Шестокласници 2022/2023 - (пред)ваканционна

  • 27 449
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 285
Пробното беше само по история и няма как да се види. Мисля, че на материал само от тази година, но не мога да гарантирам. Синът ми каза, че на половината тестови въпроси не бил сигурен.
Сега, това, че дават такъв тип матура на учениците от най-силната паралелка на набора, в най-силната софийска гимназия, след едноседмично предупреждение (т.е. да имат време да се подготвят децата допълнително), си мисля, че не е случайно. Това "...подпомагат разработването на политики..." е, което най-много ме притеснява. Но, все пак, наистина може да се тълкува по 2 начина - или просто искат да отчетат прекрасни резултати и как всичко с учебния материал е "цветя и рози" или... да използват същите резултати, за да направят поредната простотия.
Реално преди август-септември няма как да сме сигурни. Но моето лично мнение е, че само с "дано" и "да се надяваме" нищо няма да се получи. И с изместването на датата за начало на учебната година, и там така. Ако няма силен обществен отпор, ще си пробутат поредните малоумни промени, и те така, те.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 561
Материал за 5 и 6 клас не би трябвало да се включва в НВО на нашия набор, тъй като сме заварено положение.
Влизат произведенията от български автори от 5,6,7 клас.
И май доста често има въпрос от "Под Игото", което се учи в 6 клас. На голямата миналата година й се падна въпрос, чийто отговор е бил 'Стефчов'.

# 32
  • Мнения: 12 137
Аз изобщо не искам да се пипат датите, ама покрай родителските вопли, че 10 дена по Коледа и Нова година не било ваканция.

# 33
  • Мнения: 4 095
Материал за 5 и 6 клас не би трябвало да се включва в НВО на нашия набор, тъй като сме заварено положение.
Влизат произведенията от български автори от 5,6,7 клас.
И май доста често има въпрос от "Под Игото", което се учи в 6 клас. На голямата миналата година й се падна въпрос, чийто отговор е бил 'Стефчов'.
Нещо оплетох темите, съвсем друг казус имах предвид - дали балът ще включва оценките от 5, 6 и 7 клас. И такива обсъждания имаше преди време.
Който пише, преди да си е допил кафето, така става Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 295
Материал за 5 и 6 клас не би трябвало да се включва в НВО на нашия набор, тъй като сме заварено положение.
Влизат произведенията от български автори от 5,6,7 клас.
И май доста често има въпрос от "Под Игото", което се учи в 6 клас. На голямата миналата година й се падна въпрос, чийто отговор е бил 'Стефчов'.
Нещо оплетох темите, съвсем друг казус имах предвид - дали балът ще включва оценките от 5, 6 и 7 клас. И такива обсъждания имаше преди време.
Който пише, преди да си е допил кафето, така става Simple Smile

Пепел Ви на езика. Дано не се взима предвид балът от 5 и 6 клас. Scream

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Материал за 5 и 6 клас не би трябвало да се включва в НВО на нашия набор, тъй като сме заварено положение.
Влизат произведенията от български автори от 5,6,7 клас.
И май доста често има въпрос от "Под Игото", което се учи в 6 клас. На голямата миналата година й се падна въпрос, чийто отговор е бил 'Стефчов'.
Нещо оплетох темите, съвсем друг казус имах предвид - дали балът ще включва оценките от 5, 6 и 7 клас. И такива обсъждания имаше преди време.
Който пише, преди да си е допил кафето, така става Simple Smile

Пепел Ви на езика. Дано не се взима предвид балът от 5 и 6 клас. Scream

Естествено, че няма да се взима. Ако беше така отдавна щяхме да знаем за това. За нашите деца е важен успехът от другата учебна година.

Аз мисля, че мартеа искаше да каже, че дори и теста да е по всички предмети догодина, то той ще обхваща само материал от 7 клас. Естествено за БЕЛ и мат е друго.

Но наистина, нека изчакаме решението в края на лятото.

# 36
  • Мнения: 4 095
Няма да се взима. Това имах предвид, като писах, че сме в заварено положение, дори да има такова решение, което в момента мисля, че не е на дневен ред. И писах, че оплетох темите. Пък пепел на езика .... Не ми изглежда вкусно, предпочитам бяло вино, мерси.
За материала не знам какво се включва към момента и честно казано не помня от голямото дете преди 4 години какво е влизало.

# 37
  • Мнения: 1 208
Някой знае ли до коя дата трябва да им оформят годишните оценки?

# 38
  • София
  • Мнения: 295
Няма да се взима. Това имах предвид, като писах, че сме в заварено положение, дори да има такова решение, което в момента мисля, че не е на дневен ред. И писах, че оплетох темите. Пък пепел на езика .... Не ми изглежда вкусно, предпочитам бяло вино, мерси.
За материала не знам какво се включва към момента и честно казано не помня от голямото дете преди 4 години какво е влизало.

С удоволствие ще сменя пепелта с бяло вино. Черпя те виртуално с чаша шардоне и плато сирена Cocktail

# 39
  • София
  • Мнения: 5 131
Някой знае ли до коя дата трябва да им оформят годишните оценки?
До 12.06.

# 40
  • Мнения: 3 551
Моето изненадващо се сдоби с вирус и до края на седмицата ще отсъства. Да си решават както искат учителите за оценките. В петък имат тест по мат, който може да направи в пониделник.

# 41
  • Мнения: 6 018
Момичета не се настройвайте. До края на август докато няма заповед, в която пише нищо не броя освен БЕЛ и Математика. В заповедта трябва да е указано кои предмети ще се включат ако има такива.
Външно оценяване по предмети имаше и ще има. Предишния ми випуск в 5 и 6 клас имаха по история в седми заради пандемията нямаше. Знам за ученици в съседен град са имали по биология.
Mama Ru мисля че дъщеря ти може да е с насочване така, че  не би трябвало да се тревожиш за мястото и след 7 клас.

# 42
  • Мнения: 12 137
Насочват се само деца с качествени оценки, защото те не се явяват на НВО. Моята е по учебен план и на количествени, така че ще се явява на НВО и ще кандидатства по общия ред.
Насочиха ме е към учители по БЕЛ и математика, но днес говорих с момичето, което от две години й преподава английски и ще започне с нея подготовка и по тези предмети. Дъщеря ми я харесва, сработиха се, което при моето дете е изключително важно, за да не саботира уроците. Искам просто да я видя, че полага усилията, които полага за английски. От там нататък какъвто й е късметът, но да знам, че е дала максимума от себе си, а не да я мързи да си мръдне пръста с оправдания "Не мога", "Трудно е", "Няма смисъл, аз съм тъпа", "Невъзможно е".

# 43
  • Мнения: 762
Моята има оформена оценка само по КМИТ.
Благодаря и аз за срока, че се чудех до кога ще ги оформят.
По литература госпожата ще ги препитва върху всички произведения включени в НВО(тоест Хайдути и произведенията от тази година), дала е една таблица за утре.
Дано ни се разминат тия интегрирани матури.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 210
Ох, дойде време да се запиша и аз в темата. Отлагах този момент, защото изобщо не ми се искаше да настъпва, но се записвам да ви следя.
И моят хубостник ще е на пангара тази година. Ама като гледам само на майка му й пука. Той грам не се е притеснил. Дава го леко и лежерно с минимум усилия. Всичко си знае, всичко си може и няма време да се занимава с много учене. Тази година ще ми е ударна, че и сестра му ще е в 12кл
Ама няма начин, трябва някакси да оцелея.

Общи условия

Активация на акаунт