НАБОР 2004 - новите пътища

  • 50 804
  • 774
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 455
Предполагам, че можете да използвате снимки от регистъра на на документите за завършено основно образование, средно образование и/или придобита степен на професионална квалификация. Когато дипломата е готова, ще бъде качена там.

# 46
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Санака, отказа се да си гледа работата, след като не може да се възразява. Живи и здрави, колкото-толкова!

# 47
  • Мнения: 9 904
Да знаете, че ви следя, ама нямам какво да кажа 🤭

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Санака, отказа се да си гледа работата, след като не може да се възразява. Живи и здрави, колкото-толкова!
mtz, има смисъл. Бях писала, че познато дете беше с подменен лист на ДЗИ за 7 клас. Ако такъв е случая ще си поправят грешката.

# 49
  • Мнения: 321
Въпрос към тези,които ще кандидатстват в НБУ.Виждам,че има две класирания през юли и едно през август.Ако не се регистрира дъщеря ми да участва в първото класиране може ли да участва във второто класиране?Тя е с доста висок резултат на ТОП теста и е почти сигурно,че ще я приемат.Въпроса е,че тя иска да минат първо и второ класиране в СУ и ако не и стигне бала за там тогава да кандидатства в НБУ.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 17:17 от Emily123456789

# 50
  • София
  • Мнения: 6 563
На сайта на Испанската са публикували съобщение за запознаване с работите от ДЗИ. Датите са 13, 14 и 15. Mtz, при вас съобщиха ли кога можете да видите работите?
Почти същото е и с СМГ - 12,14, и 15 юни от 9 - 11 и 14-16 ч.  Неофициално инфо - дипломиране на 18.06. И моята едната ше ходи да си гледа работата по БЕЛ.

# 51
  • Мнения: 11 688
Въпрос към тези,които ще кандидатстват в НБУ.Виждам,че има две класирания през юли и едно през август.Ако не се регистрира дъщеря ми да участва в първото класиране може ли да участва във второто класиране?Тя е с доста висок резултат но ТОП теста и е почти сигурно,че ще я приемат.Въпроса е,че тя иска да минат първо и второ класиране в СУ и ако не и стигне бала за там тогава да кандидатства в НБУ.

Да, може.
Миналата година приятелско дете се отказа от Англия в средата на лятото и кандидатства на второто класиране.

# 52
  • Мнения: 138
Успех на младежите, всеки да намери пътя си и да бъде приет желаната специалност! И въпрос: знаете ли резултатите от изпитите по езици в СУ кога излизат?Примерно, за първата сесия за колко време бяха готови?

# 53
  • Мнения: 46 534
Дъщеря ми ще кандидатства в УНСС, няколко специалности и ТУ - "Стопанско управление".
За второто ми направи впечатление, че в балообразуването участва задължително оценката по География от допломата. При нея я има, защото е с такъв профил, но излиза, че тези, които са били с История, например, нямат прво въобще да кандидатстват. Не ми се струва правилно толкова много хора да бъдат въобще изключени, защото няма дори опция да участва ДЗИ по география, вместо оценка от дипломата. За Медицина бих разбрала да искат биология, но това все пак е икономическа специалност...

Честито на вече приетите и успех на всички, на които им предстои! Flowers Four Leaf Clover

# 54
  • София
  • Мнения: 2 333
Предполагам, че за тези, които не са били с профил География важи оценката от първи гимназиален етап.
Има ли още някой, който ще се явява на изпит по география на 18.06.?

# 55
  • Мнения: 21 455
Доколкото присъства и следният текст, предполагам, че географията няма да е проблем.
2. Диплома за завършено средно образование – оригинал и ксерокопие
(не е необходима нотариална заверка), а за дипломираните след 2021 г. и удостоверение – оригинал и ксерокопие за завършен първи гимназиален етап. Оригиналите се връщат веднага след подаване на документите

# 56
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Успех на младежите, всеки да намери пътя си и да бъде приет желаната специалност! И въпрос: знаете ли резултатите от изпитите по езици в СУ кога излизат?Примерно, за първата сесия за колко време бяха готови?
И мен ме интересува. От приятелка разбрах, че около две седмици след изпита на първата сесия са излезли резултатите.
Успех!

# 57
  • Мнения: 6
Здравейте,
Синът ми завърши НТБГ  и се насочва към УНСС. Доколкото разбирам оценката от професионалната матура може да се ползва за кандидатстване. Питам, защото от ДЗИ-то му е по- ниска. Той се чуди дали да ходи на изпити , като предполага, че няма да успее да изкара толкова висока оценка, както на професионалната.
Преглеждах темите в последните дни, но не срещнах мнение по този въпрос. Моля , ако някой има повече информация да сподели.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 056
Не съм гледала правилника за прием и балообразуването на УНСС, но по правило при няколко възможни оценки, в балообразуването се взима най-благоприятната за кандидата оценка.

# 59
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Въпрос към тези,които ще кандидатстват в НБУ.Виждам,че има две класирания през юли и едно през август.Ако не се регистрира дъщеря ми да участва в първото класиране може ли да участва във второто класиране?Тя е с доста висок резултат но ТОП теста и е почти сигурно,че ще я приемат.Въпроса е,че тя иска да минат първо и второ класиране в СУ и ако не и стигне бала за там тогава да кандидатства в НБУ.
Може, да, както може да се явява на ТОП колкото си иска и да ползва най-високия резултат.
Моят се яви веднъж, има добър резултат, въпреки че като няма статистика, няма как да знаем, колко е добър, поне в сравнение явилите се с него е добре. За това, което той иска да учи, НБУ му е варианта. Освен това той е с дисграфия и дислексия, а в НБУ обръщат внимание на това и се надяваме, че ще има някакво съобразяване, например повече устни изпити, възможност за работа на компютър и т.н.

Някой знае ли, всъщност има ли наплив към Мултимедия и компютърна графика?

Общи условия

Активация на акаунт