  • Мнения: 23 125
Аз, като бях в дефицит, пиех по 10000IU на ден, та не знам Вие колко приемате.После минах на 8-6….

Общи условия

Активация на акаунт