Бръснене на женско лице и враснали косъмчета

  • 2 829
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 188
Вярно, не е евтино, но е една от най-добрите инвестиции. Преди 12 години правих фотоепилация, появява се тук там някой заблуден косъм, който унищожавам с домашен фотоепилатор. Няма косми, враснали косми, пъпчици, петна. Направи си сега, това, което си планирала, сигурна съм, че ще си доволна.

# 16
  • Мнения: 5
Благодаря на всички момичета, които се отзоваха на моя проблем!😁
 По принцип не страдам от заболявания, които да карат космите ми да растат и така нататък, дори не бих казала, че космите, които имам са нещо кой знае какво, просто аз ги забелязвам и не ми харесва как стои, когато си сложа грим и видя тези тънки, но и тъмни косъмчета.Къде бихте препоръчали да си направя лазерна епилация и бихте ли разяснили какви са цените само за лице?Става въпрос за София😁

# 17
  • Мнения: 292
Здравейте, включвам се с личен опит с окосмяването.. От малка имам мустаче и няколко косъма по брадичката. Когато бях на 15 16 ги махах с кола маска, на 18 започнах фотоепилация след множество процедури косъмчетата позаспаха.Но няколко месеца по късно получих окосмяване по цялото лице на бузи, нос, брада, шия... Ужас беше така започнах   лазер около 10 процедури. Всичко започна да се превръща в мъх. Писна ми всеки месец да ходя и да ми казват, да след тази ще е нужно само една годишно и така около още 5 процедури. Косъмчетата се поддържаха в мъхче и ме беше много срам от това.... Преди 2 години поднових лазера направих още 10тина процедури като видях, че почват да избиват черни остри косми бях в шок, имах хиляди изследвания, различни градове специалисти.... Всичко хормонално ми е наред. Тогава се отказах да ходя на лазер и започнах един път седмично с епилатор за лице кожата ми се подобри косъмчетата започнаха да намалят, но пак не беше моето.
На черния петък най-накрая се реших на philips lumea...
Емиии родих се, имам ягодова кожа по краката там няма да коментирам какво е положението. Използвам фотоепилатора от ноември нямам косми по лицето, нямам сраснали косми, забравих какво е самобръсначка....
Надявам се да съм помогнала на някой в търсенето и трудния път към това опорито окосмяване Heart

# 18
  • Мнения: 273
Аз обикновено съм на епилиращи ленти за лице и после дооскубване на каквото не е отстранено с пинсета.
С тъмна коса съм, та мъхът под носа и случайните косъмчета по брадичката си личат от самолет. Поради тази причина, видя ли някое наболо косъмче, веднага го отстранявам,  защото иначе мога да конкурирам Панайот Хитов.
Досадно е, но засега върши най-добра работа.

# 19
  • Мнения: 3 311
Бръсненето на лицето с тези ножчета НЕ е за космите на веждите, мустачките, брадичката и т.н., то е за този прасковен мъх (белите косъмчета).
За космите ходя да ми ги махат с конец веднъж месечно и между посещенията с пинсета махам каквото се набива на очи.

# 20
  • Мнения: 1 860
Аз имам кестенява коса и по скоро светъл пигмент - направих поне 5, 6 процедури мустак в Лазерцентър преди няколко години - ами никакъв ефект, освен че ми се появиха пигментни петна въпреки слънцезащитата която плесках. И не, нямам проблем с тесторен, от процедурите интим и подмишници съм изключително доволна, почти всичко изчезна и препоръчвам.

Зимата ще разуча за лицето, може да са излезнали някакви нови лазери, все пак техниката се развива.
При мен се получи същото. И аз съм със светла кестенява коса и светла кожа. Преди няколко години направих лазерна и на крака и триъгълник всичко е топ, но над устата ми се получи пигментно петно. Много съжалявам, че направих там и то при положение, че имах лек мъх и нищо видимо. Сега обаче това стои все едно имам мустак. Мазах всякакви кремове за пигментация, длънцезащита, дерматолози и стои. Спасява ме махането с конец, защото ако посегна към колата става по-зле и успявам да контролирам до някъде да се появява по-малко. Но лятото винаги в един момент лъсва.
За бръснене не мога да кажа, но пробвайте с конец доли няма да се получи. Аз съм доволна и мисля, че ефектът на мустак и вежди е по-дълготраен от кола маска или ленти.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 09:52 от karmilla

# 21
  • Мнения: 13 934
Не ви съветвам да правите тези процедури за лице през лятото, изчакайте зимата, когато рискът от пигментни петна ще намалее.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Най- добре похарчените ми пари са тези за лазерната епилация. Цяло тяло. Започнах заради лицето. Десетина процедури и забравих за всякакви притеснения относно това. Сега ходя веднъж годишно на поддръжка, няма косми, няма врастнало, няма обриви, няма нищо, нищичко.

# 23
  • София
  • Мнения: 479
Тарталета би ли споделила къде ходиш и какво окосмяване си имала по лицето.
Планирам зимата да направя нещо и проучвам за клиники.
Благодаря:heart:

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз живея в чужбина, правя процедури с диоден лазер. Имах упорити косми по брадичката, които след още по- упорито дърпане с пинсетата станаха дебели и черни. Мустак- също. Още с първото щракане нещата се промениха. Така и не ми се наложи да бръсна между сесиите, само преди първата и евентуално след нея, до втората. Не помня вече. Само знам, че няма такъв рахат. За тялото е същото - преди всеки плаж или за да сляза на басейна то не беше бръснене, приготвяне, ужас. Сега просто слагам бански. Мишници не мисля, крака не мисля, чудесно е .

# 25
  • Мнения: 132
Здравейте, може ли да споделите, къде си махате косъмчетата с конец за София става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт