ДЕСЕТИ клас 2022/2023 - В очакване на ваканцията!

  • 40 610
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 25 672
Не. Тестът с отговори ще бъде публикуван в сайта на МОН по някое време днес.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 818
Излязоха решенията,  ако някой все пак е любопитен. https://web.mon.bg/bg/100151

# 62
  • софия
  • Мнения: 25 672
Откри си "цели 2" грешки (елементарни естествено) в първите задачи и е ядосана, защото все така се случва. На едната е забравила знака, а другата я е пререшила грешно. Първия път било правилно. Едната дори аз мога да я реша (онази с отговор -99) 🫣.
Възмутена е как може тези задачи да са *4 т. При тях на контролни са *2. Не знам за какво са ѝ 100 точки.

# 63
  • Мнения: 6 950
Нещо не ми съответства образованието в училище и резултатът от нво (очакваният). Последните 3 години математиката е на санитарния минимум в училище, а разлика в резултата от нво дали е била в смг (нво 7) или фег (нво 10) не очаква. За сметка на това 3 години учат много по-сериозно по бел и имаха жестока подготовка, но няма как да докара резултата, който имаше на нво 7. Много ми е странна тази липса на закономерност.

# 64
  • Мнения: 140
Здравейте, включвам се и аз в темата, че покрай дванайсетокласничката, съвсем го бях зарязала младежа 😃По математика една подточка непренесена от черновата и една нерешена..ядосва се ,че не му е стигнало времето.И двете е знаел как да реши.От НВО по английски е много доволен, от това по БЕЛ не толкова..като цяло на общия фон с две деца държащи изпити в къщи той е много спокоен.
За 12 ти клас да кажа, пълен ужас.На девойката не и дадоха от училище матурата да си види, защото никой до сега такова нещо не бил правил в тяхното училище и учителите не знаели как става!!!! Както и да е..Аз си задавам следния въпрос, може ли от професионална гимназия да се преместиш в профилирана? Моят младеж учи архитектура и строителство, в строителния в София, но тази година покрай девойката разбрах, че ако иска да учи тази специалност в Холандия например е по-добре да е в профилирана гимназия с профил математика, а не в професионална.

# 65
  • Мнения: 6 950
До 10 клас може, трудно, но не е и невъзможно.
1. Трябва да има обявено свободно място в профилираната гимназия
2. Трябва да се пребори с други кандидати за мястото
3. Трябва да държи приравнителни изпити по предметите, които се разминават с изуваните от него до 10 клас.

# 66
  • Мнения: 140
Да речем ,че иска да се прехвърли в 31 во т.н. Бастилия😃С профил математика и английски.Тогава трябва да държи изпит по тези два предмета  само или и по общообразователните?НВО само не е ли достатъчно?

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 10:39 от Stanislavovamarina

# 67
  • Мнения: 6 950
НВО няма никакво значение. Директорът ще ви каже по какво ще трябва да държи приравнителен. Не познавам учебните планове на двете училища, но дълбоко ме съмнява да е само математика и английски разликата. Вероятно има поне и информатика/физика. Не зная за втория ЧЕ какво е положението. Най-точно ще разберете от директор или от руо.

# 68
  • Мнения: 7 431
Да речем ,че иска да се прехвърли в 31 ви т.н. Бастилия😃С профил математика и английски.Тогава трябва да държи изпит по тези два предмета  само или и по общообразователните?НВО само не е ли достатъчно?
               Проверяваш за свободни места в у-щата,които те интересуват и отиваш на място.Условията за прием обикновено са обявени в сйта на у-щето,но на място  можеш да получиш по-подробна информация.До колкото знам в 31-во  има 1 свободно място с НЕ/АЕ. Ако 3-ти и 4-ти профил ви върши работа отидете и питайте.Ако езиците не съвпадат задължително се държи изпит по език.

# 69
  • Мнения: 87
И аз да се включа в темата. Синът ми е доволен. Последната задача я е оплескал, нещо се разсеял. И двата изпита му се сториха лесни. И той от няколко дена насам обмисляше дали да се премести в 31-во СУЧЕМ с математика, но се отказа. Нов старт ще е голямо прецакване Grin

# 70
  • Мнения: 140
Благодаря много!
В общи линии се оказва, че въпреки че са много желани и с доста високи балове на приемане, професионалните гимназии силно ограничават при кандидатстване в изследователските университети е чужбина.В приложните университети има възможности, но някои от специалностите ги няма на английски,а ги има само на езика на страната. За тези с изкуство,както е случая при девойката, също.

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 10:36 от Stanislavovamarina

# 71
  • Мнения: 87
Благодаря много!
В общи линии се оказва, че въпреки че са много желани и с доста високи балове на приемане, професионалните гимназии силно ограничават при кандидатстване в изследователските университети е чужбина.В приложните университети има възможности, но някои от специалностите ги няма на английски,а ги има само на езика на страната. За тези с изкуство,както е случая при девойката също.

Мдаа, в 7-ми клас не спрях да му казвам да отива в професионална гимназия. Но.. не беше с кой знае какъв висок бaл, не беше нисък де.. Затова реши да остане в старото даскало, учи в 28-мо, което в момента се "елитизира", ще се добавят много паралелки. Учи в профил "Софтуерни и хардуерни науки". И добре, че направихме така, иначе не само че щеше да му е прецакана дипломата, ами сигурно щеше да се демотивира. Всичко най-добро! Heart

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 10:48 от мамчето овенче

# 72
  • София
  • Мнения: 12 166
Благодаря много!
В общи линии се оказва, че въпреки че са много желани и с доста високи балове на приемане, професионалните гимназии силно ограничават при кандидатстване в изследователските университети е чужбина.В приложните университети има възможности, но някои от специалностите ги няма на английски,а ги има само на езика на страната. За тези с изкуство,както е случая при девойката, също.
Ами то не се е оказало сега. Няколко човека отдавна предупреждаваме за това в този форум. Аз поне в няколко теми съм писала по въпроса през последните години.

# 73
  • Мнения: 140
За езиците е с Английски разширено и втори Немски. Мисля, че  31-во е с интензивно изучаване.Тоест най-вероятно изпита ще е по немски. Може и да може да се справи😃

Братовчедка му е в 31 во и доста сериозно се учи там. В строителния никак не е лесно, ако са изкарали под 56 процента на тест имат двойка на оценяването, защото моста щял да падне...😃66 процента е за тройка, 76 за четворка и т.н. Математиката им е много малко часове и той си ходи на допълнителна, при учител.В къщи денонощно се чертае и се учи много...и специфичните им предмети са сериозни материали, покриви, стълбища, конструкции..Може ново начало да не е толкова трудно😃

Санака.... кой ти да чете... То в седми клас кандидатстването за висше далечно ти се струва ..а после

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 11:05 от Stanislavovamarina

# 74
  • Мнения: 87
За езиците е с Английски разширено и втори Немски. Мисля, че  31-во е с интензивно изучаване.Тоест най-вероятно изпита ще е по немски. Може и да може да се справи😃Братовчедка му е в 31 во и доста сериозно се учи там. В строителния никак не е лесно, ако са изкарали под 56 процента на тест имат двойка на оценяването, защото моста щял да падне...😃66 процента е за тройка, 76 за четворка и т.н. Математиката им е много малко часове и той си ходи на допълнителна, при учител.В къщи денонощно се чертае и се учи много...и специфичните им предмети са сериозни материали, покриви, стълбища, конструкции..Може ново начало да не е толкова трудно😃

За Бастилията бях предупредена, че е много тежко изучаването на немски. При сина е АЕ интензивно и втори - НЕ. Както Вие прецените, така. Но ако си е изградил приятелства и е свикнал, няма смисъл

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт